Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hány évesen kell tudniuk...

Hány évesen kell tudniuk például hogy hogyan hívják őket?

Figyelt kérdés
Vagy a szüleit, hol lakik? A lányom csak a saját keresztnevét tudja, de ha kérdezzük, hogy hívnak, arra nem válaszol. A barátnőm kisfia tudja a saját teljes nevét, a szüleiét és azt is, hol lakik (város). Mindketten februárban lesznek 3 évesek. A lányom nagyon le van maradva ezek szerint?

2022. jan. 7. 13:39
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
62%
3 éves, tudja a teljes nevét a másodikkal együtt pedig komplikált, tudja az egész rokonság nevét és azt, hogy melyik városban lakik. Konkrét címet nem tud, de nem is tanítottuk neki eddig, viszont simán hazatalál a környéken bárhonnan.
2022. jan. 7. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
43%

2 éves fiú és tudja, hogy hívják, engem, apját. Mamákat. Tidja hol dolgozik apa, tudja melyik településen lakunk, hol lakik a mama, dolgozik apa.

Mivel ezekről a kezdetektől beszélünk, hogy hova megyünk mamához, apa megy x helyre dolgozni nyilván tudja. Már amelyik tud beszélni.

2022. jan. 7. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
91%

Én a bölcsiben minden gyereknek megtanítom a teljes nevét. Belefűzöm egy tapsolós mondókába, és ez is benne van a reggeli mondókázásban.

Van olyan bölcsis aki úgy érkezik alig 2 évesen, hogy a Kis kece lányomat is végig énekli, van olyan gyerkőc is, aki majdnem 3 évesen azt sem mondja mukk.


De volt már számos olyan gyerek (kisfiúk, kislányok vegyesen) a csoportomban, akik 2,5-3 évesen eltudták mondani városra pontosan, hol laknak, illetve milyen utcában dolgozik az apukájuk, anyukájuk.


Sőt volt egy 2 éves kislány, aki felismerte a márkajeleket, a gyerekek ruhacímkéiben különbséget tudott tenni a Lupilu vagy mi a neve, a H&M meg a többi márka között.

Felismerte a kulacsokon a Tupperware jelet, meg a kabátomon a wadze felíratot és rögtön rávágta, hogy az a Decathlon-ból van.


De neki az volt a mániája, hogy érdekelték ezek a dolgok és a szülei meg mindent megmondtak neki.

És ne hidd, hogy zseni vagy autista lett/volt. Most alsós, harmadikos és átlagosan tanuló gyerek.

2022. jan. 7. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
66%

18 vagyok

19-re


Nálhnk pont így esett, mint nálad, csak senki nem szólt be.


Hallgattam egy 9 hónappal fiatalabb gyereket, hogy ezt tudja..


Mondom, banyek, ezt màr tudnia kellene akkor neki is..

Emiatt megtanítottam, néha megkérdezem tőla.

Kicsi meg megjegyezte, ahogy a nagynak tanítom.


Nem azoktam sulykolni..

Sokszor nem jutnak eszembe alapvető dolgok, hogy màr meg kellene tanulnia, cserében a táblákat és sok kresz szabàlyt meg tud.

2022. jan. 7. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
100%
4 évesen státusz kérdés, lányom 3 évesen nem is beszélt és nem hülye, nincs lemaradva a lányod.
2022. jan. 7. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ha ezt valóban csak 4 évesen kell tudni, akkor van még ideje a lányomnak. Amúgy az említett barátnőm kisfia többet, mint egy éve bölcsis, lehet hogy ott is tanítják nekik. A lányom szeptemberben kezdte az óvodát, nem tudom, ott tanítják-e nekik. De emlékszem, mikor én óvodás voltam (igaz nagy csoportos), hogy az óvónő minden reggel felolvasta névsort és el kellett mondania a szülők nevét (vagy csak az édesapákét, nem tudom, de annak mi értelme lett volna? De mindegy...).
2022. jan. 7. 19:43
 27/31 anonim ***** válasza:
100%
2 èves a lànyom, tudja ezeket. Sajat neve, szulok neve es BUdapesten lakik.
2022. jan. 7. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
100%

"De emlékszem, mikor én óvodás voltam (igaz nagy csoportos), hogy az óvónő minden reggel felolvasta névsort és el kellett mondania a szülők nevét (vagy csak az édesapákét, nem tudom"

Na egy ilyen oviból kiiratnám inkább. Nem tanítanak nekik ilyeneket és igen unalmas is lenne, minden nap 30 gyerek szüleit magoltatni velük.

2022. jan. 7. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 A kérdező kommentje:
Utolsó: nem biztos hogy mindennap volt, már pontosan nem emlékszem rá, de sokszor. Meg már elég régen (80-as évek), azóta azért elég sokat változott az oktatás.
2022. jan. 7. 22:01
 30/31 anonim ***** válasza:
66%
Ha te elmondod neki, megtanulja, de nem kell mindennap, hetente egyszer inkább.
2022. jan. 8. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!