Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2 éves kislányom nem akar...

2 éves kislányom nem akar aludni délben. Erőltessem vagy ne?Szerintem még szüksége lenne a nappali 1 alvásra,de egyre többször van az hogy nem akar aludni.Ha más már járt így,mit tett?

Figyelt kérdés
Reggel ált. 8kor kel. Ha nem felkeltem.Délelőtt el szoktunk menni sétálni vagy boltba vagy csak ki az udvarra játszani,szóval van friss levegőn,mozog is. Délben vagy 1 fele lefektetem. Ebédelni csak felkelés után szokott mivel délben még nem éhes. De egyre nehezebb elaltatnom. Pedig általában látom rajta hogy álmos. Nyűgös is sokszor ez miatt. De aludni mégsem akar. Én meg már nagyon unom hogy mindig erőltessem hogy aludjon. Ő meg csak nyűglődik . Ez senkinek sem jó. Már ott tartok hogy hagyom az egészet,akkor ne aludjon délben. Este csak 10 felé alszik el. Tudom hogy minél jobban le kell fárasztani,próbálkozom. Van benti trambulinja is,kint is sokat futkározunk stb. Szóval ez a része jobban nem megy. De ha van más tippetek vagy csak elmesélnétek a tapasztalatotokat,azt megköszönném.

2020. nov. 17. 13:27
1 2 3 4 5 6
 31/54 anonim ***** válasza:
40%
Én csináltam, 3 különböző gyerekkel működik. Nem úgy, hogy eddig azt csinált, amit akart és anyuci 2 napra kipróbálja ezt. Úgy semmi sem működik. Egy 2 éves semmit nem akar, az a dolga, hogy lázadjon ellene. Egyet akar biztosan és nagyon, ellentmondani. A szülők nagy része meg partnerként kezel egy 2 évest, ami hiba. És innen indul minden gond.
2020. nov. 18. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/54 anonim ***** válasza:
100%

28 ez nem igaz. Az én gyerekem akkor sem alszik. Fent van 1,5-2 órát a sötét szobában. Csináltam mindegy egyes nap. Nem szoktatás kérdése. Ha téged is beraklak minden délután egy szobába, akkor sem fogsz aludni, mivel nem vagy álmos. Ahogy enni se fogsz ha nem vagy éhes. Minden gyereknek más az alvás igénye. Van akit leraksz este 10-11-kor, de reggel 5-kor már kukorékol, és van akit még akár előbb is raksz le és 8-9-kor se látod még. Én se aludtam 2 éves koromtól kezdve. Anyukám 4-5 éves koromig minden délután ugyanakkor lerakott és én ébren vártam, hogy vége legyen az alvás időnek. Az oviba mindig kaptunk matricát aki rendesen aludt. 2 matricám lett összesen az oviban töltött évek alatt.

Ezek szerint te az a fajta szülő vagy, aki ha éhes este a gyerek már nem ad neki enni, mert elmúlt a vacsora idő. Akkor kell enni amikor te mondod, és nem akkor amikor éhes.

2020. nov. 18. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/54 anonim ***** válasza:
100%

"24: ha kötelező csendben feküdni a sötétben 2 órát, és ezt kivétel nélkül az élete minden egyes napján meg kell tennie, akkor elalszik."


Nem alszik, próbáltuk. Amúgy fekszik csendben a másik szobában, hogy legalább az öccsét ne zavarja.

Azért mert neked bejott, másnak nem biztos. A gyerekek többsége alszik 2-4 évesen. Semmi különleges nincs abban ha a tiéd is aludt. Nem vagy te semmivel sem jobb, ügyesebb, egyszerűen csak más gyereket dobott a gép!



"SZoktatás kérdése. Ha azt csinálhat, amit akar, akkor nem alakul ki szokás.

Nem a szám jár,"


De a szád jár és büszke vagy magadra, holott csak kaptál egy olyan gyereket akinél ez bevalik.



"csak közöltem, hogy a TE felelősséged, hogy a gyereked nem alszik, és ez köztudottan káros az egészségére."


Dehogy káros, nem mindenkinek azonos az alvás igénye. Köztudottan.

