Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nem járunk játszótérre,...

Nem járunk játszótérre, babaklubba, játszóházba, szerintetek ez akkora gond?

Figyelt kérdés

Amikor ismerősökkel beszélgetünk mind kerek szemekkel néznek rám, amikor mondom, hogy mi nem járunk játszótérre, ugyanis gyűlölöm!

így vagyok a játszóházzal és a babaklubbal is.

Képtelen vagyok elviselni az a légkört.

Az anyukák csoportosan pletykálnak, a gyermekekre alig figyelnek, azok meg néha szinte terrorizálják egymást, nem figyelnek a másikra.

Eleinte jártunk mind a 3 helyen, a mamák még néha elviszik a játszótérre, de max egy kis hinta, de csúszda inkább itthon, ott nem is szereti a lányom.

Képtelen vagyok beilleszkedni ezekbe az ott kialakult anyai "klikkekbe" és arról csevegni kinek mi a gondja.

A lányunknak a kertünkben kisebb játszótere van, itt játszik nálunk néha pár gyermek, illetve majd ha ovis lesz januártól majd kerül gyermekek közé.

Fejlett, okos, értelmes kislány, egyáltalán nem is érzi jól magát ő sem ezeken a helyeken, mert pl volt már olyan, hogy lelökték a csúszdáról, kisfiú felpofozta, mert a lányom puszit akart neki adni, és lopták már el a játékaink is.

Én meg mint írtam nem tudok, és nem is akarok sablonos témákról beszélgetni minden nap..

Más is van így ezzel vagy csak én vagyok ilyen különc?

Az élet bármely más terén elbeszélgetek emberekkel, a munkahelyemen is ugye évekig nap mint nap új arcokkal találkozom(tb ügyintéző vagyok), de nekem ez a mézes-mázas ismerkedések nem mennek..


2011. aug. 26. 13:27
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:

Te kérdezted a véleményünket, mi meg leírtuk. Nem kell egyetértenünk, ettől szép és színes az élet, hogy mindenki más és máshogy gondolkozik.

Én fontosnak tartom ezért viszem őket, Te nem tartod annak nem viszed. Csak akkor nem értem miért kérdezel?

2011. aug. 26. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
Én se szeretek de szinte minden nap elmegyek vele. Pedig nem egyszer vesztem össze már anyukákkal ott. De számomra a gyermekem a legfontosabb az én önös érdekeimmel szemben. Minden nap megemberelem magam. Pedig hidd el én is hidegrázást kapok tőle. De nem mondom és nem mutatom a gyerek felé hanem vidáman mosolyogva megyek. És hogy a kérdésedre válaszoljak igen is te vagy a különc és nem véletlenül néznek rád furcsa szemmel mikor azt mondod, hogy te nem viszed a játszótérre.
2011. aug. 26. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
Mi játszótérre járunk, a babaklubot szintén messziről elkerüljük (illetve csak nagyon ritkán járunk oda) pont az általad említett okok miatt.
2011. aug. 26. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:

Szia!


Nem lesz szerintem gond.

Az én fiam most 28 hónapos,bölcsi koráig szinte soha sehova nem jártunk.

26 hónapos koráig maximum 30 szor voltunk játszótéren,2 szer játszóházba.Strandon még soha nem volt,de még vízparton sem.Jártunk baba mama klubba kb 4 foglalkozáson voltunk.Inkább sétáltunk mindig vagy buszoztunk,vagy hasonlók.Én is tartottam attól,hogy mi lesz a bölcsibe vele,hogy nem nagyon volt gyerektársaságba.

3 hete bölcsis, és semmi gond nincs vele.A csoportba minden gyerek nagyon szereti,semmi gond nincs vele.Szépen eljátszik a nagyobb gyerekekkel is.

2011. aug. 26. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
Helló, én is utálok játszóra menni, de ráveszem magam, meg látom, hogy hogy tesz-vesz, akkor máris elfelejtem. Én mindig viszek sok játékot, úgyhogy a többi gyerek mindig elkéri-elviszi a mieinket, így ismerkedik a fiam velük. Mostanában szeret gyerekek közt lenni, eddig kicsit félénk volt, talán mert én is ideges voltam a játszótéren. Anyukákkal csak akkor kezdek beszélgetni, ha úgy hozza a helyzet, nem érzem kötelezőnek a dolgot.
2011. aug. 26. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:

Nem olvastam a kommenteket.


Szerintem a babaklub meg a többi elhagyható simán. Mi játszótérre jártunk ugyan vagy egy fél évben egyszer. Nem szeretem, mert a lányom 1,5 évesen annyira még nem élvezte, a gyerekek egymással nem játszanak még. Én meg nem az a típus vagyok, aki kiül pletykálni, hogy a férje megint mekkora tróger volt. A mi közelünkben a ráérős anyukáknak sajnos ez a központi témája.


Úgy oldottam meg, hogy egy másik anyukával együtt vittük a gyerekeinket egy távolabbi helyre, ahol kevesen voltak, és mivel együtt mentünk, nem akartak mások ismerkedni.

Amúgy meg mi angol klubba járunk (Kids Club) a korai idegennyelvi fejlesztés miatt és sokkal jobb volt, mintha bedobtuk volna a játszóházba vagy akárhova, hogy ugráljon.


Van zenebölcsi, angol klub, akármi, viheted oda is, annyiban hasznos kimozdulni, hogy szokja a közeget, más gyerekek társaságát, ilyesmit.

2011. aug. 27. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

ma 07:19 vagyok

Ja azt lehagytam: hát ha otthon van egy játszótér a kertben, akkor tényleg minek vinnéd nyilvános helyre? Az legalább tiszta és biztonságos.

2011. aug. 27. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:
Mindjárt gondoltam, hogy az ír kioktató választ, aki rendszeresen jár..
2011. aug. 27. 07:29
 19/22 anonim ***** válasza:
60%
Senki nem oktatott ki mindenki azt írta le ő hogy csinálja és miért. Nézd én nem értek veled egyett de az nem kioktatás. Mindannyian a legjobbat akarjuk a gyerekeinknek. Ha szerinted jobb neki otthon ne vidd játszóra. Szerintem az a lényeg hogy ne a saját érdekeid miatt ne vidd hanem hogy az ő érdekét nézd.
2011. aug. 27. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
54%
Hát, nem tudom... Én nagyon szeretek játszótérre járni, a 2 éves fiam is (szerintem a kettő igenis összefügg), és semmi bajom más anyukákkal és a légkörrel. Nekem tök jól esik másokkal pletykálni, tapasztalatot cserélni. Estig egyedül vagyunk itthon a kisfiammal, kifejezetten jól esik egy kis kikapcsolódás, beszélgetés a játszótéren.
2011. aug. 27. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!