Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Divat még verni a gyerekeket?

Divat még verni a gyerekeket?

Figyelt kérdés
Itt ha az ember azon a véleményen van, hogy az ne ütlegeljük a szeretteinket, akkor lepontozzák. Szerintetek ez átlagos manapság, hogy a szülők verik a gyerekeket, vagy csak véletlenül futok bele mindig az ilyesmibe? Szerintetek ez rendben van? Megengedhető? Egy gyereknek nem jár, ami egy felnőttnek: hogy nem lehet büntetlenül bántani? Aztán meg jönnek a kérdések, hogy miért verekszik a gyerek az oviban. Igaz, engem meg a bátyámat sose vertek, mi se verjük a gyerekeinket. Az enyém például 2 és 3/4 éves, hát huncutkodik persze, meg is szoktam büntetni, el is tudja mondani, miért kapta a büntit, megbeszéléssel különben is rengeteget el lehet nála érni. De még odáig sose jutottam, hogy megverjem. Vajon én lennék a kisebbség? Vajon egy verekedős szülő gyerekének milyen problémamegoldási módszerei lesznek, ha felnő? Vagy még fel sem nő, máris üti ő is a társait?
2011. nov. 5. 18:41
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:

Nem divat, és rosszul is esik, és megbeszéljük.


De ha már tör zúz üvölt és a földre (akár utcán, akár járdán akár út közepén autók között) a földre dobálja magát, hát akkor szokott kapni egyet a fenekére.


Amúgy ha azt hiszed, hogy minden gyereket szép szóval meg lehet fenyíteni, és még szót is fogad egy ejnye bejnyére, akkor szívesen kölcsönadom az én ördögfiókám egy napra. A nagyszülőket már úgyis kikészítette, anyósom azóta is neurológushoz jár, miután egy fél napot nála volt :)


Holott mindig szépen, következetesen próbáltuk nevelni...csakhát bölcsis lett.

2011. nov. 5. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
100%
Kedves kérdező,csatlakozok hozzád,vagyis a "kisebbséghez",mert nem hiszek a verés tényleges és hosszútávú "eredményességében".A szülő a MINTA ,a jövőbeli konfliktus kezelésben is.A bünti működő képes,ha következetes az ember,legalábbis nálunk.Egy 3 éves és egy 1 éves kisfiúk anyukája vagyok
2011. nov. 5. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
87%

Szerintem várjuk ki a kamaszkort, addig sok víz lefolyik a Dunán! Ha felnőtt ember válik a gyerekből úgy, hogy egyetlen odalegyintés sem történik, akkor azt mondom, tényleg soha nem volt verve, és szívből fejet hajtok előttetek.


Nem kell nagyon fájnia az odalegyintésnek-verésnek, nem az a lényeg! A gyerek érzi a fokozatot, hogy ez más, érzi, hogy a szülő is zaklatottabb, ezért is írtam, hogy hitelesebben éli meg, mint ha 10 percig mindig csak átbeszéled vele a dolgokat. 1-1 odalegyintésből, pofonból pont azt tanulja meg, hogy lehet az agressziónkat korlátok közé szorítani, csak akkor vesszük elő, ha "ég a ház", de akkor sem megyünk túl egy határon (maradandó sérülés, nagy fájdalom, megalázás, kontrollvesztés stb.), de egyszerűen emberek vagyunk, tudunk indulatból cselekedni, de attól még szeretjük egymást ÉS meg is beszéljük, hogy pl. miért kapta a 13 éves kamaszfiú az anyai pofont, ha megalázóan, flegmán beszélt az anyjával.


