Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kisgyerekes anyák! A férjetek...

Kisgyerekes anyák! A férjetek mennyire veszi ki a részét a mindennapi rutinból?

Figyelt kérdés
A férjem napi 8.5 órát dolgozik +1.5 óra utazás, így 10 órát van kb távol hétköznap. Én csak 6ban dolgozok, és 40 percet utazok össszesen, így nekem épp hogy 7 órám megy el munkával. Keresetileg nincs sok különbség, mert a férjem épp hogy 300 felett keres kicsivel, én épp hogy alatta kicsivel,szóval ebben is egálban vagyunk kb. 2.5 éves gyerekünk van, sokat foglalkozik vele, este ő fürdet vacsoráztat öltöztet, hétvégén is sokat van vele, viszi sétálni, itthon is játszanak órákat Háztartásban is segít pl vacsorakészítés, száraz edények elpakolása, száraz ruhák elrakása, nagytakarításban is szokott segíteni ilyesmik. De pl az hogy számlákat fizetni, diktálni, azt figyelni van e elég pelenka tejital kaja a gyereknek itthon, van e elég kutyakaja, stb mindenre én figyelek. Ha nem nézném ezeket én sose lenne itthon semmi, mert ő semmire nem figyel ilyen téren oda. Mindig minden ilyenre nekem kell figyelnem, és néha már idegesít. Nálatok hogy van?
2021. febr. 23. 16:08
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
46%

Amúgy miért vannak egálban? A kérdező többet házimunkázik, többet foglalkozik a gyerekkel, ő hozza-viszi, ő intézi a számlákat, a bevásárlásokat, ő tartja fejben, mi van otthon, mi kell, a határidőket stb.

Emellett szinte ugyanannyit betesz a kasszába.

2021. febr. 23. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
23%

21

Akinek ennyire derogál, nő létére, hogy fejben tartsa hogy van e pelenka otthon meg hogy hány pohárral többet most el, az maradjon egyedül.

Komolyan hihetetlen számomra.

2021. febr. 23. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
89%

"Akinek ennyire derogál, nő létére, hogy..."

- és a férfinak miért derogál férfi létére ugyanezt megtenni?

2021. febr. 23. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
29%

Lehetne ezzel is trollkodni, ahogy a mai vs régi férfiakkal. Tudjátok mikor régen karonák voltak, most meg 40kgos, rózsaszínre festett hajű pasik szaladoznak az utcákon.

Nőként mondom, hogy borzalom hogy sok nő mit pattog, hisztizik, a házimunkán. Ne legyünk már életképtelenek. Ma már egy gyerek mellett nincs ideje a nőnek semmire. Múltkori kérdés a gyk.ról: A kisgyerekes anyák mikor esznek? :O

Régen 6 gyerek volt, mellete mostak kézzel, gyomláltak, befőzek, állatot etettek/ganéztak, tehenet fejtek, gyújtóst hasogattak... a nők is amíg az ember dolgozott...

Most meg azt se tudjuk mit kezdjunk magunkal, ha gyerek mellett el kell menni egy popsitörlőért a legközelebbi boltba, vagy ne adj isten ki kell pakolni az edényt a mosogatógépből.

2021. febr. 23. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
12%

23

Valahogy a nők a háziasabbak. Ez így is volt mindig.

Neked pl derogál füvet vágni vagy olajat cserálni a kocsiban?

Gondolom életedben nem csináltad egyiket sem. De miért nem?

2021. febr. 23. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
43%
6 órában dolgozik és kevesebbet utazik, ez nagyon sokat számít. 10 órával már tényleg elmegy a nap. Szóval miért is kène egyenlően elosztani? Az estét az apa intézi és hétvégèn is elviszi, ezt így teljesen rendben van. A házimunkára meg nem kell napi 3 óra, amennyivel több van neki. De abból is kiveszi a részét így is. Egyetlen hibája hogy hozzáment egy hárpiához.
2021. febr. 23. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
94%
Ő dolgozik kevesebbet ezért nyilván több ideje van. A pasi is elég sokmindent megcsinal. Amúgy keresnek eleget, ha nem tetszik a rendszer hívni kell takaritonot heti egyszer. Vagy száj kinyit és megkéri a pasit, hogy ezt vagy azt vegye át. Pont.
2021. febr. 23. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
95%

"Valahogy a nők a háziasabbak. Ez így is volt mindig."