Vitatkozz már légyszíves a védőnővel aki szakemberkent javasolta, hogy ne szenvedjünk, mert tovabb tart az altatás mint az alvás és utána késő estig pörög.



" Fáj? Elhiszem, hogy fáj. Ettől még igaz."


Ez olyan tipikus magas lóról beszólás, most azt hiheted valami nagy igazságot írtál pedig dehogy.

Nem fáj, hogy egy számomra idegen mit mond a gyiken csak mert épp neki másmilyen a gyereke és kivetiti az összes gyerekre a néhány saját gyerek tapasztalatát.

Gyakran esnek emberek ebbe a hibába, hogy azt hiszik a saját gyerekük tulajdonsága igaz minden gyerekre.

2020. nov. 18. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/54 anonim ***** válasza:
84%

31.

Nem azért, mert azt csinálom, amit a gyerek mond. Annak mi értelme van, ha délután két órát szenvedünk az altatással, nagy nehezen elalszik, aztán éjfélig, egyig kukorékol? MINDEN. ÁLDOTT. NAP. Örülök, hogy vannak gyerekek, akik facán tudnak aludni délután is, és nincs rossz hatással az esti alvásra, de a többségnél nem ez van. És ez nem a szülő hibája. Bioritmusán nincs mit nevelni.

2020. nov. 18. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/54 anonim ***** válasza:
18%

Így igaz. Vacsora vacsora időben van, akkor eszünk, nem 2 órával később. Ilyen fajta szülő vagyok.

És érdekes, a gyerekeim esznek, alszanak, és nem kell ide kiírnom, hogy jaj, nem akar aludni, 11 kor eszik, délben kel, és az életünk darabjaira hullik...

De biztos én csinálom rosszul.

2020. nov. 18. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/54 anonim ***** válasza:
15%
A bioritmus alakítható, még felnőtt korban is. Ne használj olyan szavakat, amiket nem értesz, mert kínos.
2020. nov. 18. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/54 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem meg te vagy kínos. Akkor aludjál te is délután.
2020. nov. 18. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/54 anonim ***** válasza:
100%

#36: igen, alakítható, hogy 21-től 7ig alszik vagy 22-08, esetleg 20-06.


De a delutani alvást nem lehet kikényszeríteni. Hidd el nekünk is sok aggódás volt, hogy ez majd biztos rossz neki és így mindent megprobaltunk. Hiába. Nem minden gyereknek ugyanaz az alvás igénye, ezt el kell fogadni. Csendben feküdni tud, aludni nem.


Persze, vannak kivételes napok, ha délelőtt durván lefárad, például egy strandolás esetén. Akkor hazafelé autóban elalszik. De ezt egyrészt nem lehet mindennap, másrészt egyre edzettebb lesz és már ez se segít. (egy sima délelőtti játszóterezés már kevés ehhez, régen elég volt - és most már kora estére se lesz nyűgös alvás hiány miatt).

2020. nov. 18. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/54 anonim ***** válasza:
100%

#35

Eddig nem voltam benne ebben a 'vitában' de leírom:

A párom testvére a kislányával is csinálta ezt hogy vacsora vacsora időben van nem később, hogy együtt egyen mindenki, amíg kisebb volt működött de ahogy elérte a kicsit nagyobb kort (5-6 év) mondanom sem kell hogy nem jött be :D Nem mindenkinek ugyanaz az igénye és ez idővel ki fog mutatkozni. Ő olyankor alig evett, úgy kellett lekönyörögni neki a kaját kb. és amikor meg elkezdte hagyni hogy vacsorázzon amikor éhes akkor étvágya lett hogy mindenki csak lesett :D Itt azért persze nem arra kell gondolni hogy majd este 11-kor vacsorázik, azért egy egészséges időintervallum kell, de nem az hogy 6-kor vacsora ezért 7-kor már nem ehetsz.

Ezzel nem azt mondom hogy biztos rosszul csinálod, lehet a te gyerekednél bejön most még de nem kell így lenézni azt akinek teljesen más beállítású a gyereke

2020. nov. 18. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/54 anonim ***** válasza:
100%
Ja és ez az alvásra is igaz
2020. nov. 18. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!