Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyi idős kortól tudtatok...

Mennyi idős kortól tudtatok normálisan bevásárolni a gyereketekkel? Tippek, ötletek, praktikák? Most értem haza, de az összes hajam égnek áll.

Figyelt kérdés
Ruhát, élelmiszert, tök mindegy. Az enyémmel egy rémálom minden ilyen kísérlet, (19 hónapos) azonnal mászik ki a kocsiból (önállóan ki tud szállni, bekötni nem tudom, mert nem hagyja), rohan el ész nélkül, mint az őrült, ha elkapom és visszaültetem, visít, ha kiveszem, pakol le mindent és még véletlenül sem hallgat arra, hogy nem szabad. Tudja, de azért sem:) Nektek milyen módszer válik be? Otthon hagyni nem tudom, egy csomó dolgot nem tudok elintézni, csak napközben, úgyhogy az sem megoldás, hogy megvárjuk apát és este megyek. Egyelőre az egyetlen járható útnak az tűnik, hogy beleragasztom a kocsiba és betapasztom a száját:)
2011. júl. 21. 12:49
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
64%
Akkor az enyém is csoda gyerek! 21 hónapos és konkrétan bárhova mehetek vele(akár hivatalba is). Sőt! Legutóbb kézen fogva jött mellettem a Tescoba. Nem nyúlt semmihez csak messziről mutatta, és amikor olyanhoz értünk ami kell, akkor levehette a polcról. Mondjuk az tény, hogy az apjával szigorúan fogjuk, ha rossz nem vesz le "boci"nézéssel a lábamról.
2011. júl. 21. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 A kérdező kommentje:
és mivel tudjátok fogni? komolyan kérdezem, ti mit csináltok ilyenkor, főként nyilvános helyen?
2011. júl. 21. 13:23
 13/31 anonim ***** válasza:
71%

ősszel lesz 3 éves a "csodagyerek",és fiu ráadásul:))

korábban se engedtem sose h rohangáljon a sorok közt,meg mindenhol tudja pl. h kézenfogva kell jönni.

2011. júl. 21. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
100%
Mázlista!
2011. júl. 21. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
57%

Köszi:)

bár ha szól h szeretné megnézni a játékokat,én odamegyek vele,és együtt nézzük meg,kiveszem addig a kocsibol,de tudja h kibontani nem szabad,és hiába rohangászna...ha elrohan,vissza a kocsiba.



(aki irta h feláll,ültesse vissza,legyen következetes,majd megunja a gyerek....)

2011. júl. 21. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
89%
Nálunk a legjobban bevált módszer, hogy megfenyegetem ,hogy nem kapja meg amit szeretne. Mindig úgy megyünk, hogy 1 valamit választhat magának. Vagy csoki, vagy nyalóka, vagy túró rudi, vagy kiskönyv, vagy amit szeretne. Ha már eldöntötte mit szeretne, akkor mindig úgy megyek, hogy oda menjünk utoljára és ha közben ki akarna szállni ,akkor mondom neki, hogy akkor nem kap semmit. Ha menet közben dönti el, hogy mit kér, akkor pedig avval fenyegetem, hogy visszavisszük a polcra. Nemsokára 3 éves kisfiú, általában mindig beválik ez a módszer.
2011. júl. 21. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
100%
Az én kisfiam 2 éves, és ha be kell ülni a babakocsiba, mindig megy a cirkusz 5 percig, utána akár 1-1,5 órát is elnézelődik benne, persze csak ha folyamatosan toljuk a kocsit. Amúgy elég mozgékony, de így mozgó babakocsiban elvan. Beleültetni kész rémálom, de van egy módszerünk, amitől ugyan sírna minden pszichológus, de nekünk bevált: vettem francia drazsét, és minden alkalommal kap 2-3-4 szemet, és akkor hajlandó a kompromisszumra... De tudom, ha nem kötöm be az övvel a babakocsiba, akkor kimászik, így viszont szuperül elvan. Ha autózunk, akkor is ez a módszer, ott ha akarnám se hagyhatnám biztonsági öv nélkül. Ha hivatalos ügyet intézek, akkor van, hogy felkötöm magamra a kiskori kengurujával, és akkor szem előtt van, nem tud rombolni:)
2011. júl. 21. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
100%

2 évesen kenguruba?valami háti hordozót vegyél inkább,az 20kg-ig használható(manduca,liliputi pl.)

(belegondoltál h olyankor szinte a golyóin ücsörög??és ugye már nem egy könnyü picibaba 2 évesen)

2011. júl. 21. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
100%
Az én kisfiam is novemberben lesz 3 éves és nem dicsekedésből de ruhavásárláson kívül bármit el lehet vele intézni,bevásárlásnál szépen ül a kocsiban,nem mászkál jobbra -balra,persze utána ha jó idő van,nézni kell szökőkutat,vagy beleülhet a rendőrautóba(100ftért működik a boltba).Ő ilyen típus,ha csak a hangomat emelem fel,már tudja hogy nem szabad.Néha ő is rosszcsont,ezért nem várom el hogy ruhákat nézelődjünk órákat,azt persze nembírja,én sem őt ilyenkor,így oda nemvisszük.A tiéd még pici de biztos van olyan ,estleg plüsse,amivel lehet hatni rá,az enyém mindig hozza magával kisvakondot,és mindent mutogat neki,mert imádja.Vagy ígérni neki ezt-azt,persze nem édességre gondolok csak elmenni egy helyre,ami érdekes,később lehet belőle program is,mint nálunk a szökőkút.
2011. júl. 21. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
100%

Az enyém képes 20szor felállni, hiába vagyok következetes, volt , hogy visszapakoltam mindent, még azt is ami az övé, és kimentünk a boltból. Nem tanul belőle. Nyüzsög folyton. Ne mondjam volt üvöltés. De gondoltam majd megtanulja..hát nem.

Én írtam azt ahol a nagyobbal egyedül mindenhova lehetett menni, de a kicsi elrontotta. Pedig higgyétek el, ugyanolyan következetes és szigorú vagyok mindkettővel.

2011. júl. 21. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!