Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2 éves kislányom nem akar...

2 éves kislányom nem akar aludni délben. Erőltessem vagy ne?Szerintem még szüksége lenne a nappali 1 alvásra,de egyre többször van az hogy nem akar aludni.Ha más már járt így,mit tett?

Figyelt kérdés
Reggel ált. 8kor kel. Ha nem felkeltem.Délelőtt el szoktunk menni sétálni vagy boltba vagy csak ki az udvarra játszani,szóval van friss levegőn,mozog is. Délben vagy 1 fele lefektetem. Ebédelni csak felkelés után szokott mivel délben még nem éhes. De egyre nehezebb elaltatnom. Pedig általában látom rajta hogy álmos. Nyűgös is sokszor ez miatt. De aludni mégsem akar. Én meg már nagyon unom hogy mindig erőltessem hogy aludjon. Ő meg csak nyűglődik . Ez senkinek sem jó. Már ott tartok hogy hagyom az egészet,akkor ne aludjon délben. Este csak 10 felé alszik el. Tudom hogy minél jobban le kell fárasztani,próbálkozom. Van benti trambulinja is,kint is sokat futkározunk stb. Szóval ez a része jobban nem megy. De ha van más tippetek vagy csak elmesélnétek a tapasztalatotokat,azt megköszönném.

2020. nov. 17. 13:27
1 2 3 4 5 6
 51/54 anonim ***** válasza:
100%

Én inkább azt mondanám, hogy kiváncsi vagyok melyikünk gyereke fog 18 éves kora után is hazajárni. Hazajárni szívesen. Én a mai napig imádom a szüleimet. Egy nem kicsapongó, normális értékrendű dolgos embert neveltek belőlem. Szeretek hozzájuk menni, a férjem is és a gyerekeim is. A te kontrolmániád alól pedig menekülni fognak. A “mindig az van amit én mondok, semmi kompromisszum” nem egy nyerő dolog.

Nekem mindig is az agyamra mentek azok az emberek akik nem tudják megindokolni, hogy miért lehet vagy miért nem, hanem én az anyád vagyok fogad el ezt mondtam, pont. A ‘csak’ szülők az agyrémem...

2020. nov. 18. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/54 A kérdező kommentje:
Ma nem keltettem,9kor kelt. 1órakor leraktam,hátha alszik. Simán elaludt( apró örömök az életben🥰🥰) 3 előtt kelt. Most este 10 kor aludt el,jó sok mesekönyv megnézése után viszonylag normális időben elaludt.Azért annak örülök hogy ma nem volt az a szenvedés mert félek ha az rendszeres lenne,félne vagy szorongana alvási időben és azért nem tudna elaludni . Holnap reggel valószínűleg 7 kor keltem. Nálunk amúgy sajnos az nem működik ,ha nem akar aludni hogy a sötét szobába lerakom mert azonnal elkezd sírni,majd egyre rosszabb lesz,szinte őrjöng. Nem tudnám sokáig elnézni. Ha elkezd sírni felkapcsolom a villanyt,nem akarom hogy a sírásba aludjon bele.
2020. nov. 18. 22:23
 53/54 anonim ***** válasza:
100%

Jól csinálod. Mrs Anyák gyöngyére pedig ne hallgass. Attól nem lesz baja, ha kicsit alakítod a napját, attól inkább lenne ha a sötét szobába hagynád, hogy a sírásba kimerüljön.

Örülök, hogy sikerült megoldani!

2020. nov. 18. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/54 anonim ***** válasza:
100%

"ha kötelező csendben feküdni a sötétben 2 órát, és ezt kivétel nélkül az élete minden egyes napján meg kell tennie, akkor elalszik."


Hát ezt végig gondoltam. És a hideg kirázott tőle. Én felnőtt ember vagyok, imádok aludni, de ha elképzelem, hogy az életem minden egyes napján feküdnöm kellene két órát a sötétben, mert valaki azt mondta, hogy nekem itt és most aludnom, kell, miközben nem vagyok álmos ... hát... ez az én nézetemben kimeríti a bántalmazás fogalmát.

2020. nov. 19. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!