Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Anyukák! Aktuális már, hogy a...

Anyukák! Aktuális már, hogy a fiam először aludjon a nagyszülőknél. Erről nekem van egy elképzelésem, amiből engedni nem akarok, viszont kíváncsi vagyok a véleményetekre. Ti hogyan csinálnátok?

Figyelt kérdés

2,5 éves a fiam, eddig sosem aludt még máshol. Azt kértem a nagyszülőktől, hogy első alkalommal hagy aludjon úgy ott a gyerek náluk, hogy megy vele az apja is. Pont azért, hogy nehogy megijedjen a gyerek, hogy miért hagytuk ott és nem megyünk érte. Ezt nem akarják, csak a gyereket, pedig a párom a fiúk. Azt mondják, hogy ha ott alszik az apja is, akkor a gyerek egész végig vele akar lenni és az ő nyakában lógni. Pedig mondtam, hogy a fürdetést, etetést, altatást nem ő fogja csinálni, ő csak a jelenlétével segítene. Én nem engedek, mert így érzem helyesnek. Viszont kíváncsi vagyok, szerintetek is én vagyok a hülye?

Az is benne van hogy nem engedek, hogy ha nyűgös a gyerek náluk, nem mondják el azért, hogy ne aggódjak, meg hogy később is mehessen hozzájuk. Most hogy ha elengedem egyedül első éjszaka,végigsírja és nem tudok róla, az nem marad benne meg szép emlékként és legközelebb nem akar majd menni.

Szóval ti odaadnátok csak úgy, hagy vigyék és reggel hozzák, vagy ragaszkodnátok ahhoz hogy apa is menjen először?


2011. ápr. 30. 21:22
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
46%

Sajnos a mai fiatal anyák azt hiszik, csak ők tudnak gyereket nnevelni, holott pedagógusként épp azt látom, hogy a mai gyerekek közül nagyon kevés a jól nevelt.

A nagyszülők hozzáállásán is csodálkozok, miért kell ragaszkodni az ottalváshoz, ha az anyuka nem akarja. Ha a szülők meg tudják oldani a gyerek nevelését, később betegség esetén folyamatosan táppénzre menni, akkor a nagyszülőre nem hárul feladat, találkozzanak napközben a gyerekkel.

Mondjuk, abban viszont egyáltalán nem vagyok biztos, hogy jót tesznek a szülők a gyerekkel, ha ennyire magukhoz láncolják, a problémák majd később fognak jelentkezni.

2011. máj. 1. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:

Én úgy érzem, hogy attól hogy fiatal vagyok, attól nem nevelem rosszabbul a fiam mint ahogy régen tették. 2,5 éves, mindenkinek előre köszön, a kérem és köszönöm szépen szavak nála rendszeresek, és mindent megtudok beszélni vele, nem egyből hisztizik. A nagyszülők folyamatosan okoskodnak, ami már az agyamra megy, mert úgy érzem a saját hibámból kell hogy tanuljak. Ami pedig a pedagógusokat illeti, sajnos azok sem olyanok már mint akik régen voltak...

És nagyon nem szeretem az általánosítgatást!

Én eddig nem éreztem azt, hogy itt lenne az idő arra, hogy másnál aludjon, most értem meg erre és szerintem a fiam is.

Köszönöm mindenkinek!

2011. máj. 1. 13:21
 13/22 anonim ***** válasza:
100%
4. vagyok. Mindenki akkor altatja a gyermekét a nagyszülőknél egyedül amikor akarja. Kisfiam is pici kora óta alszik ott, de velünk együtt. Nem is bírtuk volna ott altatni egyedül (ha akartuk volna), mert most 25 hónaposan vettem el tőle a cicit, és ő azon aludt el. Éjjel is ébred még, vizet iszik 20 hós korától éjjel. De mindég meg kell puszilnom és simiznem csak úgy alszik vissza. A mai tanárokról meg van a véleményem, de ez más téma-tisztelet a kivételnek. Bocsi kérdező, de kicsit kiakadtam. Szóval tedd úgy ahogy jónak látod. Én maximálisan megbízom a szüleimbe, tudom, hogy hazahoznák ha sírna. De még nem érzem készen se őt, se magamat hogy ott aludjon. Szerintem nem aludnék egész éjjel:-)
2011. máj. 1. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:

:) Négyéves a lányom, és még sosem aludt máshol, nem érezzük szükségesnek. Anyukám velünk lakik, anyósomék meg két utcányira. Bármikor elvihetik, de az ottalvásnak így pl nem látjuk értelmét, plusz a párom is azt mondta, hogy sokkal nyugodtabb ha itthon alszik a gyerek, mint ha az anyukájáéknál.A kislány sem igényli, sokáig szopizott esti elalváshoz, hároméves elmúlott mire abbahagyta, addig emiatt meg sem fordult a fejünkben.

