Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy szoktassam le az 1 éves...

Hogy szoktassam le az 1 éves kisfiamat arról, hogy folyton cipelteti magát?

Figyelt kérdés
Itthon még nemis annyira, de bárhova megyünk folyton cipelni kell és semmi mást nem lehet csinálni. Hetek óta ezt csinálja és már nagyon nehéz. Ha nem veszem fel sír és tépi a ruhámat, ami ugyanolyan rossz. Valahogy le lehet erről szoktatni vagy majd magától abba hagyja?

2023. máj. 20. 08:25
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
Úgy értettem, hogy egyedül ellegyen kicsit, hogy én is ott vagyok csak nincs folyton rajtam, nyilván nem hagyom egyedül. 9-es, igen neki is csak állva jó ölben lenni, ülve ritkán.
2023. máj. 20. 09:09
 12/18 anonim ***** válasza:
20%
Nem veszed fel allva, ameddig meg nem tanulja, vagy ha nagyon nem akarod, hogy sirjon, magadra kotod csatos hordozoban.
2023. máj. 20. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
76%

Következetesség kérdése minden. Lányomat pl: sokáig kellett ringatni, nyilván nem bírtam. Neki se volt jó ülve, de nem adtam választást, mert nem bírtam tovább. Persze nem ment egyik napról a másikra. De nem hagytam magára, így is ringattam, idővel megszokta hogy ülve.

Erről szól az egész gyereknevelés: kitartás

2023. máj. 20. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
87%

Én le szoktam ülni a földre. És akkor jön, és hozza nekem a fűszálat, a kavicsot, a botot, a levelet, mindent. Elmegy, aztán visszajön hozzám.

Közel 9 kiló, én biztos nem cipelem a popóját. :D

Mondjuk ő akkor szokott bepróbálkozni, hogy vegyem fel, amikor már fáradt. De akkor meg beteszem a babakocsiba.

2023. máj. 20. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
70%
Én szerettem hordozni a fiam, de már 13 kiló, leszakad a hátam tőle. Mindig választhat, babakocsi, vagy a lábán jön. Ha tombolni kezd, akkor bekötöm, és megyünk haza. Szerintem ha nem táncolsz vissza egy döntés után, megszokja.
2023. máj. 20. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
Ő is 11 kg körül van azért nem nagyon bírom már :/
2023. máj. 20. 13:26
 17/18 anonim ***** válasza:
29%

Nem veszed fel, ha ordít, ordít. Majd megtanulja, hogy nem ér el vele semmit.


Ellenkező esetben majd még 3 évesen is hordoztatja magát.

2023. máj. 20. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
100%
Gerincsérvem lett a nagyobbtól, így a kicsit már nem vettem ölbe. Leguggoltam hozzá, ha meg elfáradt babakocsi vagy húztam a kismotoron. Játszóterezni meg ő sem szeretett, olyankor csak állt és mutogatott kifelé a kerítésen, de sétálni viszont már elég korán jó nagyokat lehetett vele. (A nagy meg sétálni utált és csak a játszótéren volt hajlandó mozogni.)
2023. máj. 20. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!