Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Bolti affér - jogosan szóltak...

Bolti affér - jogosan szóltak be a nénik? Szerintetek bunkó voltam? Mit kellett volna mondanom? Ti hogyan reagáltatok volna egy ilyen esetben?

Figyelt kérdés

3 éves lesz a lányom szeptemberben.

Még péntek délután történt ez az eset a boltban, azóta sokat gondolkoztam, hogy vajon mit is kellett volna reagálnom. Légyszíves írjátok meg a véleményeteket:

Szóval mentünk a polcok között, egyszercsak a szokásos csengő hangján kijelentette, hogy KUJVA ! Tök nyugisan pakoltam tovább a kosárba, megint mondta, még hangosabban. Persze a közelben bóklászó nénik mind felkapták a fejüket. Én meg továbbra is nyugisan, csevegő hangnemben megkérdeztem tőle:

- Tudod, hogy mit jelent?

- Nem. De biztos josszat, mejt a Dodó nagyon méjges volt amikoj ezt kiabálta.

- Azt elhiszem. Nem éppen kedves dolgot jelent. Válasz szalvétát a bölcsibe.

kis szünet után:

- Mit jelent az, hogy k*jva?

- K*rva az a néni, akinek pénzt adnak a bácsik hogy megölelje és megszeretgesse őket.

- Aha. A nyuszisat vegyük meg (mármint szalvétát). És zsepi is kell, anya.

- Igazad van, köszi hogy szóltál.

- És mit jelent az, hogy b*zi?

- B*zi az a fiú, aki fiúba szerelmes.

(itt már hörögtek a nénik polc végénél, de egy figyelmeztető pillantást vetettem rájuk és végül nem szólaltak meg)

- Az is josszat jelent?

- Tudod, hogy általában úgy van, hogy a lány szerelmes a fiúba, vagy a fiú lányba. De van úgy, hogy egy fiú fiúba lesz szerelmes, és ezt sokan nem szeretik, butaságnak tartják és elítélik. Rudit szeretnél, vagy valami mást?

- Judit!!! Kockásat mint a nyuszi füle! Szerinted is rossz?

- Engem nem zavar. De én nem szeretek ilyeneket mondani, mert illetlenség.

- Mint hangosan kakát kiabálni a játszótéjen?

- Igen. Gyere, menjünk a kasszához.

Na itt a nénik nem bírták tovább türtőztetni magukat, és olyanokat vágtak a fejemhez, hogy ihaj. Többek között hogy megrontom a lelkét stb... :-)

Én meg két szidalom között mikor levegőt vettek nyugisan csak annyit mondtam, hogy nem rémlik, hogy kikértem volna a véleményüket. Na erre csak tátogtak, mi meg gyorsan eljöttünk.


2011. jún. 19. 21:55
1 2 3 4
 31/40 anonim ***** válasza:
9%

Oké a bölcsiben hallotta, de nem ott tanulta, nem hiszek ebben, az én gyerekem száját sem hagynák el ezek a szavak nyilvánosan különösen nem- ez nevelés kérdése. És ismeri, tudja, hallotta már ezeket a szavakat, mert nem burokban él. Káromkodni közönséges családból jővő gyerekek szoktak, ahol elfogadott viselkedési norma ez.

Egyébként meg anyukához annyit, kulturált ember nem hívja ...-nak a nénit, aki pénzt kap, illetve nem ...-za az illető fiút, aki fiút szeret. És ezt tanítani egy 3 évesnek, aki fiút szeret az ... Hát ez is elárul valamit az intelligenciaszintről és a kulturáltságról. És ezek nem azért csúnya szavak, illetve káromkodások, mert vannak, akiknek nem tetszik, hogy egy fiú fiút szeret.

Én azért ennek nem tapsikolnék, mert 2011-ben nem is hittem volna vannak még ilyen emberek. És ilyenek gyereket nevelnek és erre tanítják a gyerekeiket.

