Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Lefogási póz orrszíváshoz 2-3...

Lefogási póz orrszíváshoz 2-3 évesnél?

Figyelt kérdés
Mi vált be tiltakozó gyereknél? Főleg az egy emberes technikák érdekelnek.

febr. 18. 14:27
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
90%
9. 2-3 éves gyerek nem tudja olyan hatékonyan kifújni az orrát, hogy az érjen is valamit.
febr. 18. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
100%
Fölé térdeltem és összefogtam a két kezet a teste mellett a labaimmal. Két kezem így szabad volt. Egyikkel tartottam az arcát, másikkal szívtam az orrát. Szegény fiam borzasztóan utalta. 3-3,5 éves korára inkább megtanulta nagyon szepen ki fújni az orrát, csak szívni ne kelljen :)
febr. 18. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
100%

Velem szemben feküdt széttett lábbal. Én vele szemben ültem a franciaágyon szintén széttett lábbal. Rátettem a lábam a 2 lábára és odahúztam teljesen magamhoz. A 2 keze szintén mehet a láb alá,ha csápol. Egyik kezemmel megfogtam a fejét,másikkal szívtam.


De őt nem kellett olyan mértékben lefogni. Nekünk ez csak ahhoz kellett,hogy elhigyje,tényleg komolyan gondolom az orrszívást.

febr. 18. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
90%
Mi úgy kezdjük, hogy maciét, a kutyáéét, ő maganak picit, nekem is picit, aztan a 3as modszerrel én. Tiltakozik de nem ellenkezik annyira így.
febr. 18. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
56%

Betojok milyen kommandós kiképzés kerekedett itt :D

Én a másik irányba indultam, 3 gyerekemnél bejött.

Mindig ott volt a porszívó az orrszívóval - aztán másik gyereknél az orrszívó, volt sima, a harmadiknál pedig elefántos. Ő maga csinálhatta magának, így nem félt tőle és mindig megkönnyebbült, ha kapott utána levegőt. Nem kellett erőszakoskodni sem, megvolt neki is az önállóság lehetősége.

febr. 18. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
100%
Kedves Utolsó, nyilván mi is próbáltuk így. Kiszívtuk a maciét, a kutyusét, a mindenkiét is. Üvöltés volt. Odaadtam, hogy szívja magának. Üvöltés volt, és nem is akarta. Most 21 hónapos, nem kell lefogni. Lefekszik, és bár üvölt közben, simán hagyja, hogy kiszívjam neki. Van, hogy ülve is sikerül. De nálunk nem működött a szép módszer. 😅
febr. 18. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
71%
Amit 5 írt. Mi is úgy csináljuk. A gyermekorvos mutatta, hogy a legcélszerűbb, mert nem tudja forgatni a fejét.
febr. 18. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
74%

Pokrócba tekerem mint egy palacsintát. Mellé fekszem az egyik lábammall átfogom, a másikkal a fejét a mellkasomhoz húzom.

Már magától kéri amikor folyik az orra hogy Palacsinta legyen

febr. 18. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
100%
15-ös, nem minden gyerek egyforma. Az én fiam mindig is torka szakadtából üvöltött orrszívásnál. Pedig elhiheted, hogy mi sem a lefogós módszerrel kezdtünk. Szívtuk macinak, nekem, próbáltam hogy ő magának, de annyira utálta, hogy nem volt hajlandó arra sem. Nekünk pl a palacsinta sem működött volna, mivel mindig leizzadt közben. Így maradt a lefogós módszer, mert ebből sosem engedtem. Az orrot le kell szívni, és inkább üvöltsön, mintsem arcüreggyulladása legyen.
febr. 18. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 A kérdező kommentje:
Én is sorolhatnám, mennyi mindent csináltunk már. Még magunknak is vettem csövet, két porszívó van, de vettünk még egy orrszívó gépet is, lehetett mindenkit, mindent szívni, választhatott, milyen csővel akar, milyen készülékkel, meséket költöttünk az orrban kellemetlenkedő takonyról, néztünk videókat, mondta neki a doktorbácsi, eljátszottuk, hogy ő egy taknyos krokodilgyerek, de persze ha van még valami frankó ötlet a lefogáson kívül, örömmel kipróbálom, csak az ilyen elcsépelt ötleteket hagyjuk már, amit úgyis mindenki kipróbál, mert senki nem azzal kezdi, hogy kikötözi a gyerekét, ugye!?! Vagy komolyan, #15, te azt hiszed, hogy igen?
febr. 18. 22:08
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!