Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Folyamatos cűgölés kicsi...

Folyamatos cűgölés kicsi gyerekekkel?

Figyelt kérdés
Egy-két hónapos koruk óta hurcolásszák a gyerekeket a szülők. Mit szóltok ehhez?

#kisgyerek #cűgölés
2012. máj. 22. 17:28
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
100%
Szeri9tnem semmi baj nincs ezzel. Az ilyen gyerekek azt szokják meg, hogy folyton úton vannak, nekik ez beletartozik az állandóságba. Egyébként a pici babának csak a szüleire van szüksége és arra, hogy a testi-lelki igényeit kielégítsék. És amíg a gyerekek jól érzik magukat, addig nem baj (ha mondjuk a gyerekek utálnának utazni, autózni, de a szülők csakazértis rájuk erőltetnék, az már nem jó).
2012. máj. 22. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
100%
Szépen néztünk volna ki, ha én itthon ülök a gyerekkel állandóan. Így is majdnem megbolondultam amikor picike volt. Amikor csak tehettem mentünk a nagyszülőkhöz. Férjem rengeteget dolgozott akkoriban, én sokat voltam emiatt egyedül. Alig vártam már hogy emberek között legyek.
2012. máj. 22. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
Az én picim utált úton lenni így igazodtunk hozzá és sokat voltunk itthon, irigyeltem az utazni tudókat. Nem vagyunk egyformák ezt ne feledd.
2012. máj. 22. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 A kérdező kommentje:
Ezeket a gyerekeket nem szokták megkérdezni. Összecuccolnak és már mennek is. Csapot-papot hátrahagynak és irány darány. Szerintem a nyugodt leki élethez hozzátartozik a nyugalom, az otthon biztonsága. A utazás mindig stresszel jár, még a gyerekek számára is.
2012. máj. 22. 21:56
 15/33 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem amit mondasz abban nincs igazad. Mit akarsz megkérdezni egy pár hónapos csecsemőt? Nem foglalkoznak ők még azzal, cici legyen meg alvás.
2012. máj. 23. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
100%

Mi is elég sokat mentünk a lányunkkal. Sőt, most is minden hétvégén a dédinél, vagy az egyedül élő nagymamánál vagyunk. Imád menni. Ha nem megyünk, már hiányzik neki. És ilyen jó időben, szerintem jobb neki a nagyinál, dédinél a kertes házban, mint itthon kuksolni a panelban. Ő imád egyszerűen csavarogni is.


És nem vagyunk vándorcigányok csak sajnos így alakultak a dolgok. Nagymamámat ott kellett hagynunk egyedül a nagy családi házban, mert másképpen nem tudnék dolgozni járni és a kicsit oviba vinni. Ott a kert, meg a háztartás segíteni kell.

Anyósom pedig sajnos egyedül maradt, szintén egy nagy kerttel, gazdasággal.

2012. máj. 23. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
100%
Ez hülyeség, hogy a lelki nyugalomhoz kell, hogy ne menjenek folyton. Megszokják és az lesz a természetes. ezzel nincs semmi baj. Mi is rengeteget megyünk és teljesen kiegyensúlyozottak a gyerekeink. Ráadásul rettentő önállóak.
2012. máj. 23. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem eleve azt sem, honnan kellett volna kitalálnunk, hogy mit akarsz kérdezni.


Nagymamához, nagynénihez járnak, nem a kocsmába. Van nekik állandó lakásuk, otthonuk, apjuk, anyjuk. Miért nem mehetnek látogatóba a családtagokhoz? Vagy mivaaaaan??? :) Most az a baj, hogy ők többet járnak el otthonról, mint ti? A mai gyerekek gyorsabb világba születtek bele, mint mi, nekik a jövés-menés sokkal természetesebb. Egy begubózott gyerek hogy veszi fel a tempót ezzel a világgal? És ha ez a család életformája, és ők igy boldogok, akkor minek zárkózzanak be? Én nem vagyok egy őrült nagy jövő-menő egyébként, otthagyni a Nagymamára eddig háromszor hagytam ott éjszakára a hároméves lányomat, de bizony jó időben nem ülünk otthon...

2012. máj. 23. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 A kérdező kommentje:
Én inkább az állandó úton-levést sokallom. Véleményem megegyezik több pszichológus véleményével, akik ugyanazt vallják, mint én, hogy a gyerek életében fontos az állandóság. Nem arról van szó, hogy ne menjenek a szülőkkel a családtagokhoz, rokonokhoz, de minden utazás stresszel jár. Ezt pedig nem szabadna kívül hagyni. Hát persze, hogy nem lehet megkérdezni egy néhány hónapos gyerektől, hogy mit szeretne /menni, vagy maradni/, de a sírdogálás, a nyűgösködés, a nem megszokott helyen alvás figyelmeztető jel lehet.
2012. máj. 23. 10:30
 20/33 anonim ***** válasza:

Biztos nem vagyok elég képzett mint pedagógus, kérlek, mondd el, milyen stresszt okoz konkrétan az utazás. A sztressz egyébként nem rossz, hanem jó dolog, amennyiben nem mérték nélkül jön és megtanuljuk kezelni. Másképp pedig nem tanuljuk meg kezelni, csak ha találkozunk vele.


Nem arról van szó, hogy horrorfilmek vagy családi erőszk okozta stressznek teszik ki a gyerekeket, csak utaznak velük, ez teljesen elfogadott, normális dolog, a törvény sem bünteti. Gondolom, nem 12 órás autó- vagy repülőutakról van szó, étlen-szomjan.

2012. máj. 23. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!