Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Akinek egyke gyereke van nem...

Akinek egyke gyereke van nem bánjátok, hogy nem lett második?

Figyelt kérdés
6 éves lesz a fiam és mindenki azt hajtja, hogy kell testvér mert ha mi már nem leszünk egyedül lesz a nagyvilágban stb stb. Néha már nem tudom legyen e még egy pedig még néha egyhez sincs türelmem azaz igazság, de bánt is a dolog.
2022. dec. 13. 14:26
1 2 3
 11/26 A kérdező kommentje:
Kisfiam csak azt szokta mondani, hogy nagytesó jó lenne, de kicsi nem.. :D férjem azt mondja én döntésem, de jó lenne ha neki is lenne testvére. Engem is csak ez bánt, hogy nincs testvére, de egyáltalán nem akarom újra kezdeni az egészet.
2022. dec. 13. 15:06
 12/26 anonim ***** válasza:
87%
Én nem bánom. Egy lányunk van. Kettőt akartunk. De a terhesség annyira borzalmasra sikerült, hogy nem vallalnam újra. És nem is biztos, hogy tulelnem. Lehet, hogy ezt így könnyebb elfogadni. De ha csak azt nézem mennyire fárasztó gyereket nevelni, akkor sem szeretnék két gyereket. Legfeljebb ha béranya hordaná ki és lenne egy állandó baby sitter is. Sokan írják itt is, hogy gyerekes élet ugyanolyan. Egy nagy francokat. Lehet két gyerek nem dupla fáradtság, de akkor is mindkettőt vinni kell oviba, suliba, kulonorara.
2022. dec. 13. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 A kérdező kommentje:
Anyósom hozza fel főleg állandóan, hogy mikor lesz már második, sőt a gyereknek mondogatja, hogy jó lenne már egy kisbaba igaz e.. 2 hónapja nem is nagyon beszélünk vele ez miatt, mert nem tudja felfogni, hogy ez a mi dolgunk.
2022. dec. 13. 15:08
 14/26 A kérdező kommentje:
És igen úgy mondogatja ezt, hogy havonta 1x 2 órát szán erre az egyre is.
2022. dec. 13. 15:11
 15/26 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem te szeretnél még egy gyereket, tesót tényleg ne szülj a gyereknek.
2022. dec. 13. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
100%
Mondd meg neki minden ilyen alkalommal, amikor felhozza, hogy csiáljon akkor kedvet hozzá, és vigye el hetente többször a meglévő unokáját.
2022. dec. 13. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
100%
De miért lenne egyedül? Optimális esetben lesz felesége, gyerekei, barátai, kollégái. Ha meg ezek nem, a testvérével sem fogja a kapcsolatot tartani jó eséllyel. Szeretem a tesóm, nagyon jóban vagyunk, de hát na a férjem meg a fiam a családom, a legfontosabb, nem a tesóm. Ha szeretnétek vállaljatok gyereket, de ne testvért a fiatoknak, mert nincs garancia, hogy hű de szoros lesz a kapcsolat.
2022. dec. 13. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 NTBS ***** válasza:
100%
Én egykeként nőttem fel. Van előnye, hátránya. De az a fő kérdés, hogy te mit akarsz kedves kérdező.
2022. dec. 13. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
100%
Ezt nektek kell eldönteni. Ne mások befolyásoljanak. A kérdésre válaszolva: mi megbántuk. Sokáig úgy éreztem, hogy csak egy gyermeket szeretnék. Aztán rájöttünk, hogy jobb lett volna még egy. De nem mások miatt. Mi éreztük így. Sajnos az időből kifutottunk, így valószínűleg már nem lesz. A kislányom gyakran mondogatja, hogy kár, hogy nincs testvére.
2022. dec. 13. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 A kérdező kommentje:
19-es és hány éves volt a kislány mikor úgy érezted jó lenne még egy?
2022. dec. 13. 17:17
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!