Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy ne őrüljek bele?

Hogy ne őrüljek bele?

Figyelt kérdés

Adott egy 7éves házasság.3év után jött a fiunk. Vártuk nagyon. Mellette komolyan, minden gyerekjáték volt. Simán rend, főzés, ügyintézés, kikapcsolódás, kicsit késöbb munka, minden. Férjem reggeltől estig dolgozott, szoval en csináltam mindent. De nem volt nehéz. Mivel ferjemmel már az elején tisztáztuk, 2 gyereket szeretnénk, kis különbséggel, így hamar bele is vágtunk. Végül 2.5év lett köztük (volt egy vetélésem a 2 gyerek közt).


Az elején is simán ment minden. De ahogy a kicsi nőtt, úgy nőttek a probkémák. Most 1.5 és 4 évesek.

Most értem el azt a pontot, hogy nem bírom tovább. Nem akarom bírni.


Férjem fél éve itthon dolgozik. Kinn a garázsban. Ennek ellenére látom míg megreggelizünk, aztán ebéd, majd vacsorára bejön.

0-24ben én vagyok a gyerekekkel. Semmi enidőm, semmi maganéletem.

A kicsi igen problémas. Egész nap sír, hisztizik mindenen. Dackorszak.

Emellett 20hónapja nem aludtam normálisan. 3-4x kel a mai napig.


Egyszerűen besokalltam. Férjemnek hiaba mondom, sajnál... ennyi.

Segitségem semmi. Nincsenek nagyszülők jelen az életünkben, fizetett segítség nem fér bele.


2023. jún. 9. 14:06
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
89%
A ferjed vallalja be a péntek vagy szombat ejszakákat, illetve a hetvégi napokból valamelyik fél napot fixen, mindig. Akkor legalább annyi időd lenne magadra, azt tudod előre és lehet ra számítani, várni.
2023. jún. 9. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
51%

Én pont ezért vállaltam csak egy gyereket. Én se bírtam volna ezt.


Ha visszamesz dolgozni, akkor egy kicsit majd jobb lesz.

2023. jún. 9. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
90%
"Kedvesem, én szombat délután elmegyek itthonról kikapcsolódni. Addig te leszel a gyerekekkel." Nagyjából így. Az általános megbeszélésekkel semmire nem fogsz menni. Ki kell adni a konkrét utasítást. Kedvesen, de határozottan.
2023. jún. 9. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
5%

Az hogy ne örülj bele, azon az idő segít, ha minden marad ebben a felállásban és munkaleosztásban. Ha nagyobbak lesznek könnyebb lesz, mert elmúlik a dackorszak, és elkezdenek éjjel aludni.


Addig is kitartást

2023. jún. 9. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
35%
Hát ez van ha valaki hozzaszokik hogy semmi nehézség aztán jön a pofára esés meg hogy ő ezt nem bírja.
2023. jún. 9. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 NTBS ***** válasza:
57%
Párkapcsolati kommunikáció.
2023. jún. 9. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
100%
Mi a férjemmel délután együtt vigyázunk a gyerekekre, ha én csinálom a házimunkát, addig ő vigyáz a kicsikre. Megyünk sétálni együtt délutánonként, hétvégén szervezünk közös programot, és ezek az együtt töltött idők sok felelősséget levesznek rólam és nagyon jól esnek. Szombatonként 1-2 órára teljesen le szoktam neki adni a gyerekeket és kimegyek a kertbe. Így gyakorlatilag 0-24-ben a gyerekekkel vagyok, mégis minden nap jut egy kis feltöltődési idő, hogy ne hülyüljek meg. (Néha szervezek saját programot is, de ritkán jön össze, nem ez az, ami az igazi segítséget jelenti.) Esetleg ezt megpróbálhatjátok ti is.
2023. jún. 9. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
73%
Én ezért gondolkodok a második gyereken, hogy legyen-e egyáltalán. Bár én férjem mindent megcsinál otthon, de neki is van többször olyan, hogy munkájából kifolyólag több napig nincs itthon. Olyankor mindent egyedül oldok, természetesen. Bár már oviba jár a gyerekem és én dolgozok, de azért így se könnyű.
2023. jún. 9. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
49%
11-es, pont ezt javaslom minden ilyen kérdésnél, és mindig lehurrognak az ősanyák, hogy nekik nem lenne pofájuk éjszakáztatni a DOLGOZÓ férjet. Lófact nem. 5 napot dolgozik, egyet éjszakázik, és akkor anyu legalább egyszer egy héten kialussza magát. Apuka meg hatszor.
2023. jún. 10. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
64%

Azért az a férfi, aki reggel 4.40kor 5.20kor kel ( melyik mikor), hogy a viharba aludná ki magát heti hatszor?!

Ráadásul hiába kelne hozzá ő, ugyanúgy nem aludnék az biztos. Mikor a gyerek alszik délben én bizony pihenek, alszok.

2023. jún. 10. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!