Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hány évesen kell tudniuk...

Hány évesen kell tudniuk például hogy hogyan hívják őket?

Figyelt kérdés
Vagy a szüleit, hol lakik? A lányom csak a saját keresztnevét tudja, de ha kérdezzük, hogy hívnak, arra nem válaszol. A barátnőm kisfia tudja a saját teljes nevét, a szüleiét és azt is, hol lakik (város). Mindketten februárban lesznek 3 évesek. A lányom nagyon le van maradva ezek szerint?

2022. jan. 7. 13:39
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
87%
Az enyém 2,5 éves, de tudja a teljes nevét, szülei, testvérei nevét és hogy hol lakik 😳
2022. jan. 7. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
71%
Az enyém 22 hósan kezdte a bölcsit. Ott a beiratkozásnál szépen megmondta a teljes nevét, azt is hány éves, hol lakik. Nem zseni, csak sokszor elmondtuk neki, hogy ez fontos és megjegyezte.
2022. jan. 7. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 Derjaderja ***** válasza:
100%

Az én lányom meg 2 éves múlt, amikor rájöttem, hogy meg nem is mondtam neki, mi a vezetékneve 🤣

Tenyleg szerintem főleg attól függ, a szülő tanítja-e, vagy szóba kerül-e valami okból.

2022. jan. 7. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Bár azt kétlem hogy egy 3 éves gyerek a pontos lakcímét el tudná mondani, az már zseni. :D Amúgy mondjuk neki sokszor a nevét, legalább azt tanulja meg, de hiába.
2022. jan. 7. 14:33
 15/31 Derjaderja ***** válasza:
100%

Attól függ. Nekünk a lakcimünk nagyon egyszerű. Az utca is meg a szam is, más meg nincs.

A vezetekneve ellenben hosszú, dugig mássalhangzótorlódással. Szegény mondja, de senki nem érti. Szerintem azért is olyan későn kezdtem neki mondani.

2022. jan. 7. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
100%

Miert olyan hihetetlen, hogy egy 3 eves tudja a pontos cimet??

Az kb 1 mondat. Ha megtanitjak neki, akkor megtanulja. Nyilvan magatol nem fogja tudni. 3 evesen sok gyerek verseket mond, mondokazik stb. Azt is azert tudja mert megtanulta :)

2022. jan. 7. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 Derjaderja ***** válasza:
100%

Raadásul az utcát szoktam mondani, mert azon sétálunk gyakran haza, es ott széles a járda és tud rajta menni a futóbicóval.

Szerintem azt jegyezte meg, nem az ilyen magoltatás miatt tudja.

2022. jan. 7. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
100%

3-4 közt


A nevét a fiam, aki márciusban lesz 2 is tudja ( vezetéknévvel együtt)

Ő a másik véglet, a lányom nem is beszelt ilyenkor.


3,5 éppen a lányom

Cím megy házszámmal ( irányítószàm nem)

Neve is megy, de a mienk is (nálam tudja a leánykorit és mostanit is..)

Ő 2,5 évesen jutott oda, hogy 2 szavas mondatokat esetletleg 1-1 3 szavasat mondott.

Beszédindításos tornával jutott ide, mert azt aem mondta, hogy anya 2 éves kora után sem..

2022. jan. 7. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 A kérdező kommentje:
Jó, persze, attól is függ mennyire bonyolult a cím. Alma utca 1 például könnyű, de mi tömblakásban élünk, ahol van emelet, ajtó... És persze az is igaz ha vki állandóan ezeket súlykolja a gyerekbe, akkor rögzül benne. Barátnőmék is mindig nyomatják a kisfiúnak, de úgy érzem néha, hogy szegény igazából nem is igazán tudja, miről van szó, csak mondja, mert ezeket annyira belenevelték. De igazából van szükség rá, hogy egy ekkora gyerek ezeket tudja? Vagy előbb-utóbb úgyis megtanulja, főleg ha szüksége lesz rá?
2022. jan. 7. 16:28
 20/31 anonim ***** válasza:
33%
Remeljuk nem lesz szukseg, hogy tudjak 3 evesen. De fő a biztonsag :)
2022. jan. 7. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!