Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nagyobb az esély, hogy a...

Nagyobb az esély, hogy a kisgyerek autista lesz, ha az anya gdm-s (terhességi cukorbeteg) volt terhessége alatt?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Csupán kíváncsi vagyok, hogy mennyivel nagyobb az esélye, hogy a gyermek bizonyítottan autista, ha az anya terhességi cukorbeteg volt várandósan.


Köszönöm, ha megosztjátok tapasztalataitokat!



2023. márc. 28. 12:39
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Utolsó, nálatok mikor merült fel az autizmus gyanúja, és milyen tünetek alapján?


Nekem is terhességi cukrom volt, de eddig egészségesnek tűnik a babám. Mindjárt 2 éves.

2023. márc. 31. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
53%
Autista vagyok, de anyukám sosem volt cukorbeteg. Rengeteg másik autistát ismerek, ez náluk sincs így. Nincs bizonyított összefüggés a két dolog között. Ennyire nem kéne tőlünk rettegni, hogy mindenféle elméletet kitalálnak.
2023. ápr. 1. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
37%
Ez a hülyeség is valami autizmus fóbiás agyszüleménye. Ezerszer rosszabb rendellenességek is vannak ennél. Nem értem miért ettől fosik mindenki. Mondom ezt úgy, hogy kettő egyetemi tanárom autista, emellett az unokaöcsém is. Nem mind szobanövény kategória.
2023. ápr. 1. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
64%

Én GDM-es voltam és auti a kisfiam.

Nem tudom mennyi az összefüggés. De az biztos, hogy az autizmus genetikailag erősen meghatározott, ugyanakkor szerepet játszhat a kialakulásában a magzati ártalmak, illetve a szülés alatti komplikációk, valamint a szülés utáni traumák is. Szóval ez egy jóval összetettebb dolog, mint gondolnánk. Ezért sem tudták még pontosan meghatározni az okait. Talán majd 50 év múlva megtudjuk, hogy mennyi köze van az autizmusnak a GDM-hez.

Viszont azt már tudjuk, hogy a GDM-es kismamák gyerekeinek később gyakrabban lesznek tanulási zavarai.

Szóval ebből kiindulva bármi lehet, de semmi sem törvényszerű!

2023. ápr. 11. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Nálunk egyikkel kezelték a cukrom nem volt baj, másodikkal covid miatt nem, de diétát tartottam, ő autista.

A nem volt baj így utólag, mert ő már nagy kicsit túlzás, de mivel beszélt és szobatiszta volt nem vittük sehova. Szerintem azért nála is van, csak annyira okos, hogy azzal kompenzál. A kicsi elég rossz állapotban van. 😞

2023. máj. 13. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
52%
Figyi valamilyen szinten tuti hogy van összefüggés... A barátnőm cukorbeteg volt mindig. A fia autista és értelmi fogyatékos
2023. szept. 16. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Biztos, hogy van köze, nálunk mindkettő érintett. Mindkettő jól funkcionál, okos, de folyamatos lelki támogatást igényelnek.
2023. szept. 16. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!