Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » "Spóroltok" a gyereken a...

"Spóroltok" a gyereken a mostani drágulások miatt?

Figyelt kérdés

A kérdés arra irányulna, hogy az eddigiekhez képest történik-e spórolás, tehát ha eddig is turiban vásároltatok, az nem számít, arra gondolok, ha eddig pl. csak új ruhát vettetek, de most mégis elkezdtetek turiban vásárolni, vagy olcsóbb pelenkára váltottatok vagy mondjuk már nem bio kozmetikumot vesztek, hanem simát, satöbbi.


Szóval, elkezdtetek-e esetleg a gyerek kapcsán is spórolni a drágulások miatt?



2022. jún. 30. 12:28
1 2 3 4 5 6 7
 61/65 anonim ***** válasza:
27%
#60, nem tudom miért lettél lepontozva. Tényleg ennyira drasztikus világ jön, a 210 kwh semmire nem elég, ha villany a bojler.
2022. júl. 15. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/65 anonim ***** válasza:
19%

60as vagyok

Nem értem miért lettem lepontozva

Ilyen árak és helyzet mellet szerintem nem az a legfontosabb, hogy az asszony 2 órát áztassa magát a kádban naponta meg a gyerekeknél se menjen a tv számítógép 0-24-ben

Sokan mondják a számítógép nem fogyaszt túl sokat. Hát ez nem teljesen így van

Oké nem terheli le a hálózatot de 100-120 wattot esznek némelyik még többet is

Ha ezt beszorozzuk 24-el és nem egy számítógép van csak a háznál...

2022. júl. 15. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/65 anonim ***** válasza:
70%
Mondjuk a nagy fürdéseket én se értettem soha...víz és energiapazarlás. Én is 3 perc alatt végzek a zuhannyal, tökéletesen tiszta vagyok. Ja és nő vagyok amúgy. Teljesen érthető, itt az idő, hogy felébredjünk kicsit a pazarló életmódunkból.
2022. júl. 15. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/65 anonim ***** válasza:
100%
60. azért van lepontozva mert mi az már hogy betiltottam és engedélyezem? gyereknek még oké (de inkább annak sem) na de a párjának?! 😂 mi ez a stílus? 😆
2022. júl. 16. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/65 anonim ***** válasza:
100%

Zuhanyzik a nagyobbik (2.5 éves),ha 2-3 éves lesz a kicsi akkor ő is többször fog zuhanyozni fürdés helyett.Nem igazán spórolás ennek az oka,praktikusabb és higiénikusabb is mint ázni a saját koszában egy kis tusfürdő mellett.

Nem kényszer ez,a fiam szeret zuhanyozni,amikor 30+ fokok vannak napi 2-3 alkalommal is bele fér egy 1-3 perces gyors zuhanyzás.Mindenki izzad mint egy ló,még szerintem így sem használ el egy kádnyi vizet ő sem.. :D


A tv nem megy éjjel-nappal,eddig háttér zajnak használtam.El vagyunk nélküle is,ő sem hiányolja maximum a vacsora mellé,de akkor be szoktam még kapcsolni 30 arra a max percre.


Nem veszem meg neki a püreket,mert drága és kevés.A gyümölcs is drága,de itthon elkészítve jobban jövök ki.100g gyümölcs püré 400-600ft körül van és akkor még jó áron vetted.(a vacak Kubu is valahol 250-300 körül van)

Vettem egy smoothie tasak csomagot (már gyerekeknek is van püré tasakja,az is jó),bele töltöm a gyümi-zöldség püret,kimosom és lehet később is vagy többet is inni.

1kg banán,alma 600ft,1kg őszi barack 700ft,eper 2000-4000 körül van,DE kb több liter pürét tudok belőlük varázsolni.Ha 1L-nek megfelelő (10db) pürét veszek a boltból az 5000ft,ha csak 500ft-os áron veszem meg.


Van olyan ruha amit használtak veszek.4 hónapos a kislányom,neki volt olyan amit marketplace csomagból vettem.56-os ruhám maradt meg,az a 20db amiért fizettem legalább 30.000ft lett volna boltból.10.000-ért vettem a csomagot,egy hónapig használtuk.


Úgyhogy ja,van amin én spórolok,de többnyire azon az ésszerű dolgok.:)

2022. aug. 2. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!