Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Tehetetlen vagyok, mit csinalj...

Tehetetlen vagyok, mit csinaljak? Ti hogy csinaljatok/csinaltatok?

Figyelt kérdés
2,5 eves a lanyom es tombol nala a dackorszak. Semmire nem hajlando figyelni es mindenre NEM a valasz. Szetdobalja a cuccait, jatekait es nem tudom mivel vegyem ra, vagy tanitsam meg neki, hogy ramoljon ossze. Sirni tudnek olyan kupis a lakasunk, mert nem az a celom, hogy a kisasszony szetramoljon, es en ossze, hanem, hogy rakjon maga utan rendet, amit keptelen vagyok elerni nala. Probaltam szep szoval, magyarazkodva, probaltam erosen, hatarozottan, probaltam hangosan, kiabalva, probaltam konyorogve, sirva, probaltam ugy, hogy beigertem a buntetest, amit meg is kapott, probaltam ugyis, hogy sarokba allitottam, de semmi, abszolute semmi nem hasznal. Rohog egyet es kozli, hogy anya majd osszeszedi. Tehetetlensegemben mar sirtam is. Egyszeruen nem tudom mit csinaljak, hogy tanitsam meg neki, hogy fogadjon szot anyanak. Ti hogy csinaljatok/csinaltatok????

2012. júl. 7. 17:36
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
Most mar napok ota ugy erzem magam, mintha "nezzuk meg meddig birja anya cernaval" jatekot jatszana. Mintha meg se hallana, hogy beszelek hozza, oda se bagozik, ha mondok neki valamit. Lesz ennel meg rosszabb is???
2012. júl. 9. 22:41
 12/14 anonim ***** válasza:
Nem akarlak elkeseríteni, de lesz! Jön az ovi, ott majd megtanul minden hülyeséget, csúnya beszédet...stb. Az én fiam 5 éves és rettenetes szemtelen, ha valamit nem engedek rászólok, dühből csúnyákat mond, akkor hozom a fakanalat (soha nem vertem meg) de nagyon tart a fakanáltól, nálunk olyankor csak ez válik be. Egyedül az apjának fogad szót első szóra, nekem és senki másnak sem.
2012. júl. 10. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Nálunk is ez a helyzet. 2,5 éves a fiam. Nekem azért szokatlan ez, mert a lányom (5 éves) soha nem csinált ilyet. Legalábbis direkt nem, ő inkább csak "elfelejtett" elpakolni. De a fiam direkt csinálja a kupit, földre dobál mindent, ha szólok, hogy jöjjön, akkor elfele megy és újabban harap. Tegnap pl úgy combon harapott, hogy egy spontán pofonnal jutalmaztam, aminek következtében el is esett. Egyébként nem ütöttem nagyot, csak pont féllábon állt, hülyéskedett. Mondtam, hogy kérjen bocsánatot, (ezt megtette) és soha ne forduljon elő többet. Ekkor már 2X 2 perces bezárás után voltunk, mert éppen siettünk valahova és ő nem akart jönni öltözni. A fürdőszobába szoktam bezárni, közben hallgatózok, hogy nehogy rosszat csináljon, de csak áll az ajtóban. Eleinte még sírt, újabban már meg se kottyan neki. Tegnap még a villanyt is leoltottam rá, az se izgatta. Nem akarom, hogy gyakorivá váljon a pofon, ez volt még az első alkalom, még én is meglepődtem, de már annyira kivoltam tőle. egyébként nálunk is a jutalmazós módszer működik, legalábbis a lányomnál, a fiamnál csak akkor ha a bilibe pisil. Máskor úgy kell mondanom, hogy "Nézd csak a tesód milyen ügyesen elpakolt, meg is kapja érte a gumicukrot. Te is kapsz, ha elpakolod a tiédet." És már adom is a tesónak a szeme láttára. Na, akkor már ő is elkezd pakolni. De ezt máskor nem alkalmazhatom, mert az már a tesó fogainak a rovására menne :)

Régebben a tesónál az is bejött, hogy a nap végén, ha jól viselkedett kapott egy matricát a fali naptárra, arra a napra. De olyan úgysincs, hogy egész nap jól viselkedjen, valami rövidebb intervallum kéne.

2012. júl. 10. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
Nalunk lassan semmilyen modszer nem mukodik:-(((( Nagyon faradt vagyok, hogy allandoan csak konyorognom kell neki mindenert. Szetdobal mindent es semmivel nem tudom ravenni, hogy szedje ossze, meg ajandekkal se:-((( Raszolok, hogy ne csinalja es csak azert is. Ma vege is lett nagyon gyorsan a homokozasnak. Egyfolytaban dobalta a homokot masokra, 2x szoltam neki, harmadszorra kezen fogtam es vittem fel. Amitol meg nagyon kiborulok, az az, hogy barmilyen folyadekot a szajaba vesz, legyen az viz, tea, vagy tej, es ahelyett, hogy lenyelne, kopi ki a foldre. Elveszem tole a poharat mindig, de a kovetkezo ivaskor ugyanugy csinalja. Mit csinaljak ilyenkor vele? Mar tobben mondtak, hogy lany letere feler 5 fiuval.
2012. júl. 10. 20:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!