Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Bolti affér - jogosan szóltak...

Bolti affér - jogosan szóltak be a nénik? Szerintetek bunkó voltam? Mit kellett volna mondanom? Ti hogyan reagáltatok volna egy ilyen esetben?

Figyelt kérdés

3 éves lesz a lányom szeptemberben.

Még péntek délután történt ez az eset a boltban, azóta sokat gondolkoztam, hogy vajon mit is kellett volna reagálnom. Légyszíves írjátok meg a véleményeteket:

Szóval mentünk a polcok között, egyszercsak a szokásos csengő hangján kijelentette, hogy KUJVA ! Tök nyugisan pakoltam tovább a kosárba, megint mondta, még hangosabban. Persze a közelben bóklászó nénik mind felkapták a fejüket. Én meg továbbra is nyugisan, csevegő hangnemben megkérdeztem tőle:

- Tudod, hogy mit jelent?

- Nem. De biztos josszat, mejt a Dodó nagyon méjges volt amikoj ezt kiabálta.

- Azt elhiszem. Nem éppen kedves dolgot jelent. Válasz szalvétát a bölcsibe.

kis szünet után:

- Mit jelent az, hogy k*jva?

- K*rva az a néni, akinek pénzt adnak a bácsik hogy megölelje és megszeretgesse őket.

- Aha. A nyuszisat vegyük meg (mármint szalvétát). És zsepi is kell, anya.

- Igazad van, köszi hogy szóltál.

- És mit jelent az, hogy b*zi?

- B*zi az a fiú, aki fiúba szerelmes.

(itt már hörögtek a nénik polc végénél, de egy figyelmeztető pillantást vetettem rájuk és végül nem szólaltak meg)

- Az is josszat jelent?

- Tudod, hogy általában úgy van, hogy a lány szerelmes a fiúba, vagy a fiú lányba. De van úgy, hogy egy fiú fiúba lesz szerelmes, és ezt sokan nem szeretik, butaságnak tartják és elítélik. Rudit szeretnél, vagy valami mást?

- Judit!!! Kockásat mint a nyuszi füle! Szerinted is rossz?

- Engem nem zavar. De én nem szeretek ilyeneket mondani, mert illetlenség.

- Mint hangosan kakát kiabálni a játszótéjen?

- Igen. Gyere, menjünk a kasszához.

Na itt a nénik nem bírták tovább türtőztetni magukat, és olyanokat vágtak a fejemhez, hogy ihaj. Többek között hogy megrontom a lelkét stb... :-)

Én meg két szidalom között mikor levegőt vettek nyugisan csak annyit mondtam, hogy nem rémlik, hogy kikértem volna a véleményüket. Na erre csak tátogtak, mi meg gyorsan eljöttünk.


2011. jún. 19. 21:55
1 2 3 4
 11/40 A kérdező kommentje:

mondom, hogy a BÖLCSIBEN hallotta!

Egy szintén 3 évestől!

2011. jún. 19. 22:13
 12/40 anonim ***** válasza:
90%

Nem voltál bunkó, ne aggódj! :)


Én is gondolkoztam már azon, mit fogok mondani, ha a gyerekem megkérdezi, mit jelent pl. hogy kur.va.

És arra jutottam, hogy csak annyit ilyen pici korban, hogy ez egy csúnya szó, nem szabad használni.

felesleges ettől többet, mert úgysem tudja még felfogni.

2011. jún. 19. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/40 anonim ***** válasza:
53%
Értem, miközben írtam nem láttam, hogy mit írtál. Hát, jó hír, hogy a bölcsinek mindjárt vége, de ha az oviban is ilyen jó bandát fog ki, akkor sajnálni tudom. Meg elég kellemetlen, ilyenkor már szembesülni ezekkel, csak nehogy másra is rávegyék majd az oviban, később a suliban.
2011. jún. 19. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/40 anonim ***** válasza:
87%

Hát, én vállon veregetlek. Én is ilyen anyuka szeretnék lenni, nyílt és őszinte. Ilyennek is kell lenni. Nálunk van a baráti társaságban homoszexuális és mozgássérült is (a tabus anyukák rémálmai) nálunk nem lesz gond, ha a gyerek ilyet kérdez, kérdezheti egyenesen az illetőtől is, nem szeretünk tabuzni.

Kérlek, legalább pár szóban mondd el a nénik szavait, csak hogy felkészüljek, ha a pocaklakóm nagyobb lesz, és kérdez, milyen hozzáállásra készüljek, ha őszinte akarok lenni a saját véremmel?

2011. jún. 19. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/40 anonim ***** válasza:
47%

Illetve, ha mindenképp meg akarod magyarázni a szó értelmét, mondhatod, hogy majd otthon/később megbeszéljük.

És hazafelé elmondhattad volna, mikor senki sem hallja.

