Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Bolti affér - jogosan szóltak...

Bolti affér - jogosan szóltak be a nénik? Szerintetek bunkó voltam? Mit kellett volna mondanom? Ti hogyan reagáltatok volna egy ilyen esetben?

Figyelt kérdés

3 éves lesz a lányom szeptemberben.

Még péntek délután történt ez az eset a boltban, azóta sokat gondolkoztam, hogy vajon mit is kellett volna reagálnom. Légyszíves írjátok meg a véleményeteket:

Szóval mentünk a polcok között, egyszercsak a szokásos csengő hangján kijelentette, hogy KUJVA ! Tök nyugisan pakoltam tovább a kosárba, megint mondta, még hangosabban. Persze a közelben bóklászó nénik mind felkapták a fejüket. Én meg továbbra is nyugisan, csevegő hangnemben megkérdeztem tőle:

- Tudod, hogy mit jelent?

- Nem. De biztos josszat, mejt a Dodó nagyon méjges volt amikoj ezt kiabálta.

- Azt elhiszem. Nem éppen kedves dolgot jelent. Válasz szalvétát a bölcsibe.

kis szünet után:

- Mit jelent az, hogy k*jva?

- K*rva az a néni, akinek pénzt adnak a bácsik hogy megölelje és megszeretgesse őket.

- Aha. A nyuszisat vegyük meg (mármint szalvétát). És zsepi is kell, anya.

- Igazad van, köszi hogy szóltál.

- És mit jelent az, hogy b*zi?

- B*zi az a fiú, aki fiúba szerelmes.

(itt már hörögtek a nénik polc végénél, de egy figyelmeztető pillantást vetettem rájuk és végül nem szólaltak meg)

- Az is josszat jelent?

- Tudod, hogy általában úgy van, hogy a lány szerelmes a fiúba, vagy a fiú lányba. De van úgy, hogy egy fiú fiúba lesz szerelmes, és ezt sokan nem szeretik, butaságnak tartják és elítélik. Rudit szeretnél, vagy valami mást?

- Judit!!! Kockásat mint a nyuszi füle! Szerinted is rossz?

- Engem nem zavar. De én nem szeretek ilyeneket mondani, mert illetlenség.

- Mint hangosan kakát kiabálni a játszótéjen?

- Igen. Gyere, menjünk a kasszához.

Na itt a nénik nem bírták tovább türtőztetni magukat, és olyanokat vágtak a fejemhez, hogy ihaj. Többek között hogy megrontom a lelkét stb... :-)

Én meg két szidalom között mikor levegőt vettek nyugisan csak annyit mondtam, hogy nem rémlik, hogy kikértem volna a véleményüket. Na erre csak tátogtak, mi meg gyorsan eljöttünk.


2011. jún. 19. 21:55
1 2 3 4
 21/40 anonim ***** válasza:
89%
Azért az idősebbek is lehetnének pozitívabbak legalább.
2011. jún. 19. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/40 anonim ***** válasza:
92%

A válasz írója 83%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 22:19

Erről annyit, hogy a gyerek viselkedését azonnal meg kell erősíteni, legyen szó akár pozitív irányú megerősítésről, akár negatívról. Három éves gyereknél ilyesmivel nem várhatsz10 percet sem, később már nincs értelme megmagyarázni.

Kérdező: le a kalappal előtted! :) Talpraesett anya vagy.

2011. jún. 19. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/40 anonim ***** válasza:
13%
Nekem 5 évesek az ikreim, de ilyen szó egyniknek se hagyta el a száját. Én nem azon filóznék kedves kérdezö hogy hogy kellett volna reagálni a boltban, hanem hogy gyors ütemben ovit váltsak!
2011. jún. 19. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/40 anonim ***** válasza:
54%

Azért 10 perc csak belefér, amíg kiérnek a boltból, na de, mindenki másképp neveli.

Meg kell tanulnia a türelmesnek lenni, várni is.

2011. jún. 19. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/40 Vérszomjas pandamaci ***** válasza:
90%

"Én nem azon filóznék kedves kérdezö hogy hogy kellett volna reagálni a boltban, hanem hogy gyors ütemben ovit váltsak!"


Sajnos nem megoldás. Volt, hogy a lányaimmal egy helyen rollereztünk, odajött két 10 év körüli kissrác gördeszkázni, minden mondatukban benne volt vagy a g.ci, vagy a b.zi. De nem ők voltak az egyetlenek, 12-13 éves kislány közölte a játszótéren a többiekkel, hogy háromszor rosszul ütötte be a PIN kódot a telefonján, erre PUK kódot kér ez a g.ci.

Vagy amikor a kisebbik lányommal ültünk a villamoson, erre felszállt 4-5 hajléktalan, akiket a közeli boltból elzavart a biztonsági őr, erre a lányom mellett 1,5 méterre üvöltötte az egyik, hogy a biztonsági őr egy f.szszopó g.ci és különben is a k.rva anyját.

Neki meg is köszöntem hogy mindezt a gyerek mellett tette, akkor már bocsánatot kért, de mégis mit érek vele??



