Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Akinek két kisgyermeke van és...

Akinek két kisgyermeke van és otthon van már évek óta anyukàk..ti nem unjátok szét otthon az agyatokat?

Figyelt kérdés
Mit csinàltok egész álló nap a napi teendőkön kivül,illetve,ha a gyerekek vagy egyik gyerek egyfolytaban hizteriazik…

2023. júl. 12. 17:27
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:
Jójó igaza van a 9-10-es valaszolonak…valoban ez van ,de ebben benne van az is h sokszor nagyon unalmasnak,hadztalannak erzem az eletemet..es a ferjem szeretne ha mind a 2 gyerekkel 3 evig itthon lennek,meg mar amugy sem vesznek oda vissza dolgozni ahol voltam..(irodai melo volt) ket kisgyerek utsn meg semmi irodai melora nem fognak felvenni,ezert fondolkodom mi a fenet tanulhatnek ki..
2023. júl. 12. 17:50
 12/23 anonim ***** válasza:
38%
Nem tudom.. Én foglalkoztam a gyerekemmel, bent is kint is, vittem a háztartást és elvegeztem egy képzést, csináltam egy emelt erettsegit és elkezdtem az egyetemet. Nem unatkoztam.
2023. júl. 12. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
84%

Nem haszontalan dolog nevelni a gyerekeidet.

Ez most egy ilyen időszak, ez most erről szól.

Közhely, de fogsz még nosztalgiával gondolni erre az időszakra is.

Utána jön majd a munka mókuskereke.

Ez is közhely, de találd meg ebben is a szépet, ez az időszak nem fog soha többet visszajönni.

2023. júl. 12. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
84%
Én dolgozni megyek és 2 évesen bölcsibe megy . A férjem sem állithat meg, a mentális egészségem a tét🤣 igen mindig van mit csinálni,de baromi unalmas a gugyoges,játszótér, főzés, takarítás, alvás aztán elölről az egész. Gyereket nevelni igenis tud rogadt unalmas lenni akkor us ha egy perced sincs megállni. Nagyon várom hogy dolgozhassak és végre felnőttekkel beszelgessek.
2023. júl. 12. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
84%

Egy bizonyos szempontból kezdem már unni, igen. A második nemrég született, 2,5 éve vagyok itthon.


Tennivaló nyilván mindig van, sosem fogy el, és egész nap lehetne játszani a gyerekekkel, olyan szempontból unom már kicsit a dolgot, hogy sokszor baromira nincs kedvem megint játszani, unalmas kocsikat tologatni, az udvaron labdázni vagy ilyesmi, szóval szellemileg nem elégít ki ez, vágyom sokszor arra, hogy valaki gondolkodtatóbbat vagy mász csináljak.

2023. júl. 12. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
62%

Ó, de szívesen visszamennék.

Az (irodai) szellemi munkám sokkal monotonabb, stresszesebb és fárasztóbb (csoportvezető vagyok gazdasági területen), mint ami két kisgyerekkel volt. 6 évig voltam egyhuzamban otthon. Életem legboldogabb időszaka volt.

2023. júl. 12. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
74%

Nekem változó. Vannak napok, hogy semmi kedvem újra ugyanazokat a számomra dögunalmas játékokat csinálni, nincs kedvem a dachoz meg az ilyen lélekölő hisztikhez.

Megint máskor meg tök jól elvagyok, szívesen nézem mit csinál a gyerek, kreatív vagyok, szórakozok vele. A munkámat jobban untam, de annak legalább mindig volt vége és volt szabad wc meg kajaidő, nap végén énidő, stb. Most nehéz, mert nem lehet lerakni 5-kor, hogy akkor mentem viszlát, mindegy mennyire elegem van már a napból. Ezeket nehéz kezelni, nekem ez az ami extra nehéz. A folyamatos jelenlét. Hogy én reggeltől estig anya vagyok, hétköznap, hétvégén, ünnepnapon, 38 fokos lázzal is. Soha nincs vége és az énidő sokszor csak annyi, hogy egyedül takaríthatok, vagy intézhetem a bevásárlást.

2023. júl. 12. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
Amúgy csak mellékesen megjegyzem, de remélem, azért a gyerekednek sikerül majd elvégeznie a 8 általánost: hiSZtizik, hiSZtériázik. Szívesen.
2023. júl. 12. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:
Na pontosan leírtad a gondomat!:(
2023. júl. 12. 20:18
 20/23 anonim ***** válasza:

Nem unom szét az agyam. Én azért maradtam otthon, mert 2 problémás gyereket dobott a gép. Mind a kettőt hordani kellett fejlesztésre, terápiára, gyógytornára. 1 évünk nagyon intenzív volt, minden hétre jutott legalább 1, de inkább 2-3 időpont.

Aztán a második év már picit nyugisabb volt. Akkor már nekiláttam bepucolni az ablakokat. Kicserélni kicserélte a 100 éves ablakokat a cég, de a kőműves munkát nem vállalták. A férjemnek nem volt rá ideje/energiája, úgyhogy megcsináltam én. Azzal hosszan elmolyotam, mert sok ablakunk van, és egyszerre nem tudtam sokat haladni. Most belső szigetelést teszek fel a házra, meg tapétázok/festek. Ha az kész, fel kell újítani a fürdőszobát. Úgyhogy én nem unatkozom. De ősztől már tervezek munkába állni. A gyerekeket sikerült sínre tennem, úgyhogy mostmár szeretnék a saját fejlődésemmel is foglalkozni.

2023. júl. 12. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!