Nekem is mindig később magyarázták el a szüleim az olyan dolgokat, amiket nem tartottak helyesnek mások előtt megbeszélni.

És esetleg mondhatnád a kislányodnak, ha nagyon hangosan beszél, szinte kiabálva, hogy csak normál hangerővel beszéljen. Elég irritáló egy kiabáló kisgyerek, akit mindenki hall.

2011. jún. 19. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/40 anonim ***** válasza:
63%
Továbbá az is gond lehet, hogy a gyerekek ebből viccet csinálnak és ugye tudjuk a tiltás ellenére szeretnek próbálkozni. Nem jól üt ki, ha később például ilyeneket mond, esetleg még a saját anyukájára is, ha például egy boltban nem vesz meg neki valamit, amit a gyermek nagyon szeretne. Csak azért írtam ezt le, mert már nem egyszer voltam fültanúja ilyen eseteknek.
2011. jún. 19. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/40 anonim ***** válasza:
97%

Sajnos gyereknevelés terén rengeteg az "okos", "jóakaró" ember a környezetünkben, akiknek fogalmuk sincsen arról, hogy a mai világban mennyi olyan negatív inger ér egy kisgyereket, ami régen (pár generációval ezelőtt) elő sem fordulhatott volna... Könnyű kívülről beleszólni, meg okoskodni, de ha csak nem neveljük a gyereket a külvilágtól teljesen elzártan (pl. a világ végén egy tanyán), akkor sajnos nagyon hamar szembesül sok olyan dologgal, amire még bőven ráérne... Ilyenkor tényleg az őszinteség az egyetlen járható út. (Persze csak az ő szintjén, és elég csak annyit elmondani, amennyit kérdez.)


Nem jó túlszabályozni egy gyereket, és nem is érdemes túl nagy felhajtást csinálni a csúnya szavak körül, mert annál érdekesebbé válik a szó a gyereknek, annál inkább megjegyzi. Persze azért azt érdemes elmondani a kicsinek, hogy okos ember nem használ ilyen szavakat (pl. apa sem, anya sem) mert ezek bántóak. Hosszú távon a példamutatás a legfontosabb: ha otthon nem hall ilyet, valószínűleg nem is fogja használni.


A kérdező teljesen jól reagálta le a kislányát, szerencsétlen dolog, hogy éppen nyilvános helyen tört a kicsiből elő a kíváncsiság... Mivel azonban a gyereknevelésnek nem az a célja, hogy megfeleljünk a külvilágnak (és van, akinek nem is lehet a generációs különbségek miatt), ezért szerintem nincs miért rosszul érezze magát a kérdező. A gyerek a társadalom görbe tükre, és az, hogy milyenné válik, az nem csak a szülein, de a szülei szülein, és az ő örökségükön is múlik. A néniktől tehát álszentség a borzadozás, hiszen többek között ők tették ezt a világot olyanná, amilyen.

2011. jún. 19. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/40 A kérdező kommentje:

Minden utolsó senkiházinak lehordtak; akinek kár szülni, szegény gyerekek jobban jártak volna ha meg se születnek, nemhogy hozzám (merhogy a másfél éves tesót meg toltam a babakocsiban); le kéne csukni az ilyen erkölcsromblókat; mivé lesz ez a gyerek, nem is csodálkoznak a sok undorító viselkedésű felnőttön, biztos az enyémek se lesznek különbek; megrontom a kis lekét

stb

ez volt kb a veleje.

2011. jún. 19. 22:22
 19/40 anonim ***** válasza:
66%
Ha egy kisgyerek bölcsibe jár, vagy oviba, senki nem tehet ellene, de sajnos azonnal elsajátítja ott a többiektől a csúnya szavakat. Én már amikor néztek a banyák, és érzem, hogy ciki van, akkor azt mondtam volna a kislányomnak, hogy hagyja abba, és majd ha fizettünk és kimentünk a kocsiba, akkor elmesélem neki melyik mit jelent, de nem szabad ilyen csúnya szavakat mondani, főleg olyan helyen, ahol más emberek is vannak, mint a boltban is, és eltereltem volna a figyelmét gyorsan valamivel. ..és ezzel elkerültem volna a konfliktust. Szóval nem álltam volna le közönség előtt ilyeneket elmagyaráznia a gyereknek. Szerintem ...
2011. jún. 19. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/40 anonim ***** válasza:
97%

Sajnálom... elmondtam a férjemnek is, ő is egyetért velem, hogy tökéletes volt a reakciód. Szociálpedagógus vagyok, sok ilyen helyzetet átvettünk gyakorlaton, és mi is azt tanultuk, hogy így a helyes. Akkor az egyetemi tanárok is hülyék a nénik szerint?

Büszke vagyok rád, és ne hallgass rájuk.

2011. jún. 19. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!