Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A kövér gyerekek szüleit nem...

A kövér gyerekek szüleit nem zavarja, hogy kövér a gyerekük?

Figyelt kérdés
Tudom, minden gyerek beteg és azért kövér, de ezen túl....

márc. 27. 19:44
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
73%

#9 "Csúnyán is néznek rám, ha beszólok neki, hogy adjon már le pár kilót vagy még rám is szólnak, hogy ne piszkáljam már. Nem piszkálom én csak őszinte vagyok vele."


Jaj, kövér gyerekként nekem is volt ilyen jóindulatú rokonom, mint te. Meg a saját apám is ezt csinálta.

Elárulom: ezzel nem segítesz. Megágyazol az étkezési zavaroknak, annak, hogy soha ne merjen mások előtt enni, elfogadni kínált ételt, stb. A szülők sem kezelik jól, ha struccpolitikát folytatnak, de amit te művelsz, na, az baromi káros.

márc. 27. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
66%
Az is lehet, hogy zavarja a szülőket, de van nagyobb, sürgősebben megoldandó problémájuk is. A testvéreméknél legalábbis ez volt. Tudták, hogy kövér, próbáltak is kevésbé drasztikus eszközökkel tenni ellene, de fontosabb volt, hogy a gyereküknek megtalálják a megfelelő intézményt, fejlesztési lehetőségeket és közben lelkileg is segítsenek neki helyrejönni.
márc. 27. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%

A magyar etkezesi kultura miatt a legtobbet nem erdekli.


Szet lehet itt is nezni, Dormi , turo rudi, dehat picit adok, nem lesz baja, minden nap olvasni ilyet.

Addig ne is varjanak mast.

márc. 27. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
22%

14# milyen étkezési zavarnak ágyazok én be? Nem itt rohadtúl nem erről van szó. Egy 10 éves aki baromi kövér az anyjával együtt. Ha senki nemmondja meg nekik, majd jönnek az elhízásos panaszok(izületi stb).

Annyi a probléma náluk, hogy szarrá eszik magukat szeméttel.(3 zacskó chips(majdnem mindennapos), 4 sajtburger egyszerre nagy sültkrumplival(ez hetente 1x 2x). Szerinted ez normális élet egy ekkora gyereknek akit az anyja ilyen szempontból le se szar? Így kéne élnie és nem elmondani neki, hogy károsan étkezik? Jöhetsz itt az evészavaroddal, de itt már rég nem erről van szó.

Károsabb az amit te képviselsz, mint az, hogy kimondjuk őszintén az igazat. Lehet itt takargatni a dolgokat, de akkor eszébe se fog jutni, hogy probléma lehet, ha egy szaros szakemberhez se viszik el.

márc. 28. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
76%
De ezek a dagi gyerekek hogy lesznek? Védőnő nem szól? Gyerekorvos? A legtöbb gyerek egész nap mozog, ezek hogyan lesznek 9 évesen kanapénövények? Ezeket a szülőket kellene iszonyatosan bírságolni. És nem a beszólás a káros, de ha nem veszi észre, hogy felhízlalta azt, akit elvileg a legjobban kellene szeretnie, akkor mi a megoldás???! Ezt szépen nem lehet, buksisimivel nem értik meg. :(
márc. 28. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
84%
15# Unokaöcsémnél a sok édesség, gyorskaja, egész nap csak a telefont nyomja, mozgás kb nulla. Ez eredményezte az elhízást és ráadáaúl elkezdett agresszíven viselkedni, ja meg kapott VR szemüveget most azzal játszik egész nap. Mondtuk, hogy vigye szakemberhez, de szerinte semmi baja nincsen a gyereknek.
márc. 28. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%

Engem zavarna,mert baromi káros.A lányom ovijában is van egy gyerek,3 éves és 27 kg.

Viszonyításképp a lányom 4 éves és 18 kg.

márc. 28. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
61%

#14


Csak éppen ezzel akkor sem segítesz. Attól még ő ugyanúgy túl fogja enni magát, pont azért, mert ezt is látja a családban. Láthatóan fogalmad sincs a túlevéses étkezési zavarnak a lelki hátteréről. Azért eszik, mert evéssel vezeti le a stresszt (ahogy az anyja). Esetleg ez átfordulhat a másik végletbe. Én kamaszként a sok csesztetés után odáig jutottam, hogy ájulásig éheztettem magam. Ha fogytam, csak drasztikusan, pl. egy nyári szünet alatt 40 kg-t. Aztán dicsértek, nem tudták, hogy ehhez koplaltam meg hánytattam magam. A szüleimnek nem tűnt fel semmi.


Azzal nem értek egyet, hogy itt a család úgy csinál, mintha nem lenne gond. Mindannyiuknak segítséget kéne kérni.

márc. 28. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
58%

#9, az ilyen típusú csesztetés nem segít. Hidd el, a gyerek magától is tudja, hogy kövér. Vannak osztálytársai, össze tudja hasonlítani, észreveszi, hogy ő dagibb, akkor is, ha a szülei folyamatosan azt mondják, hogy ez normális.


Te te is látod: lefogyott attól, hogy csesztetted? Nem.


Maga az elhízás sokszor csak tünete egy másik problémának. Például annak, hogy a stresszt úgy kezeli az illető, hogy zabál. Ha cseszteted, stresszesebb lesz és többet zabál. Kívülről, hacsak nem vagytok állandó, nagyon közeli kapcsolatban, nem tudsz segíteni, maximum rontani a helyzeten. Ha közeli kapcsolatban vagytok, és az illető is legalább egy kicsit nyitott, akkor esetleg tudsz segíteni.

márc. 28. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!