Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért engedik meg egyes...

Miért engedik meg egyes kisgyerekes szülők a gyerekeiknek a futópályán krétával firkálást?

Figyelt kérdés

Mostanában egy csomó helyen olvasók ilyet és én is tapasztalom, hogy a szülő simán hagyja, hogy a kisgyerek aszfaltkrétával rajzolgasson a futópályán, mondván, hogy "Há úgyis lemossa az eső, mit kell ezen hepciáskodni?".

Most nyilván a kréta anyagi kárt okoz az ott futóknak, mert mondjuk befogja a ki tudja mennyibe kerülő futócipőt, és nem jön ki, de nem ez a fő gond ezzel, bár ez se elhanyagolható. De például szerintem fontos a dolgok rendeltetésszerű használatára szoktatni a gyereket, és nyilván a futópályán rajzolás nem ezt erősíti.

Nyilván, aki ezeket nem nézi, abban legalább annyi lehetne, hogy azt felméri, hogy ez amúgy balesetveszélyes. Valaki nem néz le, csak előre, az olyan remekül keresztülesik a gyereken, hogy csak na. És az nyilván fáj a gyereknek is. Legalább ha más miatt nem is, de ezért igazán mondhatná azt a szülő, hogy "Juliska, ne ott rajzolj már, mert valaki véletlen fel fog rúgni..."


Komolyan, mégis miért engedik a szülők a gyereket a futópályán rajzolgatni?


2021. júl. 18. 23:54
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
89%
ugyan ez a gondolat foglalkoztat engem is streetworkout pályákra levetítve. 100 %-ban játszóterek mellé teszik a gyerekek mégis azon csimpaszkodnak és a szülőt az sem zavarja ha más edzeni próbálna ott. Engedje oda, ha a pálya szabad, de sokszor erősen akadályozva vannak az edzeni próbálók, mert Jancsika éppen ott majomkodik egy rúdon vagy Juliska lóg a gyűrűn stb.
2021. júl. 19. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
87%

#1

Nálunk ugyanez van a bicihli-gördeszka pályánál.

Minden délután, amikor jövök haza a munkából, és elmegyek mellettük, akkor néhány alkalommal ott szaladgált 3-4 kisgyerek. Felfutotkostak a rámpákra, kilocsolták a Kubu-t egymásra.

De ha az egyik csemetének, aki ott fogócskázott a két rámpa között nekimentek volna bicajjal, még anyuka lett volna felháborodva.

2021. júl. 19. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
62%
A kréta megfogja a cipõ talpát?:D
2021. júl. 19. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
57%
Anyagi kár, mert elszíneződik a cipő talpa? 🤣 Pereld már be a kóbor kutyákat is, ha szarba lépsz, az is színez és még büdös is.
2021. júl. 19. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
78%

Na, megérkeztek a vérszülők...

Egyébként milyen pálya ez? Nálunk rekortán van, azt szerintem nem fogja be a kréta, nem is rajzolnak oda (inkább a streetworkout eszközein csimpaszkodnak).

Egyébként épp egy repülőteres cikk van megnyitva a másik ablakban, kicsit félreértettem elsőre, hogy milyen futópályán rajzolgatnak gyerekek :D

2021. júl. 19. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
58%

Aszfaltos futópálya?


Ahogy azért mert ott kisebb eséllyel ütik el, mint az úttesten. Az aszfaltrajz lényege, hogy nem papírra készül.

2021. júl. 19. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
63%

Aszfaltkréta semmit nem tesz tönkre ,még cipöt sem .

Ezeket az edző gépeket lányom is kipróbálta öket amikor jöttek az ott edzeni vágyók eljött onét ennyi .

2021. júl. 19. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
40%

Huh, hát nem tudom, mikor mi vtunk gyerekek, simán az aszfaltra vagy betonra rajzoltunk, a suli udvarán, vagy otthon az udvaron, és tényleg idővel lemosta az eső, nem hiszem, hogy egy ciporol nem lehetne lemosni, de ha így van, akkor az én példámbol is látod, hogy a legtöbb ember bele sem gondol, hogy ez valamiért probléma lehetne, ezért is engedik.


Az hogy belebotlasz a gyerekbe - ha kifejezetten futasra fenntartott savrol beszélünk, akkor talán más helyet javasolnék a gyereknek (biciklisávban nyilván nem engedném neki hogy rajzoljon). De ez is úgy van, hogy lehet nem tudnak róla, nem tudom mennyire van jelölve, hogy futopalya. Nálunk a kifejezetten futopalya salag van, arra meg nem lehet rajzolni.

De azért kicsit vitatkoznék is, terlatasunk van, szóval gondolom nem egy pontra nézel előre, hanem beméred a terepet, szóval szerintem észre kell venned messziről, hogy ott egy gyerek, nem rugsz bele. Ilyen alapon egy a fáról elesett tuskón is remekul keresztül lehet esni, és akkor kit fogsz okolni?

2021. júl. 19. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
82%
8, ha direktben kiszínezed a cipő talpát, akkor is lejön. Itt meg néha rálép futás közben egy vonalra.
2021. júl. 19. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
51%
Hogy téged idegesítsenek.
2021. júl. 19. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!