Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit tegyek, hogy ne kiabáljak...

Mit tegyek, hogy ne kiabáljak állandóan a gyerekkel?

Figyelt kérdés

Kisfiam az oviból nagyon hazahozza a rosszaságot (káromkodás, mindenre “nem”).

Nagyon feszegeti a határokat.

7/7 napon cirkusz van itthon.

Sajnos nagyon durván elveszítem a türelmemet már minden nap.

Minden nap kb kiabálok :(

Szólok neki többször szépen, csak azért sem..

Hamarosan megszületik a kistesó is, már rettegek mi lesz itt :/

Nagyon nem szeretnék a kisfiamnak sérülést okozni, így is folyton azon kattogok, hogy boldog e stb


2023. okt. 9. 22:34
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
50%
A kisfiad így reagálja l a rajtad érezhető változást és a kistesó érkezését. A baba veszélyezteti a figyelmet, időt, játékokat, mindent, amit megszokott. Na és főleg téged fog elvenni tőle. A lányom gyakorlatilag elutasított az utolsó hetekben, mindent utált, amit mondtam, mert rettegett, hogy az érkező baba majd kizárja őt mindenből. Amikor gyakorlatban látta, hogy eszik, alszik, és apa is elviszi, akkor kezdte megérteni, hogy nem ellenség. Gyorsan megszerette, de amíg ismeretlen, addig ijesztő.
2023. okt. 10. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim válasza:
26%

Köszönöm az utolsó válaszolónak is!

Ez jó meglátás, hogy ezért is lehet undok velem.

Még van egy hónapunk szülésig, igyekszem minél többet foglalkozni vele.

Meg nyilván szülés után is erre nagyon fogunk figyelni, nehogy háttérben érezze magát.

Ezt nem tudom majd hogy tudom alakítani..

Oviból egy kis időre kivesszük mindenképp.

2023. okt. 10. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
57%
#17 Egy felnőtt anyuka, aki egy hipotézisemtől megijed, az sem lenne a helyzet magaslatán, én is leírtam, hogy elnézést kérek ha hülyeséget írok, mivel nem tudhatom biztosan, pláne látatlanban, nem vagyok szakmabeli sem, én onnan feltételeztem csupán, hogy több ADHD-s ismerősöm gyermekkorában hasonló viselkedésjegyeket hordozott, itt teljes mértékben megértem a lepontozást, de miért kell rögtön nekem ugrani? Bárkinek lehet ezen az oldalon véleménye, vagy feltételezése amíg az nem sértő!
2023. okt. 10. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
66%

#23


Gyógypedagógusként írtam, hogy ennyiből nem diagnosztizálunk!

Az hogy figyelemre vágyik a gyernek nem ADHD.

2023. okt. 10. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
33%
#24 Én meg laikusként írtam, hogy erre gyanakodnék, aztán egyszerűen nekemjöttél egy leírt mondat miatt, remélem azért a sajátos nevelési igényű gyermekekkel nem így bánsz.
2023. okt. 10. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
47%
keress pszichológust
2023. okt. 13. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!