Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szerintetek meddig "ciki" a...

Szerintetek meddig "ciki" a babakocsi?

Figyelt kérdés

Ha nálunk is eltörlik a benzin árstopot (vagyis inkább AMIKOR), át kéne szoknom a két és fél éves lányommal a vonatozásra. Ezzel csak az a baj, hogy a vasútállomás másfél km-re van a házunktól, és utána a városban, ahova mennénk boltba/játszóra/könyvtárba, ismét van legalább annyi km a séta. Ennyit nem tud a lányom lesétálni, én meg eleget cipeltem már...

Még nagyobbnak is tűnik a koránál, 3 évesnek simán néz ki. Szerintetek meddig ciki a babakocsi? Egyszerűen nem tudom máshogy elképzelni a dolgot. Talán kemping (mert azt ingyen lehet vinni a vonaton), de arra nem tudom elképzelni a gyerekülést... Vagy esetleg vegyek egy tolókaros triciklit? Az talán annyira nem ciki.


Motorozni/futóbiciklizni biztos nem engedem, itt nálunk főút mellett kell menni, és nincs járda.


2022. júl. 31. 16:11
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
55%

Nekem is ekkorak. 30kg a 2 gyerek. És leszarom. Lelóg a lábuk már, de hogy vigyek 2t ? Ha messzire kell menni tolom őket. Igaz k nehéz a plusz 12 kg - s babakocsit is. Meg a cuccot amit veszünk. De nem tudnék 40plusz kilót cipelni .

Probáltuk, kínlódtunk mindhárman.

2022. júl. 31. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
18%
Simán, még egyben is nem hogy több részletben. Közben ül a vonaton, játszózik stb.
2022. júl. 31. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
87%

22. gratulálok a gyerekedhez, de a 2.5 évesek 99% lassan megy mint a tetű, plusz megnéz minden bokrot, kavicsot, “kutyakakát” menetközben kétszer. kb. soha nem érnének oda.

én is inkább vinném a babakocsit és a játszón hagynám rohangálni, nem erőltetni a sétát csak azért mert átlag gyakoris Karen azt mondja hogy az ő gyereke bezzeg mukk nélkül legyalogolja, bibibí.

2022. júl. 31. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
38%
Csatos hordozó nem jöhet szóba? Sétálna ameddig bírná, utána meg feltennéd a hátadra.
2022. júl. 31. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
100%
Enyém 2,5 éves ritkán használjuk, de ha pl. Vásárolni megyek sok nehéz cuccot, vagy pl strandra autó nélkül akkor simán viszem kocsiban. Enyém szívesen sétál viszont én utálok cipekedni főleg úgy hogy azért egy ilyen kicsi minden apróságnal megáll nézelődni stb. Ezen kívül hosszabb programokra is visszük a kocsit mondjuk állatkertbe, bár nem sokszor ül bele de cuccokat raagatni akkor is jó. Szerintem nem ciki még 3-3,5 évesnek sem ha praktikus oka van a használatának nem csak az hogy nincs kedve bajlódni valakinek azzal hogy tanitgassa a közlekedésre a gyereket.
2022. júl. 31. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
100%
Nekem még nincs gyerekem de már most sem érdekel ki mit mond. Addig fogom használni a babakocsit ameddig akarom. Kolléganőm is még tologatja a 3 évesét ha hosszabb távra mennek.
2022. júl. 31. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
77%
Nem ciki soha. Én most gondolkodom, hogy veszek egy ilyen húzható kiskocsit a 6 évesemnek. Nekünk nincs kocsink, mindig elfárad ha a városba megyünk, bicikli, roller is az én kezemben köt ki út végére.
2022. aug. 1. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
100%

Nem az én gyerekem, szóval nem ítélkezem.


Te tudod mennyit bír el, te kapod a hisztit ha elfárad, szóval a te döntésed.


Az utcán idegenek feje felett meg pláne nem kéne pálcát törni.


Vagy ti rákérdeztek, hogy bocsi, egészséges a gyereked? Ránézésre nem mindig látszik ám, pl deformitások, idegrendszeri problémák, epilepszia, izomtónus problémák, csípő diszplázia, dongaláb, egyebek. Lehet a gyerek eddig fél életét műanyag sínekben töltötte, több műtéte volt mint szülinapja, és csak fagyizni akar nyáron mint minden más gyerek?

Ezernyi oka van, hogy a gyereknek néha kell, hogy leüljön. Vagy mondjuk autisztikus, és hadi lábon áll a cipőkkel, vagy félsz hogy berohan a forgalomba, még hámmal is...


Ahogy azt sem tudom, hogy a szülő egészsége milyen. Nem mindenki háta, lába, karja bírja azt, hogy egy 2-3 éves gyereket órákig cipeljen.



Szóval ja, törődök a magam dolgával, max segítek levinni a kocsit a busz lépcsőjén.

2022. aug. 1. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
100%
Semennyire nem ciki. Én a bölcsibe is úgy fogom vinni 2 éves, és 3 éves kora között. Ha messze van, kénytelen vagy, mert ilyen kicsi gyerek nem tud annyit gyalogolni. Vagy dög fáradt lesz, mire odaér, és ötször annyi idő alatt értek oda. Különben meg ne foglalkozz az emberekkel. Mindenki törődjön a maga dolgával. Akinek az a hobbija, hogy másokat kritizál, az ezer más okot is talál rá ezen kívül is. De az nem a te dolgod, mi jár más fejében.
2022. aug. 1. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 A kérdező kommentje:
24, sajnos sosem szerette a hordozót :( pedig Tök praktikus lenne.
2022. aug. 1. 11:24
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!