Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szerintetek helyes döntés...

Szerintetek helyes döntés volt az ÁNTSZ-től, hogy megtiltotta a gyerekek fogmosását az oviban?

Figyelt kérdés
2011. szept. 2. 22:06
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
50%
Te lehet, hogy anya vagy, de nekem meg ebbol van diplomam, egeszsegtanos specializacioval, de ne menjunk bele.... Semmi szemelyeskedes, a te gyerekednek te tudod, mi a legjobb, en meg tomegben tudom kezelni oket, ha tetszik neked, ha nem!
2011. szept. 2. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
73%

"mikor a wc-ben mossak a kicsik a fogaikat, leejtik a fogkefet, kicserelik egymaset.... stb Aki azt irja az ovonok lustak, ugyan probaljon mar meg levezenyelni 10-20 gyereknek egy fogmosast!"


Érdekes, a mi ovinkban az összes óvónőnek sikerült, sőt ők követelték meg a fogkefét.


"nalunk nem mossuk meg a fogukat napkozben, valamit csinajon mar a szulo is"


Napközben? Amikor a szülő a munkahelyen van, a gyerek meg tőle távol az oviban?

2011. szept. 2. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
76%
Hagyjad, szerintem fölösleges írni neki bármit. Hiába, itt látszik, hogy a diplomával észt nem osztanak...
2011. szept. 2. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is nevetséges..Mi nekünk is kellett fogat mosni a oviban és láss csodát élünk.....

Lehet hogy nem az óvónők hibája és lehet hogy az ÁNTSZ hozta ezt a döntést,nem tudom...

De az biztos hogy ahogy fejlődik a világ, a technika,egyre nagyobb baromságokat fognak kitalálni...

2011. szept. 2. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
82%

Nem a vécében mosnak a gyerekek fogat, igaz van vécé is, leválasztva ajtóval mosdóktól.

Láttam jómagam, óvónéni áll fogkrémmel a kezébe 3 gyerek áll a csapnál. Esélyük nincs kicserélni a fogkefét, bohóckodni, hiszen 3 gyereket nem túl nehéz szemmel tartani. Nem 20 gyerek mos egyszerre fogat.

Leejtik a fogkefét, igaz, megtörténhet, de ez otthon is megtörténhet, nem hinném, annyira nagyon védeni kell a gyerekeket, hogy egy leesett fogkefe után már járványt vizionáljunk.

Nálunk egyébként folyamatos fertőtlenítés van, nagyon tiszták a mosdók, úgyhogy nincs ebből gond.

Ja és, mesélte tanár ismerősősm, döbbenet, 7 éves első osztályos gyereknél úgy kezdődik a nap, Gyerekek ez a vécé, mosdó és magyarázat, mire kell használni. Nem tudtam elképzelni, honnan jöhettek ezek a gyerekek, akik nem tudnak mosdót használni, de most tudom, onnan, ahol te vagy az óvónő.



Viszont, amiért szóltak nálunk az oviban, az, hogy rendszeresen cserélni kell a fogkefét, félévente. Így viszünk be félévente új fogkefét. De az, hogy betiltotta volna az ÁNTSZ nem tudok.

2011. szept. 2. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
74%

Ja és még annyit, minden személyeskedés nélkül, tételezzük fel, van diplomád és óvónő vagy.

és gondot okoz levezényelni 20! gyerek fogmosását? Érthetsz, azért valamilyen módon a szakmádhoz. Én látom, figyelem a mi ovinkban az óvónőket, bizony egy ember simán levezényli 5 perc alatt. Mint valami óramű, olyanok. Csodálom őket, ÉN nem tudnám, de nem is dicsekszem, hogy ez lenne a szakmám.

2011. szept. 2. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
81%

"Nem a vécében mosnak a gyerekek fogat, igaz van vécé is, leválasztva ajtóval mosdóktól."


Na igen, ráadásul sok lakásban a wc egyben van a fürdőszobával, a régi lakásunkban konkrétan a csap mellett volt közvetlenül! Ráadásul az oviban a mosdókat naponta takarították, fertőtlenítették, állítom nagyobb tisztaság volt, mint egyesek lakásában.


"Láttam jómagam, óvónéni áll fogkrémmel a kezébe 3 gyerek áll a csapnál."


Nálunk is tökéletesen szervezetten zajlott, már kiscsoportban.



"Nem tudtam elképzelni, honnan jöhettek ezek a gyerekek, akik nem tudnak mosdót használni, de most tudom, onnan, ahol te vagy az óvónő."


:-DDD



"Viszont, amiért szóltak nálunk az oviban, az, hogy rendszeresen cserélni kell a fogkefét, félévente."


Nálunk is ez ment, minimum félévente, vagy ha úgy látták, akkor szóltak előbb.

2011. szept. 2. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
73%

Jogos, itt is látszik, hogy észt a diplomával nem osztanak! Én szégyellném magam a helyedben. 20 kisgyerek fogmosását nem tudod megtartani úgymond? Nevetséges. Leesik a fogkefe.. Jaj baccus! Akkor felveszi és leöblíti a csap alatt. Nem kell mindentől óvni ám a gyerekeket. És igenis ez az óvónéni hanyagsága és lustasága.


Szerencsére a mi óvónénink egy tündér, aki valóban szereti a picinyeket, s nem restelli azt a 20 percet rájuk szánni, míg fogat mosnak.

2011. szept. 3. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
69%

"Kedves" Óvónő!


Tudod neked az is a munkád, hogy felügyeld normálisan a gyerekek fogmosását a munkaidőd alatt! Mi sem a lábunkat lógatjuk, nagyon arcátlan megjegyzés volt tőled a "valamit csináljon a szülő is" kijelentésed.

Szerinted nem elég rossz egy szülőnek, hogy benne van a pakliban, hogy ilyenekhez kerül a gyerekük mint te? Ilyen hozzáállással mégis hogyan foglalkozhatsz gyerekkel?

2011. szept. 3. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
40%
Szanalmas... Akkor egyet kivanok nektek! Imadkozzatok, ne hozzam keruljon a gyereketek!
2011. szept. 3. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!