Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szerintetek helyes döntés...

Szerintetek helyes döntés volt az ÁNTSZ-től, hogy megtiltotta a gyerekek fogmosását az oviban?

Figyelt kérdés
2011. szept. 2. 22:06
1 2 3 4
 31/34 A kérdező kommentje:
A kérdésemet feltettem, levelemet elküldtem, a mai napig nem érkezett még válasz. Várok türelmesen, bízom benne, hogy csak utánajárnak a dolognak és tájékoztatnak utána.
2011. szept. 9. 22:41
 32/34 A kérdező kommentje:

Hahó! Válaszom érkezett!! Kiemelve a lényeget (és kipontozva a pontos helyet), az alábbit küldték:

"A ... Megyei Kormányhivatal Népegészségügyi Szakigazgatási Szerv ... Kistérségi Népegészségügyi Intézetéhez érkezett elektronikus levelére tájékoztatom, hogy az óvodákban, jelen esetben a ... úti gyermekintézményben sem tiltottuk meg a gyermekek fogmosását."


No, akkor valaki a szülőket nagyon félretájékoztatta.


Viszont, azóta hallottam egy másik, ehhez kapcsolódó hírt is. A közeli bölcsiben szintén tilos a fogmosás, ÁNTSz tiltásra, mondják. Az indok: a gyerekek tejfoga még túl érzékeny, és ha közvetlen evés után történik a fogmosás, megsérül a fogzománc.

2011. szept. 23. 21:42
 33/34 anonim ***** válasza:
100%
Ez még akár jó indok is lehet! :(
2011. szept. 23. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/34 anonim ***** válasza:
100%

És ha otthon van a gyerek,akkor is minden étkezés után megmossátok a fogát? Vagy csak az a felháborító,ha az óvódában nem teszik ?:D


Nálunk egyelőre mosnak fogat,de semmi nem történne,ha maradna a reggeli-esti fogmosás.

És nem csak a tejfogaknak,hanem a csontfogaknak sem tesz jót,hogy ebéd után (vagy ami még rosszabb,gyümölcs után) rögtön rohannak megsikálni. Ha nem eszik édességet a gyerek,elég a napi 2 fogmosás ,a fogorvosok is ezt mondják.

2014. márc. 3. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!