Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért veszélyes a macska...

Miért veszélyes a macska kisgyerek korban?

Figyelt kérdés
Hallottam valamit de nem igazán értettem, kifejtenétek mi a gond a cicával?
2010. dec. 30. 11:38
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
28%
Toxoplasma egészan pici korban látásromláshoz, vaksághoz vezethet kivételes esetekben. Ezért...
2010. dec. 30. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
44%

Én macskával nőttem fel, állandóan bélférges voltam. Inkább nem részletezem a dolgot, mert nem akarok ízléstelen lenni. A férgek miatt csont és bőr voltam, hiába ettem.

Én történtek miatt biztosan nem tartanék macskát a gyerekem közelében. Persze akinek nincs negatív tapasztalata csak legyinteni fog...Ugyan már!...

2010. dec. 30. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 kisnita ***** válasza:
29%
Pár éve a tv-ben hallottam, hogy egy kisfiú a macska ürülék miatt vakult meg. Ha jól emlékszem akkor a játszótéri homokozóba járt a macska és a kisfiú ott érintkezett a macska ürülékkel. Orvos vagy nem tudom ki mondta a riportban, hogy a macskaürülékben olyan anyag van ami vakságot okozhat gyerekeknél.
2010. dec. 31. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

Hát a macskaürülék az tényleg veszélyes. De sajnos azzal bárhol találkozhat a gyerek :( De végülis bármi veszélyes ha ebből indulunk ki.

Nekünk világéletembe volt macskánk, tanyán nőttem fel, volt ott azonkívül minden más állat is. És csodák csodája, még ki is akadtam mikor terhes lettem és volt a vérvétel hogy nem estem át a toxoplazmózison. Pedig annyira egyértelműnek kellett volna lenni hogy igen. Szóval ezzel macska témával nem lehet általánosítani.

2010. dec. 31. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
19%

Sziasztok!

Én 18 hetes terhes vagyok, és van egy cicánk évek óta... Mostanában kattogtam rajta, hogy mielőtt megszületik a baba, keresek neki egy szerető gazdit... Féltem a picurt nagyon, bacik, vagy a szőr, meghogy ráfekszik, vagy megmarja.... Biztosan nem marad a cicus a lakásban!!!!!

B.

2011. jan. 19. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
60%

Nagyon nagyon ostobák és buták vagytok!

A kisgyerek aki megvakult, az anyja méhében kapta el a fetőzést, és nem kezelték, vagy gyenge volt az immunrendszere. Ha időben kezelik nem történt volna meg.

Levegő útján NEM TERJED!!!!!!!! Akárki irta ezt az orbitális baromságot!

Szájon át tehát EVÉSSEL JUT A SZERVEZETBE!


Toxoplazmózis a terhesség alatt



Az amúgy ártalmatlan fertőzés a terhesség alatt különösen veszélyes lehet, mivel a magzatnál – és később gyerekkorban is – rendellenességekhez vezethet. A toxoplazmózis a tápcsatornán keresztül (magyarul evéssel) terjed, és valamitől épp a macskák ürülékében a leggyakoribb a kórokozó. Mármint a fertőzött macskákéban. Tehát nem igaz az, hogy minden macskától toxoplazmózist lehet kapni, és viszonylag kevés terhes nő szája kerül közvetlen érintkezésbe a saját macskájának ürülékével.


"

Mivel szinte bármilyen állat húsa, a kerti virágföld, egy mosatlan zöldség vagy gyümölcs is hordozhatja a kórokozót, meglehetős diszkrimináció szegény házi macskákkal szemben, hogy amint egy nő terhes lesz, félelmében egyből megszabadul tőle. Valószínűleg a saját macskánktól van a legkevesebb esélyünk elkapni a betegséget, aminek eleve elenyésző az előfordulása pont a terhes nők körében."


Fontos a kezünk és környezetünk tisztántartása, az evés előtti kézmosás, és fontos, hogy ne a játszótéren útközben etessük a gyermekeinket, ahol nincs lehetőség az alapos kézmosásra. A városi környezetben, az utcákon sok a szennyeződés.


Javaslat! Ne tiltsuk el a gyerekeket, főleg a lányokat a macskáktól. És kialakul a védettség.


Javaslat2!

Beszéljünk állatorvossal!

Ne halgassunk senkire - főleg nem interneten, ahol elég sok az ostoba buta tanulatlan ember! - csak szakemberre!

2013. szept. 5. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
60%

Ez hihetetlen!

Hány milliárdan vagyunk a világon?

Mióta szűrik a toxoplazmát?

Hányan élnek házikedvencekkel? Hány kóbor macska van?

Lehet nem vagyok agytröszt, de következtetni tudok.

ezek szerint kb minden második ember VAK!


Basszus! De ciki!

2013. szept. 5. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim válasza:

Édes, Istenem, ezt a sok sötétséget! Kóbor cicákkal foglalkozom(ivartalanítás, gazdisítás stb...) Már karmolt, harapott is meg és élek. Toxoplazmózis tesztet azért csináltatok, ha babát várok, de nem hinném, hogy ne estem volna át. Állatvédő ismerősöm egészséges kisgyerekei simogatják a kintieket is, sőt egyikük kislánya a kabátjába rakta az egy napos kidobott csöppséget. van fertőtlenítő, dm, auchan, bárhol kapható, én kaja vásárlás előtt megyek a kóborokhoz sokszor, nem szabad ennyire félni.

[link] Ez pedig részletes infókat tartalmaz.

2014. jan. 24. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!