És még mit tanítasz neki például a kerekesszékes ember nyomorék, az afroamerikai nigger..

Hát mindegy , te tudod. De nem a bölcsi meg a bölcsis társak tehetnek róla, hogy ilyen a lányod. De én szégyellném magam mélységesen, azért is mert a gyerekem így beszél, illetve ha jómamam is így beszélnék, más emberekről.

2011. jún. 20. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/40 anonim ***** válasza:
82%
Nem értem miért ítéli el ennyi válaszoló a kérdezőt??Szerintem teljesen jól reagált és biztos nem hangosan magyarázta el a gyermekének mi mit jelent, de egy boltban még a halk beszédet is lehet hallani!!!Bölcsi vagy ovi váltás??Teljesen értelmetlen,mert erősen kétlem,hogy sok olyan bölcsi vagy ovi lenne ahol nem hallanak csúnya szavakat, mellesleg tényleg elég,ha kilépünk az utcára vagy játszótérre stb..Vagy rakjon füldugót a gyerek fülébe????Hogy ne halljon az utcán se ilyen szavakat??
2011. jún. 20. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/40 A kérdező kommentje:

Neki szánva beszéltem, nem kiabálva vagy hangosan, amúgy is inkább halk tipusú emberke vagyok. De a nénik ugyebár már csakazértis szinte a sarkunkba álltak, kb két méter távolságot tartottak, mert a polc vége ennyire van attól a résztől ahol a szalvétákat válogattuk. És utána követtek a hűtőpulthoz is, nehogy lemaradjanak valamiről. Szóval nem hiszem, hogy a hangerővel lett volna a baj.


08.16-os válaszolónak:

Van mozgássérült ismerősünk/barátunk is, és színesbőrű is (sőt, törpenövésű is, és egy félkarú gyerek is). Egyiket sem degradálom le az általad említett jelzőkkel.

Azt pedig kikérem magamnak, hogy közönségesnek minősíts, holott nem is ismersz! Mi itthon egyáltalán nem beszélünk csúnyán, sem én, sem a párom. Tőlünk semmi ilyesmit nem hallhat!

Mivel egy kiélezett szituációban hallotta, gondolom ezért izgatta és ezért hangoztatta. De mivel nem buta gyerek, és ismerem annyira hogy tudjam, megértette hogy illetlenség ilyen szavakat használni. A mi viselkedésünk ebben meg is erősíti őt.


Sajnos azonban a mindennapokban elég sok trágársággal találkozik: kamaszok, nagyobbacska gyerekek és bizony sok-sok szülő sem moderálja magát pl a játszótéren sem. És ami egyre sajnálatosabb, hogy egyre kisebb korban beszélnek a gyerekek csúnyán, a férjem alsós tantó és sokat mesél erről. Elképesztő, hogy az éppencsak iskolás korúak száját is mi hagyja el néha...

Ősztől óvodás lesz, remélem a csoportot az óvónénik kézben tartják majd ezen a téren is ( összesen 8 lány lesz és 21 fú, abból 3 kissebbségi, és még kettő gyerek, akikről tudom, hogy elég zavaros családi háttérrel rendelkeznek - és ki tudja a többi milyen. Szóval kicsit aggódom... de ez más kérdés és nem is tartozik ide.


Köszönöm a megerősítéseket.

2011. jún. 20. 08:49
 34/40 Vérszomjas pandamaci ***** válasza:
64%

"az én gyerekem száját sem hagynák el ezek a szavak nyilvánosan különösen nem-"


Na azt ne hidd!

A példákat amiket én írtam tegnap gyerekekről, azok mind jól öltözött fehér gyerekek voltak, csak tették egymás előtt az agyukat. A PUK-kódot emlegető kislány pedig egy olyan csinoska és helyes lány volt visszafogott ruhában, simán kinéztem belőle egy kitűnő bizonyítványt is. Csatlakozott egy csoporthoz, akik csak ültek a játszótéren, messziről azt láttad hogy egy csapat 8-13 év körüli gyerek üldögél, aranyosan beszélget és nevetgélnek valamin. Közben meg ment a "S.ggbe raklak te hülye, hihihi".

