Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mikor és ki csengettyűzik...

Mikor és ki csengettyűzik karácsonykor nálatok?

Figyelt kérdés

Ma láttam és vettem egy szép kis csengettyűt, hogy azzal jelezzük hogy megjött a Jézuska. Nálunk ilyen hagyomány nem volt gyerekkoromban, és nem áll össze a fejemben hogy mikor vagy ki csinálja. Apuka és a kisfiunk a gyerekszobában lesz mialatt én a fa alá csempészem az ajándékot. Mit mondtok a gyereknek? Azt hogy már x idő van és már biztos ott az ajándék, vagy láttátok hogy már odatette a Jézuska, és jöjjön ő is...


Nem tudom érthető-e amire gondolok.


2011. dec. 22. 21:12
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Nálunk apa töltött le ilyen csengettyűs csengőhangot a telefonjára és amikor kész leszünk a fával meg mindennel (lányunk addig fürdik, hajat mosunk stb.), akkor apa is bejön a szobájába, picit játszunk, hogy ne legyen furcsa és akkor megszólal majd a telefon (ilyen ébresztő funkcióval beállítja) és akkor meglepődünk és megyünk.
2011. dec. 23. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Nálunk délutáni alvás alatt jön a Jézuska. S ő hozza a fát is. Feldíszítjük apával, felkapcsoljuk a fényeket, alátesszük az ajándékokat, halk karácsonyi zenét hallgatunk, s várjuk, hogy mikor nyílik az ajtó, s mikor jön be a kisfiunk. Leírhatatlan az érzés, ilyenkor látni az arcát.

Már egy hete minden délben kérdezi, hogy ma jön a Jézuska. Szerintem ezt a várakozást nem szabad tőlük elvenni.

2011. dec. 23. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim válasza:
Nálunk úgy volt, hogy anya, a testvérem és én elmentünk karácsonyi misére, addig apa otthon maradt (azt soha nem kérdőjeleztem meg miért:) ) és mikor hazamentünk apa mesélte hogy valahol volt (de sosem a nappaliban, ahol a fa állt) és hallotta a csengettyűt, kiment és ott állt a karácsonyfa. :)
2011. dec. 23. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim válasza:

Nálunk csengetős rész a Mikuláskor van.

De karácsonykor is csengetünk, miután a fa alá hordtuk az ajándékokat és megvacsoráztunk. Régebben vacsora és csengetés után még énekeltünk, is és csillagszórót is gyújtottunk, csak utána kezdtünk el ajándékokat osztani.

2011. dec. 24. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Nálunk is Anyu volt aki csengetett, délután Apuval szánkóztunk, addig feldíszítette a fát. Aztán hirtelen csöngetés és rohantam át a szobába...azok a karácsonyok voltak a legszebbek, amikor még hittem az egészben!

Lányomnak is ezt adom tovább(3 éves). Ha nagyobb lesz majd úgyis megtudja az igazat, de amíg lehet higgyen a Mikulásban és Jézuskában is.

2012. nov. 12. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!