Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » "Spóroltok" a gyereken a...

"Spóroltok" a gyereken a mostani drágulások miatt?

Figyelt kérdés

A kérdés arra irányulna, hogy az eddigiekhez képest történik-e spórolás, tehát ha eddig is turiban vásároltatok, az nem számít, arra gondolok, ha eddig pl. csak új ruhát vettetek, de most mégis elkezdtetek turiban vásárolni, vagy olcsóbb pelenkára váltottatok vagy mondjuk már nem bio kozmetikumot vesztek, hanem simát, satöbbi.


Szóval, elkezdtetek-e esetleg a gyerek kapcsán is spórolni a drágulások miatt?



2022. jún. 30. 12:28
1 2 3 4 5 6 7
 51/65 anonim ***** válasza:
75%

Próbálok ésszerűbben vásárolni, neki is, nekünk is.

Ruha: sok az örökölt darab az uncsitesóktól, de turiba is sűrűn járok (bár kezdem azt is visszafogni, mert sokszor már csak a "kincskeresés" miatt megyek, viszont jó darabokat fogok ki jó áron. Cipőt viszont újat kap, még 2 éves, nem azon fogok spórolni)

Élelmiszer: épp a napokban kezdtem gondolkodni, hogy apránként bespájzolok ezt azt, elrakok fagyóba, savanyú uborkat üvegbe stb. Étterembe nem járunk, ritkan rendelünk valamit ez eddig se volt heti program.

Használati tárgyak: nem újitunk semmit, ami elromlik megprobaljuk javitani. Felújításba nem kezdünk. A legszükségesebbeket vásároljuk csak meg.

Programok: 2 rövidebb belföldi nyaralás lesz apartmanba, önellátósba. Játszóhazba nem járunk. Játszótér, otthoni kerti móka, medence.

Strandot visszafogtuk, mert hármónkank egy fél nap, ebed utani pancsolas is 10ezer körül volt, jegy, kis lángos, benzin, pedig messzire nem mentünk..


Kérdeznék én is:

#32 "most menekítjük a pénzt olyan konstrukciókba, ami legalább inflációt követ"

Pont ez ügyben keresgélek, mibe lenne most jó menekíteni stb. Esetleg privátban írnál nekem erről, lenne pár kérdésem is. Köszönöm

2022. júl. 13. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/65 anonim ***** válasza:
72%

51. olyan nincs, mivel a maginfláció (megtisztítva a kamu adatokról: rezsicsöki, élelmiszer és benzin árstop) kb 20-30%

ha a válaszoló tud ilyen befektetést beny@lok neki

2022. júl. 13. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/65 anonim ***** válasza:
29%
#52 ez így van, de kamuinfláció követése is jobb, mint a semmi.
2022. júl. 13. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/65 anonim ***** válasza:
0%
ha fogod, elköltöd mert yolo, az is jobb mint a semmi.
2022. júl. 13. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/65 anonim ***** válasza:
41%
#54 értem 😔 neked van tipped mibe erdemes? Vagy most semmibe? Maradjon a párnába varrva, vagy a lakossagi bankszamlan?
2022. júl. 13. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/65 anonim ***** válasza:
80%

lakossági bankszámlán és kp soha nem tartunk pénzt ha csak nem vagy 70+ éves Mari néni vagy Józsi bácsi.


megválaszoltam, hogy mindegy miben tartod mert így is elégeti az infláció. 3-4 % kamat vagy hozam mit sem segít ezen 🤷‍♀️

2022. júl. 13. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/65 anonim ***** válasza:
59%
ja amúgy esetleg dkj 7-8-9% hozam van rajta, de sokat ettől se várj.
2022. júl. 13. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/65 anonim ***** válasza:
41%

Értem, de ha mindegy miben tartom, akkor nem mindegy ha a bankszamlan vagy otthon tartom?

Vagy ezeken kívül kb barmi mas? Pl ertekpapir, arany?! Mindenki mást mond, es nehéz eligazodni a sok infon laikusként

2022. júl. 13. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/65 anonim ***** válasza:
72%
mennyi pénzről van szó az sem mindegy? 1-2 milliót tarthatsz felőlem otthon is ha ennyire ragaszkodsz hozzá.
2022. júl. 13. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/65 anonim ***** válasza:
0%

Legfőbb képpen a villany fogyasztáson spórolunk.

Betiltottam itthon a melegszendvicset mert meglehet enni sütés nélkül is felesleges energia pazarlás.

3 perc áll rendelkezésre mindenkinek zuhanyzásra (egy férfi ember ennyi idő alatt alaposan le tud zuhanyozni)

Betiltottam itthon a számítógépeket játékkonzolokat televíziókat.

Csak egy laptopot engedek és azt is csak a legdontosabb legalapvetőbb dolgokra.

Korlátozom a mosást

Heti 3 mosásciklust engedélyezek és csak 30 fokon

2022. júl. 15. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!