Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nem tudom hogy hathatok a...

Nem tudom hogy hathatok a gyerekemre. Egyszerűen nem lehet nevelni, mert semminek nincs foganatja, nem lesz semmi úgy ahogy kérjük. Valaki járt hasonló cipőben?

Figyelt kérdés
5 lesz áprilisban, lány. Van egy húga, vele minden ok. Nagylanyom alapból nem eszik, borzasztó válogatós, plusz az egész nap arról szól hogy a rendetlenkedeseit korlátozzuk. Ha próbáljuk tanítani, okitani, kérni valamit, vagy következetesség szerint büntetni ha rosszat tesz, rögtön a toporzek hiszti megy üvöltés. Úgy érzem nem tudok neki megfelelni. Mindent kipróbáltunk, hajthatatlan, másnap ugyan úgy megteszi a rosszat tiltottat. Nincs mentális problémája, egyszerűen nevelhetetlen. Kezdek kiborulni. Valaki járt már így? Mivel tudnánk hatni rá? Milyen buntit alkalmazhat nánk hogy legyen egy kis félsz benne? Minden ismétlődik a következő napon...
2020. nov. 26. 18:50
1 2 3 4
 11/33 A kérdező kommentje:
10-es! Gondjaid neked vannak, plusz olvasni sem tudsz, írtam hogy nincs mentális probléma. Köszönöm a figyelmet. Csak érdemben kérek hozzaszolast. Trollkodok menjenek másfelé. Köszönöm.
2020. nov. 26. 19:48
 12/33 anonim ***** válasza:
100%

Ezt neked kell tudnod, mi az, ami hat rá.

A legjobbak az azonnali következmények, de pl nálunk a mesenézés tiltása is hatásos.

És gondold azért át az indokait, mi miatt csinálja, mert szerintem ezek a rosszalkodások valami okkal történnek. Mintha büntetni akarna Téged valamiért a viselkedésével. Hosszú távon ezt kéne megoldani.

2020. nov. 26. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
95%

Kérdező, csak te mondod, hogy nincs pszichológiai probléma, vagy voltatok pszichológusnál? Mert ha nem, akkor szerintem érdemes lehet megpróbálni. Egészséges fejlődésű gyereknél úgy szokott ez működni, hogy kialakul a szülőnek egy természetes tekintélye. Nem arra gondolok, hogy tekintélyelvűen kell nevelni, egyáltalán nem. De amiatt, hogy te vagy a nagyobb meg az okosabb, fel fog rád nézni a gyerek. És fontos leszel neki. Ezért fog hallgatni rád úgy általában legalább. (A káros tekintélyelvűségbe akkor csúsznál bele, ha az ő igényeit nem vennéd figyelembe, hanem csak a saját magadra gondolva parancsolgatnál, a gyerek kívánságait meg se hallgatva. Nem erről van szó, oda kell figyelni a gyerekre, de te vagy a vezető.)


Amit írsz, abból nekem úgy tűnik, hogy nálatok ez nem alakult ki, valamiért nem tekint vezetőnek az ötévesed, és azt írod, hogy ez nem is most kezdődött. Egy pszichológus segítene abban, hogy kiderüljön, hol és miért akadt el ez a dolog, és mit lehetne tenni. Vagy megnyugtatna, hogy ez a gyerek ilyen és kész, de nincs semmi speciális teendő miatta.

2020. nov. 26. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
66%

Nálunk 7 évesen is ilyen a lány, csak nem toporzékol, hanem felesel, kiabál... Próbáltuk a jutalmazásos rendszert, magasról lesz.... A büntetéseket szintén. Volt, hogy az összes játéka el volt kobozva, se tv se semmi, feltalálta magát úgy is...

Ez a széken ülősdi sem jött be, sem a 3-ig számolok! - (erre azt válaszolja, hogy csak addig tudsz?) Verés is teljesen hatástalan. Ma egész normális, nem is értem mi baja 😅

2020. nov. 26. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
82%
Nem lehet, hogy túl sok a szabàly? Durvàn hangzik, de amivel nem veszèlyezteti sem magàt sem màst, azt ràhagynàm.
2020. nov. 26. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
84%
6 barátnőm is alkalmazza ezt a bunti széket. Náluk bevált. De aranyos lehet az a gyerek aki direkt megy a buntibe 😁 hat na nincs olyan módszer, ami mindenkinél beválik.
2020. nov. 26. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 A kérdező kommentje:
13-asnak igaza van. Nem tekint minket vezetőnek, nem néz fel ránk mint felnőttre. 2 éves kora korul még mindig rendben ment. Mikor nyiladozott az értelme mindig mindenbe beavattuk, megmagyaraztuk neki, képben volt mindig mindennel, partnernek tekintettük a mindennapos dolgokban. Mivel kicsi de nem hülye ugye. Ráadásul tényleg nagyon értelmes. Na ez túl jól sikerült, ez az hogy mindenbe belelat, mindent tud, nincs külön felnottes dolog pl. Ráadásul itthonról dolgozunk a vállalkozásunkban, a nappaliban vagyunk kB egész nap együtt. Az az eletterunk. Tehát sulve fove együtt vagyunk, mindig szem előtt vannak.(kivéve ovi, délben hozom el) Lehet már túl sok az hogy anya apa majdhogynem 100%ban az övék, nem kell teperni a figyelemert, stb. Jövőere elkoltozunk kertes házba, ez megoldodni látszik, de a tekintélyt hogy tudnám helyreallitani, ehhez kérek tanácsot. Köszönöm!
2020. nov. 26. 21:06
 18/33 anonim ***** válasza:
100%
Máshogy nem csak ha amit te akarsz azt végig viszed. De egyébként tényleg nem szégyen segítséget kérni szakembertől.
2020. nov. 26. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
95%
Az en lanyom 7. Hasonlo tipus. En is ugy latom,h partnerkent kezeltuk,igy a tisztelet,mi,szulok fele 0. Haverkent felesel vissza,mondjuk nalunk annyi,h a ferjem ha felemeli a hangjat,attol azert megijed. De engem kirohog... tv -t tiltom ilyenkor,mert azzal tudom csak megfogni. De unom mar hogy egesz nap,minden nap harcolni kell. Soha semmi se jo,flegma,szemtelen. Mi lesz kesobb. Kerdezo,nincs otletem.
2020. nov. 26. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
44%
A tekintèlyelvűsèg, az, hogy a gyerek mindig fogadjon szòt, addig működtek csak, mìg megfèlemlìtèssel idomìtottàk a gyerekeket. Most, hogy a gyerek is szàmìt, rögösebb az ùt. Egyszerűen van, amiben a gyerek a maga feje utàn akar menni. Nem kell mindig azt csinàlnia amit a felnőttek mondanak, ès nem kell mindig ,,jò" gyereknek lenni. Szerintem engedjètek lejjebb a lècet, es lazìtsatok kicsit.
2020. nov. 26. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!