Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » "Spóroltok" a gyereken a...

"Spóroltok" a gyereken a mostani drágulások miatt?

Figyelt kérdés

A kérdés arra irányulna, hogy az eddigiekhez képest történik-e spórolás, tehát ha eddig is turiban vásároltatok, az nem számít, arra gondolok, ha eddig pl. csak új ruhát vettetek, de most mégis elkezdtetek turiban vásárolni, vagy olcsóbb pelenkára váltottatok vagy mondjuk már nem bio kozmetikumot vesztek, hanem simát, satöbbi.


Szóval, elkezdtetek-e esetleg a gyerek kapcsán is spórolni a drágulások miatt?



2022. jún. 30. 12:28
1 2 3 4 5 6 7
 31/65 anonim ***** válasza:
94%

Egyébként én inkább azzal spórolok most, hogy visszafogom a pazarlást jobban. Nem volt valami dícséretes korábban a kommunális hulladékunk összetétele..


Plusz nem mindig a mindenki kedvence ételeket főzöm, sárgaborsó főzelék, lencsefőzelék, igenis jó tápértékű, olcsó is.


Igyekszem minél többet beiktatni ezekből.

2022. júl. 1. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/65 anonim ***** válasza:
68%

A hétköznapjainkon nem spórolunk, sokat tanultunk és dolgoztunk, hogy viszonylag kényelemesen éljünk.


De, amin elkezdtünk az idei nyaralás. Egy külföldi városba járunk sok éve, de mivel baromira gyengült a forint, így idén kicsit költségtakarékosabbra szervezzük. Eddig mindig a kedvenc étteremben/kajáldákban ettük a helyi specialitásokat, de idén a reggeliket és a vacsikat már mi dobjuk majd össze a szálláson.

Illetve eddig a megtakarításunk egy része a sima számlánkon parkolt, de most menekítjük a pénzt olyan konstrukciókba, ami legalább inflációt követ.

2022. júl. 1. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/65 anonim ***** válasza:
84%
Igen, de nem alapvető dolgokon. Iskolások, a 10. póló mellé nem veszünk egy 11-diket, nem megyünk annyit étterembe, ilyesmiken biztosan.
2022. júl. 12. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/65 anonim ***** válasza:
67%

#26! Ne értsd félre, én nem tervezek elmenni(pedig jobban járnék), de az nem igaz, hogy mindenhol ilyen drágulás van. Igen, van, de nagyon nem ekkora. Barátnőm Angliában él, rendszeresen összehasonlítjuk az árakat. Amin ő kiakad, hogy hogy felment az ára, még mindig jóval olcsóbb, mint nálunk! A fizetésük viszont jóval több. Tesóm Amerikában él, ott hasonló árak vannak, de inkább olcsóbb. Mondanom se kell, ott is más a fizu...

Szóval nem kell benyalni ezt a kormány által mantrázott, máshol is ez van szöveget, mert rohadtul nem.

2022. júl. 12. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/65 anonim ***** válasza:
83%
#34 egyetértek, az itthoni infláció, forint gyengülés mérföldekkel nagyobb, mint az általános globális infláció jelenleg.
2022. júl. 12. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/65 anonim ***** válasza:
69%

Őszintén szólva én úgy csinálom, hogy amikor több pénzünk van, betárazok mindenből, így az esetleges nehezebb időszakokban azokra nem kell költeni. Az utóbbi 2 évben kidobtam/elajándékoztam minden felesleges kacatot, még a bútorokat is lecseréltem "fenntarthatóbbra" (olyanokra, amik strapabíróak, könnyen tisztíthatóak vagy akár könnyen javíthatóak). Szóval igyekeztem egy praktikus környezetet kialakítani. A ruhatáramat es a gyerek ruhatárát is úgy alakítottam, hogy időtálló, mindig jól hordható darabok legyenek. Ha leárazás volt, volt, hogy ugyanabból a ruhából (pl 700 ft-os egyszinu póló, 3000 ft-os nadrágok) vettem 5 darabot, ami azt jelenti, hogy ha évente elkopik 1, akkor is 5 évre előre megvan a ruha.

Szóval most ott tartok, hogy legalább van egy "válságálló", jól berendezett otthonunk és egy stabilan jó, átgondolt ruhatárunk, így ezekre most legalább nem kell költeni. Az élelmiszer árakkal nem tudok mit kezdeni.

2022. júl. 12. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/65 anonim ***** válasza:
55%
Hát most én úgy készülök, hogy kihasználom a fagyasztót, a piacon veszek olcsóbban gyümölcsöt, és adagokban télre fagyasztom, néztem a paradicsomot is, azon gondolkozom, hogy aszalva elteszem olajban télire, mert 2-3000 Ft-os kilóáron nem fogom megvenni télen. Így próbálok az élelmiszerrel okoskodni. Két kiló eper már van , most jön a barack, majd sárgadinnyét is teszek el felkockázva, más nem turmixba jó lesz kiolvasztva. Régebben nem voltam ennyire tudatos.
2022. júl. 12. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/65 anonim ***** válasza:
100%
Rajta nem spórolunk.
2022. júl. 12. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/65 anonim ***** válasza:
0%

34. és a szolgáltatások mennyivel drágábbak? pl. fodrász, manikűr, pedikűr, kozmetikus, fogorvos, magánorvos, bármilyen szerelő? 😅

erről annyira szeret mindenki megfeledkezni, csak azt mantrázza mindenki, hogy olcsóbb a nutella 1€-val. 🤦🏼‍♀️🤷‍♀️

2022. júl. 12. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/65 anonim ***** válasza:
82%

#39 a fizetések sem ezen a színvonalon mennek. Köztudott, hogy csóró ország vagyunk, ezt azért ne vitassuk.


egyébként a szolgáltatások is megugrottak, láttál mostanában burkolót? villanyszerelőt? Nyugika, nyugatiasodunk abban is. Villanyszerelő két óra melóra papír nélkül elkért 140ezret. Anyagköltség 15ezer. Miről beszélünk?

2022. júl. 12. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!