Pszichiáter ismerősöm kérdeztem erről, ő mit gondol. Ugyanazt, amit fentebb leírtam, a korlátokat, kontrollt, hitelességet hangsúlyozta. Azt is mondta, ha a szülő már a tűréshatára küszöbén áll, kényszeresen "csak" megbeszélget órákon át (nyilván nem 2-3 évessel, hanem pl. 12 évessel), lelki fröccsöt ad, sokszor nincs hatás, és FÉLNI fog a saját indulataitól, agressziójától, mert nem tanulja meg, hogyan lehet korlátok közé szorítani. Esetleg konfliktuskerülő, elfojtós felnőtt lesz, aki mindent hiteles indulat nélkül akar intézni, nem jut előre, belül fortyog a nyugodt felszín alatt, gyűjtögeti a sérelmeit, mert a környezetének nem jön át, milyen mélyen tombol benne az indulat.


Én el tudom fogadni, hogy van olyan szülő, aki tudatosan nem nyúl egy ujjal sem a gyerekéhez (nem is legyinti meg, nem csap finoman a popsijára), de neked is el kell fogadnod, hogy a kontrollált indulat-leadás miatt mi sem vagyunk iskolázatlanabbak, kevésbé felelősségtudó, alacsonyabb érzelmi intelligenciájú emberek, mint pl. Te.


(Egy adalék: 14 évesen azt kívántam egy 1 órás lelki ráhatás után, bár kaptam volna inkább 1 gyors pofont, mert a lelki fröccsöt ÉRZELMI bántalmazásként éltem meg.)

2011. nov. 5. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
Még egy adalék: az állatvilágban gátolt harapásnak hívják, amikor pl. a kiscica piszkálja az anyját, és az morogva "visszaharap". Úgy csinálja, hogy ne fájjon, de a kiscica tanuljon belőle. Amíg a szülő tisztában van a saját erejével (nem erőből üt), addig ezt a gátolt ütés-mintát adja át: "meg tudnálak ütni úgy, hogy nagyon fájjon, de nem akarlak igazából bántani, de jelzem feléd, hogy túlmentél azon a határon, ami még tolerálható". Ez egy tudattalan "üzenet", nyilván nem mondjuk ki, de a gyerek érti, érzi.
2011. nov. 5. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
100%

Személyes tapasztalatom még nincs nagyon, másfél évesemnek még soha nem csaptam a popsijára, nem szolgáltatott rá okot, de el tudom képzelni, hogy később elő fog fordulni.

Viszont ennek ellenére úgy gondolom, hogy sokkal nagyobb jelentőség van tulajdonítva ennek a kérdésnek, mint kéne. Az ismeretségi körömben két olyan család van, akikről tudom, hogy rendszeresen odacsapnak a gyerekeknek. Az egyikben három gyerek van, 8, 6 és 4 évesek, szófogadóak, szépen beszélnek, ugyanakkor vidámak, elevenek, állandóan nevetnek, barátságosak. A másikban egy 3 éves kisfiú van, ő alig beszél, azt is halkan mondja, folyton összerezzen, rossz szegényre ránézni.

A különbség annyi, hogy az első esetben a szülők normálisak. Szépen beszélnek a gyerekekkel, következetesen, nagy szeretettel nevelik őket, tényleg jó hallgatni őket. A második kisfiúval szülei bicskanyitogató stílusban beszélnek, folyamatosan beszólnak neki valamiért, leugatják, "Hagyj már békén", "Maradj már csöndben" mondják, ha a gyerek kérdez valamit. Otthon este 8-kor van takarodó, megverik, ha nem álmos, viszont gyakran viszik magukkal éjjelig tartó programokra, ott azért szidják, ha nyűgös. Meggyőződésem, hogy a kisfiú ettől olyan, amilyen, nem a popsira csapástól.

Ugyanígy nem hiszem azt sem, hogy a "mai fiatalság" azért szemtelenedett el, mert nem verik őket. Hiszem, hogy lehet ütés nélkül is normális gyereket nevelni, és lelki sérültet is. Tényleg, a legkomolyabban azt gondolom, hogy nem ezen múlik.

