Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért ilyen a lányom? Mit...

Miért ilyen a lányom? Mit rontottunk el?

Figyelt kérdés

Most lesz 3 éves. Alapból nagyon okos, agya mint a szivacs, már másfél éves kora óta beszél. Egy éves korában is írtam ki kérdést miatta, de már nem találom. Már egész pici korában is látszott rajta, hogy nagyon igényli a társaságot, legyen az gyerek, felnőtt, mindegy neki, olyankor le vagyok ejtve. Soha nem félt, talán max 1-2 alkalommal húzódik vissza, ha idegen hozzászól. Emlékszem, akkor a legtöbb válasz az volt, hogy uncsi vagyok neki, mert mindig velem van. Állandóan szerepelni akar, produkálja magát, mindenkinek köszön, mindenkivel beszélgetni akar. Hiába mondom, hogy nem szabad, elfelejti vagy nem foglalkozik ezzel (városban azért nem olyan jó, hogy mindenkinek bemutatkozik). Ha ismerős társaságban vagyunk, ahol van 5 vele egykorú gyerek, ott látszik a legjobban mennyire más. Ők, ha kell valami akkor a szüleikhez futnak oda, az én lányom pedig ahhoz, aki közelebb van, ha valamit nem engedek, odamegy máshoz sírva, hogy engedje meg ő, mert én nem engedtem meg és hasonló húzásai vannak. Apjával is ilyen. Kisregényt tudnék írni a viselkedéséről, de nem szeretnék. Úgy érzem kötődően igyekeztem nevelni, de olyan mintha nem is kötődne egyáltalán. Bölcsis beszoktatás sétagalopp volt, imádja, hogy annyi gyerek van, talán 2 hétig volt olyan, hogy sírt, hogy ne menjek el, de az sem tartott sokáig. Idegen helyen se keres, volt, hogy egy olyan ismerőshöz mentünk, akit ő nem ismert még és nem is voltunk nála, kimentem, neki meg fel se tűnt, hogy nem vagyok ott. A többi gyerek le se veszi a szemét a szüleiről. Most itthon van velem, mert csak szeptembertől oviköteles, én meg most nem dolgozom, mert van egy 3 hónapos babám is, de pl féltékenység is alig volt, nagyon szereti a tesóját..és hiányolja a bölcsit feltűnően.

Vagy nem rontottam el, ő csak simán ilyen természetű? Egy gyereket se láttam még aki ennyire társaságfüggő lenne. Elmentünk egy falusi rendezvényre, a színpad előtt volt ugye a táncparkett, full üresen, mindenki csak körbeállta, a gyerekek is, aztán jött a lányom és a parkett kellős közepén kezdett el táncolni egyedül.


2022. febr. 10. 22:24
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
Azt kihagytam, szeparációs szorongása sem nagyon volt. Nagyon minimális.
2022. febr. 10. 22:24
 2/19 anonim ***** válasza:
81%
Próbálom értelmezni, de neked tényleg az a bajod, hogy a kislányod szeret szerepelni és nem egy anyuci mögé elbújó típus? Más szerintem büszke lenne, ha ilyen gyereke lenne..
2022. febr. 10. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem semmi baj nincs vele. Extrovertált, társaságkedvelő és az írásodból ítélve szörnyen magabiztos. Ezen miért kéne változtatni? Lesz annyi minden, ami miatt megkérdőjelezi majd saját magát… de ne a szülei legyenek az elsők!
2022. febr. 10. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Igen, mert egy gyereket se ismerek, aki hasonlóan viselkedne és rendszeresen megkapom, hogy azért ilyen, mert én és a párom állítólag nem foglalkozunk vele eleget és másoktól várja el a figyelmet.
2022. febr. 10. 22:40
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Az én lányom is ilyen "laza" stílusú volt kisgyereknek, most 14 éves, teljesen jó a kapcsolatunk, normális kamaszlány, akire nagyon büszkék vagyunk.


Szerintem nincs vele semmi baj.

2022. febr. 10. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
93%

Nincs se a gyerekkel, se veletek gond. Könnyen baràtkozò gyerek.

Jòl kötődik, mert biztonsàgban èrzi magàt. Biztos abban, hogy ott vagytok neki, ha baj van, ezèrt sem matrica.

Semmi gond a martica gyerekkel meg a szülőhöz bùjò, szepas, stb. gyerekkel sem, de mindenkinek mas a stìlusa.

2022. febr. 10. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
90%

Már amikor a címet elolvastam ("Mit rontottunk el?"), sejtettem, hogy ez lesz a válaszom:

Semmit!

:-)

Aztán végigolvastam a terjedelmes leírást és már azt sem értem, minek tetted föl a kérdést. A gyereked egy imádnivaló kislány lehet, aki nagyon barátkozó, imád szerepelni, a középpontban lenni. Lehet, hogy a jövő egyik popsztárját neveled? ;-)

Egyébként lehet, hogy 1-2-3 év múlva jóval szégyenlősebb, visszahúzódóbb lesz (legalábbis a mostani viselkedéséhez képest).

Még valamire reagálnék:

"és rendszeresen megkapom, hogy azért ilyen, mert én és a párom állítólag nem foglalkozunk vele eleget és másoktól várja el a figyelmet"

Na, a helyedben az illetőt elküldeném az anyja keservébe!

Ne az ilyen idióták mondásain őrlődj, hanem örülj a lányodnak!

2022. febr. 11. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Nem ismersz más gyereket ,aki így viselkedik? Légy büszke, különleges lányod van. Soha nem értettem az ilyen szülőket!? 2 gyerekem van, teljesen más egyeniségek. Mindkettőre kegyetlen büszke vagyok és csodálva nézem őket, hisz nekem a legkülönlegesebbek. És pont nem érdekel más gyereke milyen, ha az enyém úgy boldog ahogy van.

Ha a lányod boldog, jól érzi magát a bőrében így, teljesen mindegy beáll-e a sorba, vagy különleges. Az a lényeg élvezze.

Szóval itt egyedül a te gondolkodásod nem jó.

2022. febr. 11. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
7%

Ha nem dolgozol minek adtad be bolcsibe? Minek foglalod a helyet azoktol akiknek tenyleg kell?

Otthon vagy, az lenne a dolgod h neveld a gyerekeid.

2022. febr. 11. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

9-es, kötekedés helyett próbálkozz az értő olvasással!


"Most itthon van velem"


Tehát most nem jár bölcsibe.


A második gyerekük születése előtt az anya nyilván dolgozott, addig meg azért járt.

Tehát nem foglalta indokolatlanul senki elől a helyet.

2022. febr. 11. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!