Rossz alvó, gyakran ébred most is és keres, plusz alvajáró, ha otthagynánk, márcsak a stressz miatt is borítékolni lehetne néhány ébredést, és némi sétát is álmában, itthon meg nyugodtan aludna.De anyósomék sem erőltetik igazából, egyszer került szóba, de elmondtuk, hogy nem látjuk értelmét ennek.

2011. máj. 1. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
A lányomnál 1.5 éves korában éreztem úgy amikor már meg tudta magát értetni még ha nem is beszélt ,hogy már aludhatna ott.Anyukám is így gk,ondolta,addig éjjelre el sem szerette volna vinni.Én megbízom benne,tudom,hogy minden úgy csinál ahogy mi szeretnénk,ha meg valamit nem tud,hív.Kb. havont 1x alszik anyánál,utána haza se akar jönni:-( :-)Nálad az a baj,hogy te nem bízol bennük és az elmondásod szerint nem úgy cselekednének,ahogy ti gondoljátok.Próbáljatok leülni megbeszélni velük.Ha megbízol bennük,akkor engedd el,v. ha úgy látod,hogy a fiad is szeretné.Nem értek azzal egyet,hogy apa is ott legyen.
2011. máj. 1. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
56%

Több, mint 30 éve tanítok, nagyon sok vpolt tanítványom már végzett különböző egyetemeken, és minden osztályomban van 4-5 olyan gyerkőc, akiket a volt tanítványaim kifejezetten hozzám íratnak be. Gondolom, nem azért, mert annyira sok negatív nyomot hagytam bennük. Mai pedagógusnak már nem tartom magam, így jóval ötvenen túl...

Az, hogy a kisfiú hogy van nevelve, majd 20-25 év múlva kiderül. 2,5 év után még nem mernék nyilatkozni, jól, vagy rosszul nevelt-e.

2011. máj. 1. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a hozzászólást! A fiamról nem is kell mondani semmit, hisz nem ez volt a kérdés. Egyébként a véleményem az, hogy ha kiegyensúlyozott, normális családi környezetben nő fel, ahol már kiskorától tudja mit lehet és mit nem, akkor később nem lehet semmilyen gond a jólneveltségével. De én ebbe nem szeretnék belefolyni, mert kezd értelmetlenné válni.
2011. máj. 1. 19:09
 18/22 anonim ***** válasza:

Nekem most lesz 2 hét múlva 2 éves a fiam.Ő sem aludt még sosem egyedül egyik nagyszülőnél sem.

De most a nyáron már szokatni kell rendesen a nyugdíjas nagyihoz mert július végétől szeptember elejéig ide fog költözni hozzánk a nagyi és ő fog vigyázni a kicsire mert nekem vissza kell mennem dolgozni.Bár este úgyan úgy itt leszek én is,meg az apja is,de azért jó ha hozzászokik,hogy napközben csak a nagyi van vele.

Mi úgy tervezzük,ahogy az egyik válaszoló is írta,hogy először ott hadjuk majd fél napra a nagyinál.Majd egész napra.Meglátjuk mi lesz.Úgy már kétszer is volt,a nagyinál 3-4 napot,hogy csak az apja volt vele,és én nem,és semmi baj nem volt.

Ha te úgy látod jónak,hogy legyen ott a férjed is a kicsivel,akkor legyen így,ha nem mennek bele a nagyszülők, akkor nem alszik ott a gyerek sem,ennyi...ezen ne idegesítsd magad,semmi értelme.

2011. máj. 1. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
Szerintem a nagyszülőknek van egy kis igazságuk. Az én kisfiam 2,5 éves, sokat van a nagyszülőknél. Minden hónapban 8-10 napot folyamatosan. Amikor otthagyjuk, akkor nagyon sír, de csak addig, amíg lát minket elmenni, aztán lefoglalja a mama és a papa és minden rendben. 10 napig nem is nagyon emleget minket:-((( Ha mi is anyukáméknál alszunk, akkor viszont velünk akar aludni, csak én fürdethetem, a mama nem. Teljesen másképp viselkedik a gyermek a szülő jelenlétében. Szerintem próbáld otthagyni apa nélkül, és ha sír este, akkor menyjetek érte, nehogy megviselje.
2011. máj. 2. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
Teljesen egyetértek az utolsó válaszolóval.
2011. máj. 2. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!