Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért csinálhatja ezt a 2...

Miért csinálhatja ezt a 2 éves fiam? Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Egesz nap alig akar jatszani, ha elkezdek bármit vele, semmi se jo, képes a kanapen ulni, vagy csak dobalja a játékait, hogy szettorjenek stb, nem tudom miert. Estefelé, mint aki bekavezott, elkezd csapkodni mindent, játékokat, dobalni, ezerszer raszolunk, mutatjuk, hogy kellene hasznalni, el is veszem, de nem igazan hatja meg. Ha raszolunk ferjemmel, barmi miatt, nevet, vagy ugral megjobban, ilyenkor jon a kiabalas, mert egyszerűen midnent ugyanugy csinal. Este a lefekveskor kicsit mesezhet, másképp nem tudnank leallitani, kozben is ugral az agyon,lokdos minket. Ha lekapcsoltuk a tvt. Utana 1 ora hossza is van mig vergodik, ugral, hangoskodik, rugdos minket, ja es persze nem lehet tole kijonni, mert jon utanunk csapkodja az ajtot, rohangal fel ala. Babakora ota szepen furdes utan, pici tv, aztan ment magatol is aludni.. Kb ősz óta van ez igy. Rettenet... Nem tudunk nevetni vele, mert erőltetett nagyon amit csinal, mintha valamit igy akarna kifejezni, mivel nem beszél, egyaltalan, akarmi gondja van elkezd csapkodni, nem szol nekunk. Es kva nehez kitalalni mit is szeretne, ehes, szomjas, faj vmi... Nem mond semmit. Valaki tudja mi allhat a háttérben? Mindennapos ez a szenvedes, kinlodas.

2022. dec. 20. 20:41
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

Igen, ez jó kérdés, hogy alszik-e délután. A lányomnál jól megfigyelhető volt, hogy mennyit bír ébren anélkül, hogy túlfáradna. Ha minden nap adott időintervallumban kezdi a pörgést, akkor próbáld meg megelőzni. Ha pl. este 7- fél 8 körül indul a buli, akkor próbáld meg 3/4 7 felé letenni, mesét kapcsolni. Ha ősz óta csinálja, akkor lehet azért mert korábban sötétedik, bekavar az óraátállítás, stb.

Illetve ne erőltesd a játékot, ülj le mellé a kanapéra és olvass neki mesét, nézegessetek könyveket (mi könyvtárba járunk, ahol vannak kihajtós, húzgálós könyvek. Kicsi korától szereti őket nézegetni, de a könyvtári könyveket csak felügyelet mellett nézheti. Nagyon tetszik neki, hogy ő választhat.)

2022. dec. 21. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:
Mostanra tudok irni. Született öccse 5 hónapja, az is visszavett nala azt leirom. Delutan tuk sokat is alszik ugy gondolom 3 orat is. Sajnos nem tudok veluk gyakran kimenni, max seta, vagy ferjem külön elviszi. Nem a hidegtől nem viszem, kicsivel sajnos nem tudok mozdulni sem neha, végig üvölti az utat. Illetve sajnos nagyon faradt vagyok, nagyin nehez velük elkészülni, mindig siras a vege az oltozesnek. Korai fejlesztoben voltunk felmeresen logopedusnal, de sokmindent ben mondott, majd küldi a szakvéleményt, hallasvizgdalatot javasolt, mert nem mindig figyel ha szólunk. Azt mondta 3 eves kortol van csak fejlesztés.. Otthon próbáljam, ja csak nem tudom lekotni a figyelmet. Vedono ennyit se segített, azt mondta ez egy ilyen korszak, 3 eves korig raer beszelni. Ja csak ez mindennaounkat tonkreteszi. En mar rettegek minden naptól.Neurologusnal kisebb korabab voltunk, mar akkor is latta, hogy kisse figyelemzavaros, tulmozgasos. De ennyi. Ful orr gegeszetre viszem majd hamarisan, hatha vmk gátolja a beszédet.
2022. dec. 23. 04:55
 13/20 A kérdező kommentje:
Kizarolag autokkal, jarmuvekkel jatszik a maga módján. Kb semmi mas nem erdekli. Koranak mehfelelo kirakóssal orobalkoztam, tetszik neki, de egyszeruen nen tud közben nyugton megülni, nincs turelme odahelyezni a darabot, erobol akarja odailleszteni, illetve elnéz masfelé, es elkezd mas jatekokat mutogatni. Nen erőltetem egyébként, en elkezdek ugymind jatszani, ha akar jön.
2022. dec. 23. 05:01
 14/20 anonim ***** válasza:
0%
Neurológus újra. Nem tudsz segítséget kérni? Akár még egy szomszéd középiskolás fiatalt is, aki kiviszi a játszótérre?
2022. dec. 23. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:
Nem sokmindenkit ismerek a faluban. Illetve a fiam nen ül es maszik fel semmire... Szoval nen tudna mit csinalni, ott egyedül. Nem igazan erten ezt a jatszoterezest folyamatosan, mivel faluban lakunk, homokozo, hinta.. Itthon is van. Ilyen időben kimenni sem akar mostanaban, kényszerítsem vagy mi? Sirva setaljunk, mert nen akar, tehat mostanaban ez van, foleg mióta hidegebb ido van. Zavarja a kisteso is ha ott van, nen igazanmulik a feltekenysege.
2022. dec. 24. 21:03
 16/20 Derjaderja ***** válasza:
A testvérféltékenység biztosan sokat ront a helyzeten, bármi is az alapvető baj. Pároddal hogy jön ki? Ő illetve a kicsi?
2022. dec. 24. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
Nem igaz , hogy 3 éves kortól van fejlesztés . Az én kislányom is nehezen kezelhető. Mi is voltunk felméresen, és figyelemzavart állapították meg. És éretlen az idegrendszere. En a helyedben vinnem fejlesztésre tsmt vagy diszit tornára. Ne hagyd hogy azt mondják, hogy 3 éves kortól viheted csak ,mi 2 éves kora óta járunk fejlesztésre
2022. dec. 29. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:
Igen en is ezt gondolom, csak nehéz, mert nen tudom hova kellene vinnem, ahol jobban felmérik, elvileg erre van a korai fejleszto, de még mindig várjuk a szakvéleményt.. Amit 1 alkalom utan ad. Nagyon apas egyébként, foleg mióta megvan az öccse. Engem nem fogad el mindig, apa kell. Sir, ha elmegy stb. De vele pl nen tud fejlesztő dolgokat, jatszani, mert vele csak a bohockodas megy ugye, masra vele nem vevő.
2022. dec. 30. 06:12
 19/20 anonim ***** válasza:
Mi voltunk neurológián, de nem voltam megelégedve a doktorral, aztán elmentunk a korai fejlesztésre itt felmértek es mondtak h kell a gyereknek a fejlesztés. A helyedbe a házi orvos segítséget kérném, hogy minnel hamarabb el tudjátok kezdeni a fejlesztést, mert oda is hosszú a varólista. Vagy elvinni egy másik fejlesztő központba
2022. dec. 30. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
17-es voltam
2022. dec. 30. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!