Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » "Spóroltok" a gyereken a...

"Spóroltok" a gyereken a mostani drágulások miatt?

Figyelt kérdés

A kérdés arra irányulna, hogy az eddigiekhez képest történik-e spórolás, tehát ha eddig is turiban vásároltatok, az nem számít, arra gondolok, ha eddig pl. csak új ruhát vettetek, de most mégis elkezdtetek turiban vásárolni, vagy olcsóbb pelenkára váltottatok vagy mondjuk már nem bio kozmetikumot vesztek, hanem simát, satöbbi.


Szóval, elkezdtetek-e esetleg a gyerek kapcsán is spórolni a drágulások miatt?



2022. jún. 30. 12:28
1 2 3 4 5 6 7
 41/65 anonim ***** válasza:
87%

#39! Hát, bocs, de én nem járok minden nap pedikűröshöz. Enni meg minden nap eszem. Vagyis csak ennék. Maslow piramist nem ismered, mi?

Nem a Nutella, minden élelmiszer és NÉLKÜLÖZHETETLEN termék.

2022. júl. 12. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/65 anonim ***** válasza:
0%
ki írta, hogy minden nap? 🤦🏼‍♀️ anyám… nem érted vagy nem akarod érteni amit írtam? 😂
2022. júl. 12. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/65 anonim ***** válasza:
19%
40. festő, villanyszerelő, kőműves MINDIG is drága volt. 15 éve anyámék panel garzonját (38nm tokkal vonóval) 600k-ért festette ki a szaki. láttál EGYÁLTALÁN valaha festőt, burkolót? vagy csak visszaböfögöd amit összeolvastál? 😂😂
2022. júl. 12. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/65 anonim ***** válasza:
30%
Böfögni max te böfögsz. Akkor miért mondasz ellent saját magadnak? ELdöntenéd, hogy mi mellett érvelsz?
2022. júl. 12. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/65 anonim ***** válasza:
83%
#42! Nem akarom érteni, mert f@szságokat írsz. Kit érdekel mennyi a pedikűrös, ha NINCS szükségem rá? Amire mindenkinek mindig szüksége van az az étel, meg alap dolgok. Ha azt nem tudja megfizetni, akkor elgondolkodni se tud azon, hogy szüksége van- e villanyszerelőre, mert éhen döglik. Ezt fel tudod fogni a mogyorónyi agyaddal?
2022. júl. 12. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/65 anonim ***** válasza:
87%

Nem,sőt.Most kapott a nagyobb triciklit,a kisebb egy napellenzős játszószőnyeget.

Drágulás ide vagy oda a gyerekeknek ami kell az az elsődleges.Étel,ital,ruházat..

Nyílván nem halt volna bele egyik sem,ha nem veszünk nekik játékot,de még bele fért a keretbe,akkor miért is ne.

2022. júl. 13. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/65 anonim ***** válasza:
57%

Megnézném én azt a szülőt is akinek van IDEJE első sorban a manikűr,pedikűr,fodrász és szempillás miatt aggódni.(főleg ha az pont a fater,ajaj)

Nem igazán jellemző,hogy (főleg kisgyermekes szülők) ezeken aggódnának pénzügyi szempontból.

A felújítás,javítás és egyebek pedig amúgy is mindig zsebbe nyúlós dolog volt.


Ami itt inkább aggasztó lehet mindenkinek az a pelenkák,az alap élelmiszerek,az iskoláztatáshoz szükséges tanszerek és írószerek ára.Na meg a táskáé.Bakker..már az én gyerek koromban is a gyerekeknek való táska már egy vagyon volt,most 10-20 ezer környéke alatt meg se kapod,főleg ha a gyerekek kedvencei pont a rámázolt figurák :D


Szerintem a kérdező is ilyesmikre gondolt a spórolás alatt,nem arra hogy mennyi lett egy mani-pedi ára,hát ki nem sz*rja telibe,van az embernek jobb dolga is meg gyerek nélkül is..😅

Ellenben nálam már a kutyafodrász kérdése aggasztana,az eddig is volt +10.000 körül havonta.

2022. júl. 13. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/65 anonim ***** válasza:
78%

#47 igen, bár én tanszerekből eddig is spúr voltam, mert nagyon jól tudom, hogy pl. az év elején beadott technika doboz, amiben minden IS van, az nagyjából 95%-os állapotban keveredik haza év végén, és felét sem használta annak, amit megvettünk, de ennek ellenére jövő tanévben már más a követelmény.


Szóval hiába keresünk jól, az nem jelenti hogy szórom a pénzt. Táskát sem kap évente, kapott elsőben, kapott ötödikben, meg most nyolcadikban egyet. Azért ez nem minden éves kiadás, és ha nem lenne 3 naponta stílusváltozása, tökéletesen megfelelne a mostani is, csak hát pink, az meg már ciki.


Szóval nem az áremelkedés miatt spórolok ezeken, hanem mert őrültség erre nagyon sok pénzt költeni. 1-2 jó minőségű írószer, és ennyi, a többi felesleges. Nem veszünk csicsás füzetet, nem veszünk hableányos vinyettát, és a sulikezdés nálunk nem egy megrakott roskadozó bevásárlókocsi..


Amúgy a munkahelyek adnak iskolakezdési támogatást is, azért az elég sokat fedez belőle.


Ruhát meg megint csak egész évben kap a gyerek, szóval sosem értettem, hogy a sulikezdés miért annyira nagyon zsebbenyúlós dolog.

2022. júl. 13. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/65 anonim ***** válasza:
79%

Az a jobbik eset,ha haza kerül és nem csak úgy ott marad,hogy majd elhasználja valaki más.

Vagy "elteszik" a következő tanévre,de azért jövőre is vedd meg.:D

Nálunk papírt is kellett beadni az iskolába,mert hogy az iskolának nincs pénze papírra,hogy dolgozatokat nyomtasson rá,ezért nekünk kellett beadni,hogy abból kapják a dolgozatokat..jó,hogy a festéket nem nekünk kellett venni a nyomtatóba.:D

2022. júl. 13. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/65 anonim ***** válasza:
57%
Igen, ugyanez:D
2022. júl. 13. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!