2011. jún. 20. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/40 anonim ***** válasza:
100%

szia,


ehhez a kérdéshez is befutottak az "én gyermekem soha" mert "az én gyermekem tökéletes" szülők válaszai... örülök, ha van ilyen!!

a kérdésedre válaszolva: le a kalappal Előtted, nagyon szuperül reagáltál, ahogy elmagyaráztad a kicsinek a dolgokat!! ha nem haragszol el fogom "lopni" a kifejtésed, ha esetleg a jövőben a fiam is rákérdez egyszer!! azt hiszem gyermek nyelven érthetően és minden többlet infó nélkül sikerült elmondanod Neki!!

sajnos nálunk is előfordulnak csúnya szavak az nélkül, hogy egy utolsó, káromkodós, egymás nyakát a gyerek előtt átharapós család lennénk, sőt úgy érzem az intelligenciánkkal és a kultúránkkal sincs gond!!!! ilyen kor elmagyarázom Neki, hogy ezt nem szabad, senkinek sem mondunk ilyet, ha előfordul ismét akkor kiveszek a matricás albumjából egy kedveset és elmagyarázom Neki miért történt.


Ági

2011. jún. 20. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/40 anonim ***** válasza:
59%

Szuperanyu gratulálok :)Amúgy én is megmondtam volna hogy akkor szóljon hozzánk ha kérdezem. Volt már rá példa hiszti esetében.


Az előttem válaszolóknak a teljesség igénye nélkül :) akinek nem inge...


- soha ne mond, hogy a te gyereked nem beszél így, max nem hallottad még vagy mert szelektív a hallásod, vagy nem figyelsz rá, vagy keveset vagy vele, VAGY nem jár bölcsibe!


- másik félnek vagy feleknek pedig javaslom a több olvasást, hogy értelmezni is tudják a leírtakat, mert bizony itt ott kitűnt, hogy nem fogják fel amit a kérdező írt (a gyerek NEM otthon tanulja)

2011. jún. 20. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/40 anonim ***** válasza:
100%
Egy ilyen idős gyerek olyan, mint a szivacs, bizony mindent magába szív, olyat is, amit nem kéne! Ilyenkor bizony nem homokba dugott fejjel kell közlekedni, hanem úgy, hogy Te is, el kell magyarázni, hogy ez mit jelent és hogy ilyeneket nem mondunk ennyi idősen. A nénik meg foglalkozzanak a saját dolgukkal, tudom, ez nagyon nehéz nekik..... Az én lányom is valamelyik nap benn beszélget magával a szobában és hallom ám én is hogy a kujva.... Én is elmagyaráztam Neki, hogy ilyet neki még nem szabad mondani, de bárhol hallhatnak ilyet, függetlenül attól, hogy nem beszélünk csúnyán otthon.
2011. jún. 20. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/40 anonim ***** válasza:
14%

Bocsánat, 3 éves gyerekekről van szó, és az én gyerekem 5 éves kinőtt a bölcsis korszakból, lassan kinő az oviból és nem káromkodik nem káromkodott, nem kérdezi meg, anyu ugye ez csúnya szó, mert nem veszi a szájára sem ezeket a szavakat. Úgyhogy bátran kimerem jelenti, hogy az én gyerekem soha nem beszél így.

Az más kérdés hogy fog e- lehet igen, lehet nem. De erről előre nem nyilatkozhatom csak majd utólag.


A másik meg a kultúra arra vonatkozott, ki hogy nevezi a homoszexuálisokat. Soha nem mondanám a gyerekemnek b@zi például a testvérem, mert nőt szeret.

