Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Jómóduak, nektek mennyibe...

Jómóduak, nektek mennyibe kerül egy gyerek havonta?

Figyelt kérdés
gyerektartást akarok kérni, de nem tudom mennyi legyen. eddig eszméletlen sokat költöttem a gyerekre havi szinten ha a könyveket, jtékot nem nézzük. Vadiúj H&H ruhái voltak csak, lego ninjagos és egyebek, játszóház havi szinten, faber castell ceruza 4000 ft, ars una iskolatáska teljes minden cuccával 42 ezer, bőrcsizma 20 ezer.440 ezret számoltam ki egész éves ruházatának a gyereknek téli mamusztól fürdőruháig napszemüvegig, pólóig..és ünnepi ruha még benne sem volt, tejszelet egyéb nasik is voltak. Most nem tudom, ha a férjem félmillát keres, akkor mennyit kéne kérnem havonta két gyerekre? ő csak 60 ezret akarna adni, amiből ugye 20 az iskolai ebéd, a 40 ezer meg a maradék ami leosztva kicsivel több mint ezer ft, de mint mondtam ez kb a kajájukat fedezi csak, kevesebbet mint amiket eddig megvettem nekik. Félre értés ne essen, nem akarom lehúzni a férjemet, dehát tegnap is a szeretőjét vitte vacsorázni, most akkor egy idegen nő vacsijára engedjem át azt a pénzt, amiből én játszóházba vinném a gyereket?Szóval ti mennyit kérnétek?

#fhmkgl
2021. jún. 7. 18:54
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
82%
Már a hitelükön gondolkodsz??Ha a szeretőt felkoppintja akkor csökken a két gyereked ellátása is...ha még egyet szül az új csaj akkor még kevesebb ami felétek megy(hivatalosan)...keress fél millát és élj boldogan!!
2021. jún. 7. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 anonim ***** válasza:
39%
Hat ez úgy van, hogy neked is kell költenek rájuk. Elvileg a tv úgy nézi hogy nem a felet, de mondjuk az 1/3-át biztos. Tehát ha szerinted 100.000 kell a gyerekekre akkor abból azért 30-35 ezer a te bulid. Így a 60 nem olyan kevés. De ha perel az is, lehet valamivel többet kapsz de nagyon sokkal nem, mint 60000 és akkor meg pereskedtel is.
2021. jún. 7. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 anonim ***** válasza:
46%
Heti 180 €
2021. jún. 7. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 anonim ***** válasza:
83%
Ha apuka fizetésének 20%-a 80 ezer Ft, akkor apuka fizetése 400 ezer Ft. Azért ez messze van a jómódtól. Ez az átlagnál kicsit magasabb fizetés.
2021. jún. 7. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 anonim ***** válasza:
72%
Kínlódjon velük hétköznap apuka, te adj neki 60 eFt gyerektartást és vidd őket hétvégén tartalmas programokra.
2021. jún. 7. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 anonim ***** válasza:
68%
Egy gyerekes véletlen se 400 ezret kereső volt férjjel rendelkező ismerősöknek csont nélkül ítélték meg a 40-45 ezret egy gyerekre. Mindnek azt mondta az ügyvéd, hogy manapság ez simán a minimum, amit kérhetnek. Amúgy nem csodálom. De én nem is értem azt, aki ezen kiakad. Ha elválik, már szarik a gyerekére? Azért havi szinten, ha visszafejtegeti, egy ilyen gyerektartással is sokkal nagyobb összeg fog neki megmaradni, mint ameddig házas volt és még a gyerek se lesz a nyakán állandóan. Tiszta haszon.
2021. jún. 7. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 anonim ***** válasza:
61%
16 ez ugye attól függ. Ki marad a lakásban? Általában az anya. Ki fizet albit? Általában az apa. Ki jár rosszabbul minden szinten? En no vagyok, de azért idegesítő ez az egysíkú gondolkodás. Ffi lennék tuti perelnek a közös felügyeletért aztan cső. Nincs vita.
2021. jún. 7. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 A kérdező kommentje:
Nalunk ferjem marad a lakasaban en pedig a sajatomban. Egyik se albi.
2021. jún. 7. 21:01
 19/37 anonim ***** válasza:
78%

Ne haragudj, a mai világban elég sok válás van, de a lakásban/házban csak úgy csak valami istentelen jó lelkű férfi volt felesége maradhat. Vagy kifizetik egymást, vagy megegyeznek, hogy a férfi mást visz annyit, ami felér a lakás/ház értékének a rá eső részével, vagy adott esetben sokáig nem fizet semmi gyerektartást. Nagyon el vagy te tévedve, ez nem így néz ki, hogy akkor válnak és az a szegény férfi pucér seggel mehet és még gyerektartást is kell fizessen.



Persze, ki hogy adja elő. Rokonom férje felháborodott, hogy őt csak úgy kiteszik 1 millió forinttal, holott az egész ház ért 10 milliót, amiből 6 millió hitel volt még hátra, a felesége a ház negyedrészét öröklés miatt amúgy is már a házasságuk, de még a párkapcsolatuk előtt is tulajdonolta. A pasas meg vihette a drága teherautót, meg több millió forintnyi ingóságot is, mert a felesége úgy volt vele, hogy mindegy már neki, csak menjen minél előbb botrány nélkül, mert amúgy ott ordibált a másfél éves gyerek előtt, hogy "nem fogsz jól járni, nagyon vigyázzál, ha el akarsz válni" mert volt pofája válni akarni, mikor kiderült, hogy több mint két éve csalja az a szegény férje. Persze mindenkinek úgy adta elő, hogy a gonosz asszony őt kisemmizte. Ja, hát a gonosz asszonynak nagyobb része volt a házban eleve és ő fizeti tovább a komplett hitelt, a pasi meg vitt két személyautót, egy teherautót, utánfutót, mindenféle gazdálkodáshoz való szarokat, szóval valójában ő járt rohadt jól. De kívülről csak annyi látszik, hogy az a szemét nő maradt a házban.


Amúgy amiről te beszélsz, azért nem lehet perelni, a bíróság közös felügyeletet nem rendelhet el, mert a közös felügyelethez a szülőknek oly mértékben kell együttműködni, amely együttműködés létezését eleve kizárja, ha perre próbálnak menni érte.

2021. jún. 7. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 anonim ***** válasza:
83%
17-es, ezt a hülyeséget honnan szedted, hogy az anyák maradnak a lakásban, az apák meg mennek albérletbe? Azt meg nem tudhatod mit tennél, ha férfi lennél, mindenesetre az elvált apukák töredéke szeretné a gyerekét nevelni. Nem is ismerek olyan elvált expárt, ahol lett volna gyermekelhelyezési per. Mindenhol természetes volt az apukának, hogy az anyánál maradnak a gyerekek.
2021. jún. 7. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!