Egyébként emlékszem, az öcsém olyan másodikos lehetett, amikor sírva jött oda hozzám a suliban, hogy egyest kapott. Rossz volt nézni, emlékszem, reszketett a félelemtől, mi lesz otthon. Pedig soha nem vertek minket sem (posira verés volt, de iskolás korunkban már nem), de az az alázás, amit anyukám tudott ilyenkor órákon keresztül előadni, rosszabb volt mindennél. Oda jött egy nagylány, neki is elmesélte, mi a baj, és a lány megkérdezte, hogy "Nagyon megvernek érte?" és az öcsém azt válaszolta, hogy "Bárcsak megvernének. De ez rosszabb."

2011. nov. 5. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
69%

ezt akár én is feltehettem volna csak én nem szívesen kérdezek ilyet. és már nem is szívesen válaszolok verekedős szülős kérdéssel kapcsolatban :D

csak azért nem 0%-osra pontoznak mert te felpontoztál :D remélem most is ;D


a gyerekem még nem kapott ki, nem is fog remélem :)

számomra olyan érdekes, hogy rendszeresen olvasok ilyet ezen az oldalon: "többször szóltam, hogy fejezze be de nem tette ezért kapott ki".

hát én nem csinálok se...t a számból, egyszer elmondom majd figyelmeztetem, aztán jön a bünti. nem hiszem, hogy ez egy eszköz, szerintem a szülő nem bír következetes lenni ahogy ez a példából is kiderül.

de azzal egyetértek, inkább egy kézrecsapás mint áram üsse agyon. csak azzal nem értek egyet, hogy a bünti nem mindenkinél jön be, annyiféle büntetés van, mindet kipróbálták?


elismerem, lehet olyan, hogy elcsattan egy pofon, de könyörgöm, 2-3 évesen??? szerintem ez csak a kamasz kategóriába fér bele mikor berúgva jön haza vagy irtó nagy baromságot tesz. ha már 3 évesen kikap egy kisgyerek, mi lesz mikor tényleg rossz lesz és nem tanul és még sorolhatnám :(


de valóban igaz, nekem semmi közöm hozzá ki miért üt a gyerekét, ez már mindenki saját lelkiismerete :)

eddig egy sztori volt ezen az oldalon amin eldurrant az agyam. 2,5 éves gyereke gyufával játszott amit nem tudott hogy kerülhetett hozzá (nyilván anya felejtette kint, nem?) ezért FAKANÁLLAL jól elverte (ő írta így).

komolyan, ezen még mindig megremeg a kezem...

2011. nov. 5. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 Snapette ***** válasza:
Minden gyerek más, és mindenik másból és másképp tanul. Van, akit pl. egy letolás arra ambicionál, hogy legközelebb ügyesebben, jobban csinálja az illető dolgot, van, akinél teljes ambícióvesztésre vezet. Meg kell tanulni, hogy mi hogyan működik. Kaptam én is ki annak idején, kaptam nyaklevest vagy a fenekemre, de sosem dühből ütöttek meg, és sosem mondanám, hogy engem "vertek a szüleim". Biza megérdemeltem, amit kaptam. Mondok egy jellegzetes példát, emlékszem rá, olyan három-négy éves lehettem, és összerajzoltam a falat. Anyum nagyon mérges volt, de belátta, hogy végülis nem volt honnan tudjam, hogy azt nem szabad, ezért elmagyarázta, hogy miért nem szabad olyant csinálni, és beküldött a szobámba, hogy gondolkodjak rajta. Erre én (kis lázadó) mégcsakazértis összefestettem kariókával az egyik kabátomat. Na, erre már kaptam a kezemre egyet, s még a fenekemre is. Nem is történt meg soha többet, és legközelebb, mikor beküldtek a szobámba valamin elgondolkodni, akkor előbb tényleg elgondolkodtam, mielőtt csakazértis módon csináltam volna valamit.
2011. nov. 5. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 A kérdező kommentje:

ELkezdtem olvasgatni a tegnap óta jött válaszokat, de annyi minden jutott közben eszembe, hogy még nemjutottam a végére, inkább kiírom magamból a gondolatokat.