Nekem szerencsére otthon mondta a nagyobb a kishúgára amikor valami helyeset csinált, hogy ugye milyen aranyos kis ribanc? Mondtam hogy állj, tudja-e, hogy ez mit jelent? Nem. Mondtam, hogy ez egy csúnya szó, elmagyaráztam hogy ilyet nem szabad mondani, stb.

Aztán megegyeztünk, hogy ha valamit nem ért, inkább kérdezze meg tőlem és elmagyarázom.

2011. jún. 19. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/40 anonim ***** válasza:
90%

Nem akarom elkezeríteni a válaszolókat, de sajnos valós probléma, hogy ilyeneket hallanak a gyerekek a bölcsiben. Tavaly ősszel mentem egy nap a gyerkőcért a bölcsibe és az egyik gyerekért is akkor jött az anyukája. A gyerek, amikor megjött az anyukája, csak ennyit mondott: "Ilyenkor jössz értem te mocskos k@rva?" Azt hittem dobok egy hátast. Anyuka pedig elkezdett magyarázkodni a gyereknek, de nem szólt rá a csúnya beszédért. Szóval tulajdonképpen mi csináljuk ezt a gyerekekkel. Nyilván az a gyerek is azért beszélt így, mert ezt látta otthon, hogy anyukával így beszélnek. Nem is értem, hogy a szülők miért nem válogatják meg a szavaikat a gyerek előtt. Hála Istennek én még nem hallottam ilyet a fiamtól, de mostanában egyre többször halljuk mi is azt, hogy "te buta", "a kutya fáját neki" és hasonló nyalánkságokat. Nem tőlünk tanulja ezeket és mivel a bölcsin kívül nem járunk sehova, így csak ott tanulhat ilyesmiket. Ráadásul sok szülőnél az a legnagyobb nevelés, hogy leülteti a tv elé a gyereket, addig is levan a gond róla. Ott pedig még cifrábbakat is tanulhat a gyerek...


Én is hasonlóan nevelem a gyerekemet mint a kérdező és ha rákérdez, bizony én is el fogom magyarázni neki a saját nyelvén, hogy mit jelentenek ezek a szavak. Szerintem ennél többet nem tehet egy szülő a dolog érdekében.

2011. jún. 19. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/40 anonim ***** válasza:
50%

Ja, és még annyit kérdező, hogy azért te is elég hangosan beszélhettél. A gyerekek pedig a szüleiket utánozzák, nyilván ő is kieresztette a hangját.

Ilyenkor azt javasolnám mindenkinek, hogy ha azonnal el akarod magyarázni egy csúnya szó jelentését, akkor hajolj le hozzá, és úgy mondd el, hogy csak ő hallja.

2011. jún. 19. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/40 anonim ***** válasza:
85%

Nem értem azokat a válaszadókat, akik negatívan jellemzik a kérdezőt. Mit kellett volna tennie? Suttogva elhallgattatni a gyereket? Az ilyen kérdések azonnali választ igényelnek ebben a korban. Azzal, hogy tabukat építünk ki, csupán azt érjük el, hogy a később gyerekeink nem mernek hozzánk fordulni a kényes kérdésekkel.

Testvérem homoszexuális. Amikor kisebbek voltak a gyerekeim, nem értették pontosan ezt a fogalmat, egyszerűen természetes volt számukra, hogy az Ő párja lány létére lány. Szépen fokozatosan kezdtek el kérdezősködni, és mindig egyenes választ kaptak. Egy nap a 4 éves fiam azzal jött haza, hogy a Peti egy rohadt b.uzi. Annyit mondtam neki, hogy a nagynénjére szokták ezt mondani, azért mert egy másik lányba szerelmes, és ez nagyon rosszul esik neki, sírni szokott miatta. Többször nem hallottam ezt a szót egyiküktől sem.

Az meg, hogy másik bölcsi, ovi... Ugyan már, csak egyet mutassatok, ahol nincs csúnya beszéd!

2011. jún. 20. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/40 anonim ***** válasza:
91%

Nagyon jól csináltad és le a kalappal előtted, hogy meg tudtad őrizni a higgadtságodat a beszólások után.

A csúnya beszédről annyit, hogy a gyerek nem feltétlenül a bölcsiben-oviban találkozik csak vele. Mi lakótelepen lakunk és elég a lábunkat kitenni az ajtón és máris jönnek szembe velünk a csapatokba verődött tinik, akiknél még az a legmenőbb, aki a legtrágárabbul beszél, de sajnos a felnőttek között is sokan vannak, akik nem tudják türtőztetni magukat még az utcán sem.

Nálunk van egy férfi aki egész nap az utcán lóg, hol az újságosnál, hol a játékboltosnál és ömlik a szájából a mocsok.

2011. jún. 20. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/40 anonim ***** válasza:
91%
Bár az én kisfiam még csak 1 éves, de én is így csinálnám ahogy te. Nyugodtan, természetesen. Szerintem nagyon jól csináltad, a banyákat egy mondattal lerendezted anélkül, hogy lesüllyedtél volna a szintjükre.
2011. jún. 20. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!