Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit gondoltok erről? 3 éves...

Mit gondoltok erről? 3 éves kislányom reggel látott valakit az ágyamnál. Fantázia csak, vagy tényleg igazat mond?

Figyelt kérdés

A kislányom ma azt mondta nekem,hogy látott egy kislányt az ágyamnál reggel amikor átjött hozzánk... Most is ráz a hideg ha belegondolok,mert én valamilyen szinten hiszek ezekben a dolgokban,de így hogy velünk történik azért elég hátborzongató...

Szerintetek 3 évesen kitalálna ilyet?


2011. jan. 21. 22:24
1 2 3 4
 11/38 anonim ***** válasza:
86%

Keresztfiam 4 éves és valamelyik nap fürdött és kiabált az anyjának hogy zavarja ki a bácsit a fürdőszobából, pedig nem volt ott senki.Tesóm ott állt az ajtóban.Vele nem egyszer történt ilyen.Akkor 1 hónapja a kislányom megkérdezte hogy hívják a nénit és rámutatott a semmire.És kérdeztem hol a néni, erre: elment arra és mutatott kifele.

Had nem mondjam hogy a frász kerülget!Nem tudom kinek higyjek.És nem alvás időben volt egyik sem.

2011. jan. 22. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 anonim ***** válasza:
100%
utolsó vok:Szintén keresztfiam aki még nem tud olvasni!Rááltt a temetőben egy sírra.Majd köszönt hogy szia néni!Tesóm rászóllt hogy jöjjön le a sírról.Megnézte ki fekszik ott és egy nő volt tényleg!
2011. jan. 22. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 anonim ***** válasza:

Na ez érdekes a lányom (3,5 éves), két nappal ezelőtt az esti alvása előtt mondogatta, hogy itt van egy kisfiú akivel beszélgetni szokott.

Nagyon magyarázta, hogy Ő csak beszélt a kisfiúval, nem csinált semmi rosszat, de jött az a kisfiú anyukája és sírt, mérges lett és bántani akarta Őt.

Akkor állt meg bennem az ütő mikor azt mondta: az ajtó felé mutatva, hogy most is ott kukucskál látod?


Azóta sokat mondja napközben is a kisfiút. Volt, hogy adott neki a túrórúdijából.

2011. jan. 22. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 anonim ***** válasza:

3 éves korban megszokott jelenség, hogy a gyerekek fantáziája meglódul, olyan dolgokat "látnak", olyan dolgokról beszélnek élményszerűen, amik a valóságban nem léteznek, ők nem is éltek át. Ez azért van, mert a fantáziájuk beindul, viszont még nem tudják elkülöníteni a valóságot és a kitalált dolgokat. Ez nem hazugság, nem szabad megpróbálni lebeszélni róla! Ezért van az, hogy ha mesélünk nekik, nagyon meg kell válogatni, milyen meséket mondunk: ők még nem érettek pl. a tündérmesékre (amikben csodálatos átváltozások, valódi mesefigurák vannak, pl Grimm mesék), mert ők ezeket is valóságként fognák fel! Csak gondolj bele! Hány kislány képzeli 3-54 évesen magát valódi tündérnek! Hány kisfiú hiszi el magáról, hogy ő szuperhős! [link]

[link]

[link]

2011. jan. 22. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 anonim ***** válasza:
43%

Biztos voltam benne, hogy jönnek a szkeptikusok, és "fantáziavilágnak" fogják fel.

Olyan is van, de ez nem az.

Tárgyi bizonyíték biztosan nincs rá, de anno a pszichológia tanárom is beszélt ezekről a jelenségekről, nem hinném, hogy alaptalan.

(Unokahúgom is mondott olyan dolgokat 3-4 évesen, amitől a hideg kirázott, nem hinném, hogy csak úgy kipattan a gyerekek fejéből.)

2011. jan. 22. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 anonim ***** válasza:
25%
Aha, és akkor ha a kisfiam rózsaszín egyszarvút lát a szobában, akkor az is ott van? :))) Ugyan, fantázia ez, szellemek, koboldok, tündérek és boszorkányok meg nincsenek, nem is értem, felnőtt ember hogy hihet ilyesmiben. Lehet, csak viccel az utolsó? Oo
2011. jan. 22. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 anonim ***** válasza:
84%

ááááááááááá,ráz a hideg,végem van!

Nálunk még pici,1.5 éves,de amikor a semmire mosolyog,meg mutat rá és magyaráz neki..megőrülök!

Apa meg még rá is ad egy lapáttal,és mondja h tuti van ott "valaki" mert annyira egyértelműen "neki" magyaráz a gyerek.

Sokszor a semmire rátapad,figyel rá,elmosolyogja magát...majd "visszatér közénk" de néha még odapillant.Én ezektől a dolgoktól frászt kapok!!!

Valahol mélyen pedig hiszem h tényleg van ott valaki..

2011. jan. 22. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 anonim ***** válasza:
76%

biztos vagyok benne, hogy NEM találják ki. A mi storynk:

pár hónapja beteg volt a kisfiam ( 2 éves) sokszor keltünk éjjel is orrot szívni, cseppenteni stb. egyik éjjel is felkeltünk, villany fel, kimentem az orrcseppért a fiam üvöltve sírt, hogy valami mászik a falon, beszaladtam azt hittem bogár, de nem, kérdeztem mi az, azt mondta nem tudja valami és csimpaszkodott belém, bebújt a takaró alá, és nagyon sírt. Kb 10 perc múlva megnyugodott, megkérdeztem tőle, hogy látja e még, azt mondta, nem már elment. Kitalációtól nem kerül egy kisgyerek ilyen állapotba, mint akkor a kisfiam, és hozzátenném, azóta nem tudom külön altatni mert fél, pedig már több hónap eltelt, és ez nem ismétlődött meg.

2011. jan. 22. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 anonim ***** válasza:
51%

ma 12:54

Előtted szóló vagyok, nem pont erre gondoltam...

De ha a gyerek negatív élményként éli meg, vagy félelmet kelt benne, nem valószínű, hogy a képzelete szüleménye...

2011. jan. 22. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 anonim ***** válasza:
0%
Nem hát. Hanem álom.
2011. jan. 22. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!