Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért csinálhatja ezt a 20...

Miért csinálhatja ezt a 20 hónapos gyerekem? Csak akkor ad puszit, ha érdeke fűződik hozzá.

Figyelt kérdés

Magától nem ad puszit senkinek. Viszont "zsarolható", ha valamit nagyon meg akar kapni, és mondom neki, hogy ha puszit ad, akkor megkapja, akkor rögtön elcsattan a puszi!

Egy párszor csináltuk ezt vele, kiváncsiságból. Hagyjuk inkább, ne erőltessük? Vagy ha rájön, hogy a puszi jó dolgokkal jár együtt, akkor magától is fog adni?


2021. aug. 6. 21:45
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Van egy jó cikk, talán Vekerdy írta: a gyermeked senkinek sem tartozik puszival!

Sem rokonoknak, sem nektek, sem valamiért cserébe, sem spontán.

2021. dec. 4. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:

Nyilván nem tartozik, így van. De ettől még kérik tőle, mi is, a rokonok is. Ha ad, örülünk, ha nem, akkor majd legközelebb. Én mindig biztatom, de nem erőltetem.

Azóta kicsit változott a helyzet...

Sokszor ad puszit előre, majd elmutogatja, hogy mit kér érte cserébe.

Emellett olyan is van, hogy csak úgy kérek tőle egy puszit, és máris adja. Sokszor mondtam neki, hogy a puszi milyen jól esik nekem, és ezzel mutatjuk ki a szeretetünket, úgy tűnik, már érti.

2021. dec. 4. 13:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!