Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » "Spóroltok" a gyereken a...

"Spóroltok" a gyereken a mostani drágulások miatt?

Figyelt kérdés

A kérdés arra irányulna, hogy az eddigiekhez képest történik-e spórolás, tehát ha eddig is turiban vásároltatok, az nem számít, arra gondolok, ha eddig pl. csak új ruhát vettetek, de most mégis elkezdtetek turiban vásárolni, vagy olcsóbb pelenkára váltottatok vagy mondjuk már nem bio kozmetikumot vesztek, hanem simát, satöbbi.


Szóval, elkezdtetek-e esetleg a gyerek kapcsán is spórolni a drágulások miatt?



2022. jún. 30. 12:28
1 2 3 4 5 6 7
 21/65 anonim ***** válasza:
93%
Pesten is majdnem mindenhol 450 a fagyi 🤷‍♀️
2022. jún. 30. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/65 anonim ***** válasza:
100%
Debrecenben se olcsóbb, csak néhány helyen. De többségében 350-400.
2022. jún. 30. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/65 anonim ***** válasza:
86%

A nyaraláson spórolunk, de így is nagyszerű lesz, csak nem "luxus". Az a minőségű szállás, amit tavaly választottunk, idén konkrétan 3-szor annyiba kerül. Annyit nem ér meg.

Ugyanoda megyünk (tenger), ugyanannyiért, csak egyszerűbb szállásra, ami kevésbé lesz komfortos.

Máson még nem kell spórolnunk.

2022. jún. 30. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/65 anonim ***** válasza:
89%

Egyelőre csak apróbb "megszoritasok" vannak nálunk, de ezeket a gyerek nagyon észre sem veszi. Nagyjából már mindet irták előttünk: visszavettunk a burger king-ezesbol (havi 1), próbálunk többet főzni, nem veszek nekik útközben innit/nasit hanem otthonról viszünk. Szezonális gyumit/zöldséget veszünk csak. Fagyizni már alíg járunk (4-őnkre már 4-5ezer ft volt) de mindig van itthon cartedor amibol 1 dobozzal 1 hét alatt fogy el..

Nem megyünk annyit fizetős progikra (játszóház, mozi), helyette inkább kirandulunk, horgaszunk. Távolabb lakó baratokhoz sem megyünk most annyit a benzinár miatt.

2022. jún. 30. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/65 anonim ***** válasza:
100%

Azta manóját.


Akkor én nyiregyiként nem panaszkodok. Milyen árak...

2022. jún. 30. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/65 anonim ***** válasza:
38%

20. és hova mész? mindenhol ilyen infláció van.

politikai okokból elköltözni meg… miért pont most?

2022. jún. 30. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/65 A kérdező kommentje:

Mi sem vezettünk még be semmi extra spórolást a gyerek kapcsán, bár egyébként is tudatosan vásárolunk, de most még így is annyira elszállt mindennek az ára...


Az én 15 hónaposom pl. jó evő, és nekem fontos is, hogy egészségesen meg változatosan etessem, hát amennyi pénzt ott hagyok gyümölcsre...

2022. jún. 30. 21:27
 28/65 anonim ***** válasza:
43%

Tudom, hogy ezzel nem leszek népszerű, de nem kell zsák számra venni a gyereknek a gyümölcsöt sem. És nem a spórolás miatt. Elég napi 1-2 szem valami, reggelire, uzsira. Tök jók az idény gyümölcsök, ilyenkor tényleg mindig èrik valami vagy ott az alma az is nagyon egészséges.

Én mindig meglepődöm amikor télen epret, szőlőt, áfonyát vásárolnak.

2022. júl. 1. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/65 anonim ***** válasza:
72%
Tízóraira akart lenni.
2022. júl. 1. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/65 anonim ***** válasza:
100%
Bicskén is 450 Ft egy gombóc fagyi, pedig ez nem a francia riviéra. Semmi hihetetlen nincs benne.
2022. júl. 1. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!