2011. jún. 20. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/40 anonim ***** válasza:
87%

61%-os, 16:27:


Gyerek és gyerek között óriási különbségek vannak. Vannak könnyen nevelhető, visszahúzódó, nyugodt temperamentumú, és vannak kíváncsi, minden lében kanál gyerekek. Van olyan gyerek, aki első szóra megérti, ha rászólnak, és van, aki "csakazértse" alapon direkt ellenkezik a szüleivel. A gyerek temperamentuma nem nevelés kérdése.


Valószínűleg a te 5 évesed a nyugodt gyerek kategóriába tartozik, akiről leperegnek a csúnya szavak, mert fontosabb neki, hogy a szüleinek megfeleljen, mint hogy a gyerekközösség befogadja, a kortárs csoport figyeljen rá. Én is ismerek sok ilyet: a legtöbb gyerek a porban fetreng, vízzel locsolják egymást, kergetőznek, sikítoznak, míg a nyugodt gyerek szó nélkül áll az anyja mellett, még a kezét sem engedi el, és egy porszem sincs a ruháján... Nem beszél csúnyán, már 5 évesen folyékonyan olvas. És nincsenek barátai, az oviban is többnyire egyedül játszik.


Nem az a tragédia, ha a gyerekre ráragad néhány csúnya szó. Azért szülő a szülő, hogy elmagyarázza mi jó, mi rossz, milyen viselkedés elfogadott, mi elfogadhatatlan. Akkor van baj, ha a gyerektől elvesszük a felhőtlen gyerekkor örömét, és túlzott elvárásokat állítunk elé. Ha egy idealizált világot építünk köré, amelyben minden rózsaszín, és ahol minden ember jó. A burok, amiben felnő, legkésőbb tizenéves korában úgyis el fog pattanni, és akkor szembesül majd a világgal. Lázadásában pedig minden ellen tiltakozni fog, amit addig szentnek és sérthetetlennek hitt... Aztán a szülő egy napon szembesül majd azzal, hogy a szentnek hitt gyermeke már évek óta kettős életet él: otthon nyugodt és szófogadó, míg a barátai közt talán éppen az ellenkezője...


Nem jó, ha egy 3 éves gyerek csúnyán beszél. Ő azonban még azt sem tudja, mit jelent, amit mond. Sokkal nagyobb baj az, ha a külvilág, a felnőtt ahelyett, hogy finoman elmagyarázná neki, miért nem szabad csúnyán beszélni, álszent módon csak azt tartja fontosnak, hogy bizonygassa, a gyerek nem tőle hallotta ezeket, és hogy nála ez nem fordulhat elő... Éppen ezért elgondolkodtató, amikor ilyen mintaanya-típusú hozzászólásokat olvasok. Számomra a túl nyugodt gyerek mindig gyanús. Azt pedig tapasztalatból tudom: a túlféltett, túlóvott, "tökéletesnek tűnő családban nevelkedő" gyereknek sem boldog gyerekkora, sem sikeres felnőtt élete nem lesz.

2011. jún. 20. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/40 anonim ***** válasza:
100%
Nem a kérdezőnek: Én nem értem itt egyesek mit hisznek? hol kell nevelni egy gyereket? Burokban? Sajnos a magyar társadalom olyan hogy ömlik a xar még napközben is a tvből ezért mindennapi része lett az embereknek hogy káromkodik... beveri a lábát a kőbe már jön belőle a k*rva anyja, vagy a b+... arról hol tehet egy szülő hogy mit mond a szomszédja vagy a sarki közértben valaki, vagy a gyermek óvodás társai hogy beszélnek??? Szerintem a fenti problémamegoldás briliánsabb nem is lehetne és részemről csak örülhetek neki ha adott esetben én is hasonlóan tudok majd eljárni a gyermekeimmel. és hasonlóan higgadtan és okosan tudok majd velük beszélni.
2011. jún. 25. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!