- a férfiak meg családfenntartók voltak. Ez így is volt mindig, hogy a te szavaiddal éljek. Most meg nem azok. A szóban forgó férfi sem képes eltartani a családját egymaga, ezért a nőnek ugyanúgy el kell mennie dolgozni. Innentől kezdve értelmetlen a nemi szerepekkel jönni, mert ha a nő is ugyanúgy el tud menni dolgozni és ugyanannyi pénzt haza tud vinni, akkor talán a férfi is meg tudja nézni, mennyi pelenka van otthon, vagy be tud fizetni egy csekket.


"Neked pl derogál füvet vágni vagy olajat cserálni a kocsiban?"

- nekem igen, meg a vőlegényemnek is, ezért nem lakunk kertes házban és két autónk van, de a szerelő cserél benne olajat, nem pedig én vagy ő.


"Gondolom életedben nem csináltad egyiket sem. De miért nem?"

- kertes házban nőttem fel és csak én nyírtam a füvet 8 éven keresztül, de fát is vágtam, meg hordtam be anyámmal 140 mázsa fát. Autóban olajat már akkor is a szervizben cseréltek, erről ennyit.

2021. febr. 23. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, nem akartam indulatokat szítani, nekem is csak egy impulzus kérdés volt inkább mert felb*xtam az agyam valamin dd már túltettem magam rajta, néha van ilyen. Ennyire nem rossz a helyzet.

Amúgy hogy az utóbbi pár dologra reagáljak:

-Nekem speciel nem derogál füvet nyírni sem, azt én szoktam mindig, nekem az női munka alapból, bár lehet azért tudom így mert apám életében nem nyírta le, bár felénk máshol is a nők nyírták, én szeretem is

- Nem derogál semmit megcsinálni nekem sem, a házimunka nagyrészét igen, én csinálom munka és gyerek mellett, nekem nem derogál

-Nekem az a legfontosabb hogy a gyerekkel rengeteget foglalkozik, mert velem sosem foglalkozott apám, nekem ez fontosabb mint hogy mosogasson

-De amúgy én is úgy gondolom hogy régen oké ez volt, más világ volt, a nők nem dolgoztak volt a házimunkára idő, max kapálni jártak, oda meg vitték a bemákoztatott gyereket a hátukon gutaütést kapni, meg a 4 éves gyerek már kint ült egész nap a libákkal a mezőn, más világ volt, ne keverjük ide, manapság a 4 éves gyerekemet nem tehetem majd ki a mezőre, hanem foglalkozni kell vele sokat, ez az elvárás, és be kell járni sok nőnek munkahelyre, amúgy ezzel sincs bajom

- Igen azt az egyet jobb szeretném ha nemnem mindig az lenne hogy valami elfogy és én vagyok a "hibás" mert miért nem vettem vagy miért nem mondtam hogy elfogy...de ez legyen a fő bajunk, néha vitaforrás, de ezért nem fogunk elválni azért

2021. febr. 23. 23:00
 30/34 anonim ***** válasza:
81%

Bocs, hogy eltérek az eredeti témától, de a füvágás miért ennyire frekventált munka?

Eleve nem kell túl gyakran csinálni, két hétnél gyakrabban senki nem nyírja a füvet, másrészt meg mindenhol géppel vágják, ami azért nem annyira megeröltetö!

Régen, amikor kézi kaszával kellett levágni, az még tényleg nehéz munka volt, de ma fünyíróval inkább csak idöigényes, ha nagy területröl van szó, meg rettentö unalmas.


A másik meg, hogy felénk ez mindenhol a nökre marad, szóval ez a másik, amiért nem értem ennek jelentöségét!

2021. febr. 24. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!