Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nem érdekli a mese, nem tudok...

Nem érdekli a mese, nem tudok mesét olvasni neki se este se napközben, ez normális? Van ilyen gyerek?

Figyelt kérdés
4 éves a fiam, kiskora óta próbálok neki újra és újra esti mesét olvasni de nem lehet, mindig közbe beszél, becsukja a könyvet, nézegetésbe "torkollik" ami nem baj mert jó, nézegessük a képeket, de más gyerek (másfél évesen is már) hosszú meséket hallhat végig. Artikulálok, lassan érthetően olvasok, nincs magas hangom, vagy idegesítő hangszínem szerintem. Mi lehet a baj?? Az óvodában állítólag hallgatja a meséket de ott fejből mesél az óvónéni és közben tartja a szemkontaktust. Én olvasás közben nem tudom tartani olyan szinten.
2011. okt. 21. 09:41
1 2
 11/15 fotucsok ***** válasza:
Lehet,hogy végighallgatja, de hogy nem értelmezi az tuti. Főleg a népmeséket, ahol olyan cifrán fogalmaznak, és szerintem egy másfél éves még nem is ért olyan szavakat, mint hétmérföldes, fele királyság... Inkább csak egy nyugodtabb gyerek, aki szívesen és türelmesen hallgatja az anyukája hangját. Ráadásul ahhoz, hogy képzelőereje legyen, ezeket elképzelni, ahhoz először nagyon sokat kell nézegetni, hisz majd arra alapoz.
2011. okt. 21. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
2011. nov. 2. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Meséld neki ezt:

Nekem kiskoromba ez volt a kedvencem

Szomorú a vége

De nagyon izgalamas

Nem esti mese de garantáltan jó

Fejezetes pill és irom:

Annamaria

2019. júl. 2. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

1fejezet


Annemarie


Egyszer volt hol nem volt volt egy királyné ,úgy hívták kathrin👸

Volt egy leánya katharina

Egy cuki szőke hajú kishercegnő👯

Volt egy babája

Annemarie,ezt a babát halott nagymamájától kapta és úgy tekintett rá mintha testvére lennek

A kis Katharinat egy nap elrabolták és a rabló édesanyja egy kedves öreg néni nevelte fel👵

Mivel katharina nevét nem tudták és úgy rabolták el hogy aludt éll hallották hogy valami annemarienak kiabál

-hát akkor legyen a kislány neve annamarie,

És így is lett

2019. júl. 2. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Annemarie,A baba egy nap életre

Kelt és meg akarta keresni a mostmár átnevezett annamariet

E időközbem sok év eltelt,

Annamarie felcseperedett 👩és mindig kijárt az erdőbe virágért

ám most volt társasága is👨

-milyem szép rózsák igaz hölgyem?🌹

-ez nem rózsa ,hanem róza

Sokkal szebb mint a rózsa

Az én mamácskám neve is roszá

Neki viszek belőle minden nap

De mostmár mennem kell

Viszlát HOGY HÍVJÁK?

ANNAMARIE!

2019. júl. 2. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!