Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szerintetek helyes döntés...

Szerintetek helyes döntés volt az ÁNTSZ-től, hogy megtiltotta a gyerekek fogmosását az oviban?

Figyelt kérdés
2011. szept. 2. 22:06
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
100%

Biztosan nem, mert voltunk ovilátogatáson, érdeklődtünk, mielőtt ovit választottunk és külön hangsúlyt helyeztünk arra, ne ilyen óvó nénije legyen.

Itt van a szomszédunkban az ovi, felajánlották járhat ide a gyerekem, itthon voltam GYED-en a kicsivel, inkább behordom a városba és kocsikázunk napi 30 kilométert, mert ott ilyen óvó nénink vannak. Nem akartam mondani az egyik ott dolgozó óvónőnek, ne viccelődj, akkor sem bíznám rátok a gyerekemet, ha muszáj lenne. Inkább nem járna, de így, hogy választhattunk normális óvónénit, fel sem merült. és sok kisgyerek otthon marad, egy barátnőm mondta, bement az oviba és sarkon fordult, inkább nem jár a gyerek oviba, majd iskolaelőkészítőbe.


Csak azokat sajnálom, akiknek nincs választás és körzet szerint kerülnek hozzád.

2011. szept. 3. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
100%

"Akkor egyet kivanok nektek! Imadkozzatok, ne hozzam keruljon a gyereketek!"


Igen, sok anyuka gondolja így... Szerencse, hogy nálunk lelkiismeretes óvónők voltak, akik nem ijedtek be egy csapat óvodástól, és tudták kezelni őket.

Nem tudom mi a bajod azzal, hogy rá kell szólni a gyerekere, hogy indulás fogat mosni.

2011. szept. 3. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
100%

Én is óvónő vagyok (anyukám is, csak ő másik oviban dolgozik).

Egyenlőre nem hallottunk ilyen rendeletről, minden délben van fogmosás. És nem csereberélik a fogkeféket... :-) Félévente fogkefe váltást kérünk, illetve szükség szerint akármikor (notórius fogkeferágó gyerkőcök stb).

A lányom ovijában is így megy, nem tudom, honnan van az infód erről a szabályról.


A fentebbi "óvónős bejegyzések" szerintem kamuk. Vagy ha valóban egy óvodapedagógus írta - bár elképzelni sem tudom, hogy valóban gyakorló pedagógus lenne-, akkor mindenkit kérnék szépen, hogy ne a fentebbi gondolatok alapján ítéljék meg azokat, akik ebben a hivatásban dolgoznak...

2011. szept. 3. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
68%
Bár az én kisfiam még csak most kezdte a bölcsit,de mondták a szülői értekezleten,hogy 1 évvel ezelőtt még náluk is volt rendszeres fogmosás délben,de történt valami és azóta nincs és nem is lehet.Azt,hogy csak ebbe bölcsibe amibe a fiam jár azt nem tudom.De azt mondták,hogy oviba lesz fogmosás ebéd után.A bölcsi melletti oviba az egyik alapfeltétel ahhoz,hogy felvegyék a gyereket,hogy önállóan helyesen tud fogat mosni (3 évesen).
2011. szept. 3. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
100%

"1 évvel ezelőtt még náluk is volt rendszeres fogmosás délben,de történt valami és azóta nincs és nem is lehet."


Ez érdekes, kíváncsi lennék, mi az a szörnyű dolog ami történhetett.. Ráadásul a bölcsiben (legalábbis nálunk) a gyerekeket kettesével vitte a gondozónő ebéd után-lefekvés előtt tisztálkodni, így nem is történhetett meg hogy más fogkeféjét vegyék el vagy játszanak vele...

2011. szept. 3. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, milyen egészség specializációra, vagy mire járt a "kedves" óvónő... Én fogászati tanfolyamra, és nem hiszem, hogy az, hogy ott 3szor esznek egy nap, és egyszer mosnak fogat, ne lenne káros... Anyám... De őszintén! Ehhez nem kell fogorvosnak lenni, csak alap, normális higiéniával rendelkező embernek lenni, hogy tudjuk, ez káros...

De most komolyan... Hát pont ilyenek miatt vannak ott az óvónénik nem? Megtanítják erre-arra a gyerekeket, a felügyeleten kívül. (most nem kell azt feltételezni, hogy mi nem mosunk fogat, vagy nem foglalkozok a gyerekkel, és azért írom, csak szerintem ez is feladata)

2011. szept. 3. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 A kérdező kommentje:
Nem akartam ilyen vitát kirobbantani, mindenesetre elég érdekesnek tartom, hogy a környéken két oviban nem lehet fogat mosni, a város másik felében pedig, sokatokhoz hasonlóan, elborzadnak eme hír hallatán, tehát máshol van fogmosás. Úgy döntöttem, utánajárok az ÁNTSZ-nél. Ha ez valóban egy szabályzat, akkor miért csak két ovira vonatkozik, ha pedig nem tudnak róla, akkor ki a ludas a dologban? Ha megtudom a választ, itt megírom, ha érdekel benneteket.
2011. szept. 4. 15:06
 28/34 anonim ***** válasza:
100%
engem igen!
2011. szept. 4. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
100%
Igen, én is kíváncsi vagyok rá, hogy mire jutottál!
2011. szept. 7. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
100%

Jelentem, most voltam szülőin és kérik nálunk a fogkefét.

Minicsoportos lesz a kisfiam, októbertől fogat is mosnak. Most egyelőre, csak a mosdózáshoz szoktatják.

A nagyobb gyerekemtől meg már most kérik.

2011. szept. 7. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!