Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Akinek szó szerint semmi...

Akinek szó szerint semmi segítsége, az hogy old meg mindent egyedül? Miből enged vagy minek a rovására?

Figyelt kérdés
Másfél éves kisfiúval. Kérlek aki hasonló helyzetben van olyan írjon.

2021. ápr. 21. 10:02
1 2 3 4 5 6 7 8
 21/74 anonim ***** válasza:
81%

"hogy nulla szabadidőm nincs, kimozdulni vagy akár bárkivel beszélgetni élő szóban"

Ezt én úgy, hogy nincs igényem rá. Két gyerekkel vagyok reggel 6 és este 7 között egyedül, a csendnek örülök a legjobban, nem a beszélgetésnek. Egyébként ha csak egy gyerek van itthon, az kifejezetten pihentető az idegeimnek.


"Orvoshoz vagy bárhova elmenni nemtudok, mert nincs kire hagyjam"

A helyedben bébiszittert fogadnék. Azért remélhetőleg nincs olyan gyakran szükség rá. Orvosnál utoljára 2 éve voltam. Fogász félévente kell. Mondjuk a covid miatt több mint 1 éve voltam. Majd ha oltva leszek megyek.

"Ha visszavesznek egyáltalán dolgozni akkor azt hogy fogom megoldani egyedül?"

Ilyen szempontból könnyebb lesz, mert napközben vigyáznak rá és 1-1 szabadnappal rengeteg mindent el lehet intézni.

2021. ápr. 21. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/74 anonim ***** válasza:
74%

Fodrászhoz, kozmetikushoz nem járok, sosem jártam, magamnak megoldom. Itthon vágom, festem (eddig csak dícsérték).


Fogorvoshoz akkor megyek, ha férjem itthon van (évente 1x járok fogkövet leszedetni). Nem hiszem, hogy a te ferjed is 1evbe 365napot van távol. Vagy pl olyan is volt, hogy barátnőm eljött velünk, azt addig sétáltak a fogorvos elött.

Szerintem nincs olyan, amit nem lehet megoldani.

Postára nem járok, mindent utalok. Boltba meg babakocsival, hordozóval simán. Mióta ül, meg beültetem a kosárba azt ennyi.

2021. ápr. 21. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/74 anonim ***** válasza:
86%

Én nem tudtam megoldani, heti 3x jött bébiszitter 2-3 órákra, így ment, illetve otthonról kaptam tojást, meg kerti zöldséget ha volt, így nem kellett cipelnem(nem volt jogsim) gyerekkel együtt. Dokihoz nem jártam, fodrászhoz nem jártam, kozmetikushoz sem. Magamnak csináltam/csinálok mindent. Hivatalos ügyben ott égett a fejem gyerekkel a bankban, dehát ez van. Emlékszem egyszer lehányt, miközben felvettem, és vagy egy órát kuksoltunk boltnyitás előtt a mosdóban, mert új ruhát venni nem tudtunk, a taxiba meg nem engedtek így be és nem sétatávolságra laktunk.. Volt pár ciki sztori, dehát ez "belefér".


Kezdd el magadnak csinálni a közmetikus/fodrász/körmös munkáját, és a megspórolt pénzen vegyél bébiszittert heti 5 órára:)


Legalább érzelmi támogatásod van, nekem az se volt.. Gyerek bekakil a bevásárlóközpontban, folyik a kaki a pelenkából, vagy nem szobatiszta, és bent vagy vele a kosaraddal, de menni kell a fürdőbe, mert folyik.. áh, sok rossz helyzet volt, de sok jó is.

2021. ápr. 21. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/74 anonim ***** válasza:
81%

Ja és két év 3 hónaposan kezdte a bölcsit a lányom csak délelőttre, előtte meg közben egyetemen tanultam otthonról, amíg ki nem derült, hogy azért olyan kegyetlen nehéz vele, mert autista(enyhén érintett).


Ha nem lett volna olyan szélsőséges a viselkedése, simán építhettem volna kapcsolatokat játszótéren és sokkal kevesebb kellemetlen helyzetbe kerülök.

