Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nem tudom hogy hathatok a...

Nem tudom hogy hathatok a gyerekemre. Egyszerűen nem lehet nevelni, mert semminek nincs foganatja, nem lesz semmi úgy ahogy kérjük. Valaki járt hasonló cipőben?

Figyelt kérdés
5 lesz áprilisban, lány. Van egy húga, vele minden ok. Nagylanyom alapból nem eszik, borzasztó válogatós, plusz az egész nap arról szól hogy a rendetlenkedeseit korlátozzuk. Ha próbáljuk tanítani, okitani, kérni valamit, vagy következetesség szerint büntetni ha rosszat tesz, rögtön a toporzek hiszti megy üvöltés. Úgy érzem nem tudok neki megfelelni. Mindent kipróbáltunk, hajthatatlan, másnap ugyan úgy megteszi a rosszat tiltottat. Nincs mentális problémája, egyszerűen nevelhetetlen. Kezdek kiborulni. Valaki járt már így? Mivel tudnánk hatni rá? Milyen buntit alkalmazhat nánk hogy legyen egy kis félsz benne? Minden ismétlődik a következő napon...
2020. nov. 26. 18:50
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
89%

Lehet féltékeny a kistestvére.

Próbálj valami programot, csak kettőtöknek.

Amikor nem kell anyán osztozni.

Lehet többet ér mint bármilyen bünti.

2020. nov. 26. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
13%

Na ezért nem lesz nekem gyerekem.

Honnan tudod, hogy nincs mentális problémája? Majd a gyerekpszichologus megmondja.

2020. nov. 26. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 A kérdező kommentje:
Előtte is ilyen volt! Nem a tesó miatt, nagyon szeretik egymást.
2020. nov. 26. 19:12
 4/33 anonim ***** válasza:
29%
A lepontontozok vajon mivel akarjak megoldani ezt a gondot a gyerekkel, ha nem pszichológussal? Ördögűzővel? 😂
2020. nov. 26. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
12%
Lepontozók*
2020. nov. 26. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
39%

En egy angol dadusos sorozatból lestem el annyi perc sarokba allitas ahany eves ott kell ulnie addig. Eloszor rengetegszer kell ujrakezdeni visszarakni de megertik vegul. Nalunk mukodik. De csak 2 éves! Szoval lehet fogalmam sincs mi var ram 3 ev mulva. Meg a kovetkezetesseg segit amit mondok az ugy van mindig.

Ha vmit meg jol csinal akkor megdicserem milyen ugyes es sok figyelmet is kap. Sok friss levegő.

2020. nov. 26. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
78%
#2 Na majd pont egy gyerekmentes lesz itt a legokosabb. Én se megyek a horgász kategóriába dumálni, mivel kellene etetni a halakat kukac helyett, mert fingom sincs a témához.
2020. nov. 26. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
75%
#6 ezt én is kipróbáltam a két évesem fiammal. Annyira élvezte a büntit, hogy újra és újra rosszalkodott, hogy mehessen. Nálunk komikus volt, ahogy már minden helyzetben büntibe rakta magát 🙉
2020. nov. 26. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
84%

Próbáld az ő szemszögéből nézni.


Egész álló nap tiltanak, kernek, szabalyoznak, fegyelmeznek, utasitanak,magyaráznak.

Nagyon frusztráló, valószínűleg ugy érzi semmi se jo amit csinal, nem tud megfelelni nektek.


Gondold át valóban szükséges korlátokat próbálsz - e felállitani vagy már szükségtelen dolgok miatt is rászólsz?


Próbáld csokkenteni ezeket.. Dicsérj ha jót tesz, helyesen viselkedik.

2020. nov. 26. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
25%
7es, a kérdezőnek mar van 2 es mégis a gyakoritól várja a megoldást, ahelyett, hogy dokihoz vinne a neurotikus gyerekét. 😂 jó érv. :DD
2020. nov. 26. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!