Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A kövér gyerekek szüleit nem...

A kövér gyerekek szüleit nem zavarja, hogy kövér a gyerekük?

Figyelt kérdés
Tudom, minden gyerek beteg és azért kövér, de ezen túl....

márc. 27. 19:44
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
83%
Az enyémen van némi felesleg. Nem mondanám túlsúlyosnak, de elég masszív gyerek. Erős testfelépítésű, látszik, hogy ott az izom, de bizony van zsír mellremészen és a hasán. Igen, zavar és nehéz, hogy hogy mondjam neki, hogy ne bántam meg. 11 éves fiú egyébként. Eddig nem mozgott, most focizik. Este már nem szívesen adok neki enni meg mondom neki, hogy már nem kellene. Meg szoktam vele beszélgetni, hogy egyén többször kevesebbet. Meg volt, hogy megbeszéltük, hogy mit és mennyit evett aznap. Sokat ül is... Igazából lassan beindula mozgás és jó lesz. Remélem.
márc. 27. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
90%
Általában ők maguk is kövérek.
márc. 27. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
89%

*mellrészen


De nem elhízott!

márc. 27. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
81%
Szerintem álltalánosságba vagy beteg vagy csak leszarják
márc. 27. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
82%
Ha a szülő elhízott, mint a magyarok többsége, át fogja adni a rossz étkezési szokásait. Aztán a gyerek túlsúlyával ugyanúgy nem tud mit tenni, mint a sajátjával.
márc. 27. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Rokongyerek elég kövér, tudod, ez az aputest, sonka, nagy has, cici. Elsős amúgy. A szülők is kövérek. Az anyja gyerekkora óta, az apja olyan tíz éve kezdett hízni. Egyelőre nincs betegség a gyerek kövérsége mögött, "csak" annyi, hogy semmit se mozog, xboxozik vagy telefonozik folyton, viszont annyit eszik, amennyi belefér. Amíg van előtte, eszik, tök mindegy, mi az. Ha csipsz, azt, ha rántott hús, azt. Az anyja amúgy teljesen vak a témában, azt mondja, hogy ez csak bébiháj, meg majd kinövi, ő is kinőtte... Pedig a francokat, most is legalább egy mázsa. De szerintem komplett életmódváltás kéne a családnak, az meg mekkora meló, azért tojják le, mert lusták a szülők.
márc. 27. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Sokakat nem érdekel, illetve sokan jó maguk is azok, és így a gyerek alapból rossz étkezési szokásokat örököl, és nyilván egy fiatal gyerek nem feltétlen tudja, hogy miképp kéne fogyni, és segítséget pedig nem kap, aztán minél hosszabb elhízottabb az ember, annál nehezebb ebből kimászni, vagyis a megszokott életből. De az a baj, hogy van olyan is, amikor a gyerek elhízott, és a szülő nem kifejezetten próbál segíteni a gyerekének, hanem verbálisan bántja őt az elhízottság miatt, de érdemi segítséget nem nyújt a gyermek felé. Persze vannak olyan szülők, akik rendesen próbálnak a gyerekükön segíteni, de szerintem a "nem érdekel" hozzáállássú, illetve a "csak kritizálni tud" szülő gyakoribb.
márc. 27. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
#7-es vagyok. Az első mondatban elírtam, nyilván a gyerek nem fogja "örökölni" a rossz étkezési szokásokat, hanem eltanulja a szülőktől.
márc. 27. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
35%

Nálunk az unokaöcsém van elhízva nagyon. 10 éves. A családban mindenki szerint ez normális(bár szerintem csak nemakarják megbántani, homokba dugják a fejüket) szerintem meg nem. Csúnyán is néznek rám, ha beszólok neki, hogy adjon már le pár kilót vagy még rám is szólnak, hogy ne piszkáljam már. Nem piszkálom én csak őszinte vagyok vele.

Mondjuk az anyja se piskóta(tesóm volt barátnője), mert az is elvan hízva. Ő még 40 évesen is azzal magyarázza ezt, hogy gyerekkorában éhezett és ezért falási rohamai vannak amit nemtud kezelni. Az igazság pedig az, hogy naponta megesznek 3 zacskó chipset és 2 üveg coca colát isznak meg minimum. Na ez csak a nasi és az étkezésről még nem is beszéltünk, mert szerintem azt se tudják mi az a zöldség annyira egészségtelenül esznek. Tésztát tésztával és fehér kenyeret fehét kenyérrel. Naponta minimum fél kilót megesznek ketten a kenyérből 1 étkezésre.


Szerintem ez így nagyon gáz, de látszik, hogy őket egy cseppet se zavarja ez. Látjátok, ha valaki szóvá teszi megvan rá a szöveg amivel a saját lelkiismeretét nyugtatja csak meg. Segitséget sose kért szakembertől.

márc. 27. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim válasza:
82%
A legtöbb kövér gyereknek a szülei is kövérek, szóval értelemszerűen leszarják.
márc. 27. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!