Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Divat még verni a gyerekeket?

Divat még verni a gyerekeket?

Figyelt kérdés
Itt ha az ember azon a véleményen van, hogy az ne ütlegeljük a szeretteinket, akkor lepontozzák. Szerintetek ez átlagos manapság, hogy a szülők verik a gyerekeket, vagy csak véletlenül futok bele mindig az ilyesmibe? Szerintetek ez rendben van? Megengedhető? Egy gyereknek nem jár, ami egy felnőttnek: hogy nem lehet büntetlenül bántani? Aztán meg jönnek a kérdések, hogy miért verekszik a gyerek az oviban. Igaz, engem meg a bátyámat sose vertek, mi se verjük a gyerekeinket. Az enyém például 2 és 3/4 éves, hát huncutkodik persze, meg is szoktam büntetni, el is tudja mondani, miért kapta a büntit, megbeszéléssel különben is rengeteget el lehet nála érni. De még odáig sose jutottam, hogy megverjem. Vajon én lennék a kisebbség? Vajon egy verekedős szülő gyerekének milyen problémamegoldási módszerei lesznek, ha felnő? Vagy még fel sem nő, máris üti ő is a társait?
2011. nov. 5. 18:41
1 2 3
 21/25 anonim válasza:
7%

engem lepontozhattok ahogy akartok de aki üti a gyerekét nem érdemli meg és menjen a pokolba, ezt nézzétek [link]

ilyennek szeretnétek látni a gyerekeitek?, és hogyan bizzon a gyerek abban aki megüti gyerekek félnek egy csomó mindentől. Ijesztő árnyaktól, sötétségtől, oroszlántól, ki mit látott és mit hitt bele (akinek kicsi még a gyereke, ne legyintsen: a gyerekek úgy másfél-egy éves korukra kezdenek el félni, nem azért, mert van rá különösebb okuk, hanem mert akkorra érnek meg túllátni a saját világukon). Ha megütöd, olyan félelmeket kódolsz bele, amelyeket egy életen át visz majd magával súlyos teherként. Arról nem is beszélve, hogy egy életre megronthatod ezzel a köztetek lévő kapcsolatot.Egy-egy elcsattanó pofon azt jelzi, a szülő nem képes érzelmeit kontrollálni. Mit tanul a gyerek a testi fenyítésből? Azt, hogy a verekedés és az erőszak megengedett az emberi kapcsolatokban így ő is élni fog ezzel az eszközzel kis és nagykorában egyaránt (vagy elnyomja és belső frusztrációt érez). Ha bántod a gyereket, nem tanítasz neki semmit. Viszont te szinte biztos, hogy rosszul fogod érezni magad.Ha verés helyett megbünteted, netán elveszed kincseit (legyen az egy McQueen autó vagy a falepke, amivel csapkodott), sokkal erősebb hatást érhetsz el a gyereknél. Az amerikai time out, vagyis kiállításos (sarokba állításos) módszer rendkívül hatékony lehet hisztiző, megvadult gyerekeknél – feltéve, ha a szülő következetesen és odafigyelve viszi végbe. Egy pár perces kiállítás (amelyet, ha már itt tartunk, jobb nevelésnek mint büntetésnek hívni) lehet, hogy több idő, mint egy pofon, viszont hatékony módja a gyerek kezelésének és végső soron nevelésének.rossz anya vagy ha elcsattan egy pofon kérj segítséget, beszéld meg a férjeddel, barátnőddel, esetleg egy pszichológussal.

2012. máj. 30. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:

19:23,


Tudod, orbitális átmenetek vannak a félholtra veréstől, és a figyelmeztető büntetéstől. Vannak gyerekek, akiknek beszélhetsz amit akarsz, büntetheted, amivel akarod, nem foglalkozik vele. Nagyon szomorú, hogyha te csak annyit vagy képes elképzelni, hogy félig agyonverem, vagy hozzá se érek a gyerekhez.


Vannak esetek, amikor igenis fizikai jelzés KELL, különben nem fogja fel a gyerek. Igen, vannak olyan gyerekek, akiknél nem kell, mert olyan beállítottságúak, hogy értenek a szóból. És vannak, akik nem.


Nagyon örülök, hogy te akkora szakértő vagy, hogy mindenkit, aki nem veled együtt gondolkozik, vagy nem ért egyet veled, azt elküldöd a pokolba...


Engem is ütöttek meg anyumék. És megérdemeltem, nem kicsit, nagyon. Nem hülyére vertek, hanem kaptam egy pofont, a kezemre, fenekemre csaptak. És ha nem teszik, lehet, most nem lennék itt, ugyanis háromévesen kedvelt szórakozásom volt a konnektor kifeszegetése. Képes voltam széket is odahúzni. Mégsem megoldás, hogy mindent kikötünk, viszont ha eléggé ügyes vagyok, bizony szépen megcsapatom magam. Rám szóltak tízszer, nem hatott. Kaptam egy pofont, és máris megértettem, hogy NEM. És semmiféle lelki gát nincs bennem, azonkívül, hogy nem dugdosok dolgokat a konnektorba ész nélkül. De ezt nem érzem olyan nagy lelki gátnak :D

2012. máj. 30. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
50%
jogos a kérdés! én is kisebbségben érzem magam azzal, h azt mondom, a kézre csapás v fenékre csapás is verésnek számít, nemhogy a pofon!! már inkább bele se megyek az ilyen vitákba. élő személyekkel azért nem, mert megsértődnek, támadásnak veszik, ha finoman megjegyzem, h nem jó megütni a gyereket. a weben pedig torkomnak ugranak, h csak keltem a bűntudatot az anyukákban. (én magam is anyuka vagyok, de még a kutyámat sem ütöttem meg soha, nemhogy a gyerekemet.) szóval kedves Kérdező, azt hiszem, kérdésedre IGEN a válasz. sajnos. úgy látom, ma Mo-on még minimum 60-70%-ban jelen van a verés/ütés a gyermeknevelésben. az előző generáció 90%-os verésmutatójához képest talán nincs veszve minden...
2012. aug. 8. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
Én nem pártolom a gyerekverést. Még azt se , hogy a kezére csapunk vagy ilyesmi. Mert a fájdalom elmúlik és újra csinálni fogja én inkább leülnék vele beszélgetni vagy valami büntit adnák. De ne hidd azt, hogy tökéletes vagyok ,mert egyszer egyszer lehet de nincs értelme.
2012. nov. 4. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:

Írt itt vki nagy orbitális baromságot,hogy az előző generáció is így nőtt fel,és nem lett semmi bajuk.

Ja,persze.

Csak nem beszélnek róla,pszichológushoz menni ciki.

Az az igazság,hogy tele van a világ sérült felnőttekkel.


Van egy nagy szűk rétege a gyerekeknek,a nagyon kezelhetetlen,agresszív,erőszakos gyerekek akiknél talán minden próbálkozás után csak ez használ.


De a gyerekek eleve másak.Nem lehet egyformán nevelni őket.

2014. jún. 9. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!