Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit tegyek, hogy ne kiabáljak...

Mit tegyek, hogy ne kiabáljak állandóan a gyerekkel?

Figyelt kérdés

Kisfiam az oviból nagyon hazahozza a rosszaságot (káromkodás, mindenre “nem”).

Nagyon feszegeti a határokat.

7/7 napon cirkusz van itthon.

Sajnos nagyon durván elveszítem a türelmemet már minden nap.

Minden nap kb kiabálok :(

Szólok neki többször szépen, csak azért sem..

Hamarosan megszületik a kistesó is, már rettegek mi lesz itt :/

Nagyon nem szeretnék a kisfiamnak sérülést okozni, így is folyton azon kattogok, hogy boldog e stb


2023. okt. 9. 22:34
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
82%
Ez már tegnap volt...
2023. okt. 9. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
95%
Citromfűtea. Szülés után még rosszabb lesz a fáradtság miatt
2023. okt. 9. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
92%

Másképp kell hozzáállni a gyerekhez. Nem tudom mik a pontos problémák, de nekem ezek a mantrák szoktak segíteni:


- Előbb-utóbb úgyis elalszik.

- Ki fogja nőni.

- Gyerek még, nem tudja mit beszél.

- Neki ez az egy gyerekkora van.

- Mit vártam volna el anyukámtól ilyen helyzetben?


Kitartást neked, terhesen pláne nem könnyű,de hidd el mindenkinek jobb ha nyugodt tudsz maradni,neked is, a babának a pocakban is és a kisfiadnak is.

2023. okt. 9. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:

Szedek most még magnéziumot, 34.hétben vagyok.

Citromfű teát lehet inni terhesség alatt is?


Nagyon félek, nehogy elrontsam és szegény miattam legyen lelkileg sérült :(

Csak a jót szeretném neki és egy nyugodt légkört..

2023. okt. 9. 22:43
 5/26 A kérdező kommentje:

Utolsónak köszönöm a mantrákat!


Holnapi napot erre szánom, hogy leülök, kiírok mindent magamból meg megoldásokat találok.

2023. okt. 9. 22:45
 6/26 anonim ***** válasza:
80%
Gondolj arra, hogy amikor a legundokabb veled, akkor van leginkább szüksége a szeretetedre. Ha engedi, ilyenkor öleld át, puszilgasd meg és súgd a fülébe, hogy te ilyenkor is szereted. Nekem bevált annak idején.
2023. okt. 9. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:

A pontos probléma egyébként, hogy 7/7 napunk egy cirkusz.

Hétköznap, mikor elhozom oviból, már teljesen ki van fordulva magából.

Már ott probléma van, hogy vegye le a cipőjét és menjen kezet mosni.

Bohóckodik, végig rohan koszos cipovel a házon. Utána a kézmosás neki annyi, hogy mindent összefröcsköl.

Eközben folyamatosan mondja az oviból tanult szép szövegeket meg pl a pösze csoporttársakat utánozza.

És ez így lefekvésig.

Lassan egy tarsast nem lehet végigjátszani vele, mert mindig közbeszúrja a baromságokat.

2023. okt. 9. 22:49
 8/26 anonim ***** válasza:
36%
Szóval az a baj hogy gyerekként viselkedik?... Csak ovis! Fáradt, nyűgös, végre hazaér miután "ledolgozta a napot", persze hogy nem tud viselkedni. Nem tudod mondjuk ebéd után elhozni?
2023. okt. 9. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
89%

Délután hozod el? Ugyanez volt a kislányom a kistesó születés előtt. Mindennel próbálta magára vonni a figyelmet, ha rosszalkodással, akkor azzal. Nem érdekelte, ha kiabálok vele, neki az is “jó” volt. Csak róla szóljon minden. Megszületett a fiam és jobb lett a helyzet, megtudta h ugyanúgy foglalkozunk vele is attól független.

Most már nem elhozom ebéd előtt, itthon eszik, aztán altatom, sokkal kiegyensúlyozottabb mint volt, szereti még mindig feszegetni a határokat, de már sokkal jobb.

2023. okt. 9. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó vagyok, akarom mondani most már elhozom ebéd előtt az oviból.
2023. okt. 9. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!