Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » "Spóroltok" a gyereken a...

"Spóroltok" a gyereken a mostani drágulások miatt?

Figyelt kérdés

A kérdés arra irányulna, hogy az eddigiekhez képest történik-e spórolás, tehát ha eddig is turiban vásároltatok, az nem számít, arra gondolok, ha eddig pl. csak új ruhát vettetek, de most mégis elkezdtetek turiban vásárolni, vagy olcsóbb pelenkára váltottatok vagy mondjuk már nem bio kozmetikumot vesztek, hanem simát, satöbbi.


Szóval, elkezdtetek-e esetleg a gyerek kapcsán is spórolni a drágulások miatt?



2022. jún. 30. 12:28
1 2 3 4 5 6 7
 11/65 anonim ***** válasza:
86%
Olyan értelemben a "gyerekeken" is, hogy a nasit én is visszafogtam, mondjuk nem arról van szó, hogy mértéktelenül esznek, de eddig megvettük pl a nagy kiszerelésű maoam-ot, vagy doboznyi waffelinit, és mindig volt a szekrényben, most meg időnként veszünk, és nincs ott állandóan. Ők nagy burger kingesek, ott pl leszabályoztuk, hogy havi 2 alkalom, és elmondjuk, hogy még 15-öt kell aludni a következőig (ovisok), ott pl nálunk az 5 főre majdnem duplája lett a számla, de abból azért lehet lejebb adni. Egyenlőre amíg nem durvul jobban a helyzet, pelenka, tisztítószerek, wc papír egyebek terén a márkásat vesszük, mert a minősége jobb, és így kevesebb kell belőle. Mi egyébként havi bevásárlást egyszerre intézzük házhozszállítással, kb ugyanazt, ugyanannyit veszünk, hát bőven másfélszerese a végösszeg, plusz a heti kenyér, kifli, apróságok, sajnos a fizunk viszont nem lett másfélszeres....
2022. jún. 30. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/65 anonim ***** válasza:
100%
Igen,de csak azzal,hogy nem veszünk meg neki mindent hülyesèget.Ha egyet gondolt mentünk ès vettünk vmi ùj jàtèkot.Belàttam ez nem normàlis,ìgy ezeket csökkentettünk.
2022. jún. 30. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/65 anonim ***** válasza:
69%
Mikor csóróbb voltam akkor sem a gyerekeimen spóroltam, nekik megvettem a jobb cipőt, míg én ugyanabba jártam télen nyáron.
2022. jún. 30. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/65 anonim ***** válasza:
92%
Nem. Magamon spórolok, már nem veszek annyi ruhát magamnak. De ennyi. Az életmódunk ezt leszámítva amúgy is átgondolt, költséghatékony. Tisztítószetek, bevásárlások, házi péksütik (a kenyér is itthon készül), mosható pelusa van, (ami viszont drága készlet de ez 1x-i költség, most meg ugyis félig szobatiszta már) popsitőrlőt sem használunk. Ruhát meg mindig úgy kapunk kisgyerekes ismerőseinktől.
2022. jún. 30. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/65 anonim ***** válasza:
84%
Simán. Játékokat adományboltban vagy bolhapiqcon veszem, ugyanez igaz ruhára,ingyenes vagy csere csoportokban keresek holmikat. Pelenkán,gyógyszeren és kaján nem spórolok nála,de még csak 9 hónapos itt a játék igénye meg nem nagy.
2022. jún. 30. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/65 anonim ***** válasza:
85%
Nem, a gyereken elvből nem spórolnék. Inkább magamon. Pl. már nem járok manikűröshöz és dm saját márkás cuccokat veszek magamnak. De a kislányomnak ugyanúgy megveszem a libero touch pelenkát, mint eddig.
2022. jún. 30. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/65 anonim ***** válasza:
86%

Igen, de nemcsak rajtuk. Pl. nem veszek 450 ért csak 1 gombóc fagyit mindenkinek. Amúgy jó a Cartedoor. Nem veszek sima lángos 1000ert, sem egyéb strand kaját tularazottan. Igyekszem mindent én otthon vagy a nyaraloban elkesziteni, olcsóbb, egészségesebb, finomabb, viszont nekem tök sok meló az is igaz.

Új ruhát idén nem vettünk csak pár dolgot ami nagyon kellett, rájöttem, hogy a legtöbb cuccunk kihasználatlan.

Idén ezerrel ráalltunk a konyhakertre, ami megterem azt esszük ill. mindent befozok, fogyasztók, tartositok.

Rossmannos, dmes naptejes veszek 50 faktor saját márka, kozmetikumokbol ez fogy. Nyáron nem sminkelek, max bb krém.ezeken kívül csak tusfürdő kell.

Tehát amin sokat fogunk az a kaja, ruha, pipere. Viszont külföldön voltunk nyaralni, igaz előszezonban, így olcsóbb volt, sokat vagyunk Balcsin nyaralonk van, és még tervezünk pár nap belföldön is. Tehát élményekre költünk az egyebet meg próbáljuk megfogni.

2022. jún. 30. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/65 anonim ***** válasza:
69%

17! Hol laktok,hogy 450Ft a fagyi? Azta....

Nálunk 290Ft. Nyíregyháza.

2022. jún. 30. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/65 anonim ***** válasza:
90%
Gondolom a Balatonon annyi, meg ezer a lángos. Én is sütném, az tuti ;)
2022. jún. 30. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/65 anonim ***** válasza:
54%

Budapesten ennyi, és itt agglomerációban is. Az hagyján, de 490 félliteres ásványvíz a játszóházban, ahova nem lehet bevinni ételt/italt.


Spórolni? Hát eddig spóroltam bizonyos dolgokon, ezek megmaradtak. Én úgy érzem jobb nem lesz, nem most kell elkezdeni a spórolást, ez még olcsóság ahhoz, ami jön. Inkább megoldást keresek, hogy el tudjunk menni az országból. A gyereken nem spórolok, programok megvannak, ruhái megvannak(sokat előre vásároltam rendes helyeken), cuccai megvannak.

2022. jún. 30. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!