2021. ápr. 21. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/74 A kérdező kommentje:
23 Nincs kézügyességem hozzà, diák koromban sokat barkácsoltam a hajamon arcomon, évek alatt jött helyre. Így inkább nem kísérletezek màr.Körmöshöz nem jarok idegesit zavar a műköröm de a szempilla és a fodrász az nos hiányzik. Főleg a szempilla mert szinte kopasz a szemem
2021. ápr. 21. 11:52
 26/74 anonim ***** válasza:
86%
Ne haragudj, én nem gondolom, hogy ti vagytok a nemzeti bank, azért mert a párod külföldön dolgozik. De nem tudom mennyire éri meg, ha még így sem jut heti 2-3 óra bébiszitterre. Ahogy most csináljátok, az olyan, mintha tényleg tök egyedül lennél. Azért ketten vállaltátok azt a gyereket. Mennyire éri ezt meg így csinálni, ha se pénz se segítség?
2021. ápr. 21. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/74 A kérdező kommentje:
26 Megéri, mert a hitelt fizetni kell. A bankot nem érdekli, hogy parom az állását elvesztette ew több hónapi bérrel tartoznak neki mert csődöt mondott a cég. Plusz van egy hitele amit én előttem valo megismerkedés vett fel azt is fizetni kell.
2021. ápr. 21. 11:59
 28/74 anonim ***** válasza:
88%

Erre mondom azt, hogy nekünk a férjem vállalkozó. A fővállalkozója becsődölt, semmi munka...

Most 2hónapja váltott, elhelyezkedett egy cégnél.

De mivel a csodás ex könyvelője elbacott egy papírt, havi 50ezrünkbe fáj a nav, még 1 évig. A vállalkozasat emiatt nem tudja megszüntetni, +25ezer.. egy masik papír is el lett cseszve, ez most derült ki 2 honapja, +20ezer fél évig.

Van egy hitelünk, 50ezer... van állandó gyógyszere, havi 20ezer...

Házat vettünk, arra az illeték havi 36ezer fél évig még...

Ott vagyunk, hogy ez eddig havi 200ezer minusz... ehhez hozzájön az 50ezer rezsi, plusz a kaja...


Mégis itthon helyezkedett el, minden este itthon alszik. Nem csak online latja a gyerekét, velem van minden este, lelkileg támogat stb...


Nem kell az első munkahelyen megállni, lehet váltani....

2021. ápr. 21. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/74 anonim ***** válasza:
60%

Áh, az ilyen kapcsolatok kívülről jól néznek ki.. van ház, van külföldi munka, van gyerek, van párod.. Aztán igazából hitel hitel hátán és egyedül neveled a gyereket.


Műkörmöm nekem sincs, de formára reszelem. Pilla? Van 600ftért egy hatalmas adag szempilla/szemöldök festék, le tudod szedni, ha mellé megy, a bőrt nem annyira fogja be és vagy 1 évig elég. Vagy beletöltöd szempillaspirálba és felkened, mintha sima spirál lenne, majd lemosod. Anyám így csinálja, neki sincs kézügyessége.


Fodrász meg.. növeszd meg a hajad és fesd be magadnak, ezekhez szintén nem kell kézügyesség, tudom, hogy hülyén hangzik, de anyám haját én festem, az enyémet színező samponnal színezem és hibátlan, meg nem mondanád, hogy nem fodrásztól jött.(nem a bolti eladó terika haját kell alapnak venni) próbálkozz és majd jó lesz, vagy válts frizurát. Nagyon kevés anya jár kozmetikushoz, fodrászhoz, körmöshöz meg pilláshoz, és így is kifejezetten jól tudunk kinézni. 3 éve nem voltam fodrásznál, a korábbi kleopátrám most kellemesen derékig ér, hamarosan benevezek egy bobra, majd ha lenő longbob lesz, aztán majd kitalálom. Úgy oldjuk meg, hogy magunknak csináljuk. A legtöbb ember középosztályban így csinálja.

2021. ápr. 21. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/74 A kérdező kommentje:
28 Keresett itthon is, de nem talált. Vagy annyit amivel nem lettünk volna előrébb minimálbér osszege. Kényszerhelyzet, utal ott lenni csak addig akar kint dolgozni amíg muszàj. Ha egyenesbe jövünk akkor már nem.
2021. ápr. 21. 12:13
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!