Előszörins az odalegyintés szónak az a jelentése, hogy valakit meglegyintesz, elhúzd a teste előt a nyitott tenyeredet, de nem érsz hozzá. Ebben az összefüggésben ezt a szót használni színtiszta eufémizmus.

Az állavilággal való példálózás pontosan azt mutatja, hogy az erőszak az állatok módszere. Ne legyünk már olyanok, mint ők.

Azt még elfogadhatónak, megbocsáthatónak, bár nem helesnek tartom, ha valaki indulatból, dühből odacsap mondjuk nitott tenyérrel egy gyerek fenekére. De az előre megfontolt szándékkal, hideg fejjel történő, tudatos bátás igenisbűn és nagy hiba.

A verésnek, kedves hölygeim és uraim, nem a beszélgetés az egyetlen alternatívája!! Mint én is írtam, az én lányom is kap büntetést, pl. sarokba, ásik szobába küldés, dobálózás esetén a dobált játék ideiglenes megvonása és a többi.

Egyetértek viszont azzal a megjegyzéssel, hogy csak az állíthatja, hogy nem veri a gyerekét, akinek a gyereke már felnőtt. Hisz nem tudhatjuk, mit hoz a jövő. És azzal is mélyen egyetértek, hogy a dühöt ki kell mutatni, bár én ezt nem veréssel teszem. Az valóban nagy butaság lenne, ha mikor szétrobban az agyam a gyerek rosszalkodásától, úgy tennék, mintha higgadt lennék. Ezt csak akkor szoktam tenni, ha tudom, hogy csak bosszantani akar (hisztizik) és meg akarom mutatni, hogy nem éri el a célját.

2011. nov. 6. 10:26
 19/25 A kérdező kommentje:

Kamasznál én is simán el tudom képzeni, hogy annira eldurranjon az agyam, hogy adjak egy pofont. De ez szerintem csak ronthat a helyzeten, a kamaszok rendszerint amúgy is úgy érzik, hogy a szüleik nem szeretik őket. A pofontól nem fog helyreállni a világképük.

Amúgy tegnap fellapoztam a lányom kiskönyvét, benne van, hogy tilos a gyerkeket bántalmazni. Ez persze a lelki bántalmazásra is vonatkozik, reagálok ezzel az 1-essel kapcsolatos és az órákon át szavakkal terrorizálós sztorira. ARra kell törekendünk, hogy a gyereink a lehető legnagyobb testi-lelki egészségben és biztonságban nőjenek fel. Ennek rész az is, hogy nem verjük őket. EZ egy szükséges de nem elégséges feltétele az egészséges testi-lelki fejlődésnek, bántalmazástól mentes környezetnek.

Egyébként azért gondoltam, hogy csak a kevésbé intelligens emberek verik a gyereküket, mert az intelligens embereknek vannak intelligens módszerei, a kevésbé intelligensek módszere pedig az erőszak. Gondoltam én, de sajnos tévedtem.

2011. nov. 6. 10:36
 20/25 anonim ***** válasza:

Szia!

Volt, hogy mi is kikaptunk, ha olyan dolgot csináltunk. (2évvel idősebb bátyám van). De ez nem hagyott bennünk semmilyen lelki nyomot. Szerintem vannak olyan pillanatok amikor a gyerek igenis megérdemli. Nem azt mondom, hogy minden kis csínyért rá kell ütni pl. a fenekére, vagy adni neki egy pofont. (ami természetesen nem erőből fakad, hanem nevelő célzatú), de ha már 20-szor elmondasz neki valamit,és nem érti meg, akkor egy idő után elfogy a türelmed. És hiába kaptunk időnként, nem verekedtünk se az iskolában, se máshol.

Én sem szeretném majd megütni a gyerekünk, aki remélem hamarosan megfogan, vagy már meg is fogant, de el tudok képzelni olyan szituációt amikor hasznosabbnak bizonyulhat, mintha 20-30-szor mondjuk el neki.(pl. ha kimegy az útra, úgy, hogy előtte figyelmeztettük.)

19N

2011. nov. 9. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!