Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2,5 éves kisfiammal 3 hete...

2,5 éves kisfiammal 3 hete kezdtük a szobatisztaságot.2 hét múlva nyaralni megyünk,5-6 órás autóút lesz. Adjak rá pelenkát a kocsiban?

Figyelt kérdés
Jól megy neki, már csak a déli alváskor és éjjel van rajta pelus. Nappal bárhová el tudok menni vele pelus nélkül, jelzi, ha pisilnie, kakilnia kell, és ha nincs rá lehetőség képes rövid ideig visszatartani.Ha adok rá,félek,hogy visszaszokik rá.Igazából az jelenti a problémát,hogy még cumisüveget használ,és nagyon sokat iszik,ha nyűgös,az nyugtatja meg.Így sokszor kell majd pisilnie is,és nem tudom,lesz-e rá mindig lehetőségünk,hogy megálljunk.

2012. júl. 9. 10:47
 1/9 nittababy ***** válasza:
100%
én azért a te helyedbe adnák rá pelust!!!nem hiszem hogy vissza fog szokni mert már meg lehet neki magyarázni hogy csak addig kapja a pelust amig autóban vagytok!!
2012. júl. 9. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nyugodtan adja ra pelust, de gondolom azert 5-6 ora alatt csak megalltok egy kicsit. Kisfiam 29 honapos es o 2 hete volt szobatiszta amikor repultunk. En is pelust adtam ra. Az autout 3 oras volt. 2-szer altunk meg egy benzinkutnal es mind a 2-szer vittem WC-re es ott raultettem a kis bilijere megha nem is mondta, hogy kell pisilni vagy kakilni. Egyszer bele is pisilt. Aztan legkozelebb a repteren vittem WC-re akkor nem pisilt es utanna meg a felszallas elott, akkor megint volt pisi. Tehat a pelus ott volt biztonsagnak de nem pisilt bele egyszer sem. A lenyeg, hogy ha megalltok akkor ultesd bilire akkor is ha nem mond semmit. Igy talan kihuzzatok. A pelust azert add ra mindenkeppen, mert ha elalszik a kocsiba lehet nem erzi amikor bepisil. En is ezert adtam a fiamra de szerencsere nem volt gond. Egy kis bili elfer az autoba es biztosan megalltok a 5-6 ora alatt 2-szer akkar 3-szor. Nem fog visszaszokni ne aggodj. Kenyelemtlen lenne neki ha mar kezdi megszokni anelkul.
2012. júl. 9. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Többször is meg fogunk állni,akkor is megállnánk,ha már biztosan szobatiszta lenne,a meleg miatt is,meg pihenni kicsit.A családban megoszlanak a vélemények,én adnék rá pelust (valószínű fogok is),a férjem szerint is adjunk rá,de a nagyszülők más véleményen vannak,szerintük visszaszokhat rá.
2012. júl. 9. 11:35
 4/9 anonim ***** válasza:
A biztonság kedvéért aztért adjál rá. Nekem is 2 és fél éves a kislányom. 9 hónapja szobatiszta,de én még egy 2 órás autóútra is adok rá pelüst amikor csak Balcsira megyünk. :)
2012. júl. 9. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Hát én meg nem adnék ,hanem tennék alá egy eldobható pelusalátétet,és akkor nem lesz pisis az ülés ha mégis becsorogna.....
2012. júl. 9. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Enyém majdnem 2 hónappal múlt 2,5, mikor utaztunk. Akkor 1 hónapja volt szobatiszta nappalra.

Én vettem erre az alkalomra nadrágpelenkát. Megbeszéltük, hogy ez is olyan, mint a kisgatya, csak ebben nem izzad annyira hozzá a kisüléshez. 5 és fél órát utaztunk, 3-szor álltunk meg, ebből kétszer szólt, hogy pisilni kell, de a kakát eltartogatta, míg odaértünk. Szárazon vettem le róla a nadrágpelenkát.

Amikor a szállásra értünk átváltottunk kisgatyára, így volt 3 napot, majd hazafele ismét felvettük. Ugyanúgy volt, mint odafele, pedig 2 órát aludt is közben.

Nála semmilyen zavart, visszaesést nem okozott.

Én is gondolkodtam az alátéten, de sikerült az első kánikulai hétvégét kifogni, nem akartam, hogy még arra is ráizzadjon, meg egyébként is meg lehet vele beszélni, megérti.

2012. júl. 9. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ha már 3 hete jól megy neki, és két hét múlva mentek, az már összesen 5 hét. Én nem adnám vissza rá a pelenkát, inkább én is valamit tennék az ülésbe (vízhatlan neylon lepedőt vágtam félbe, és azóta is az van az üléspárnája alatt a fiamnak - a párna hamar kimosható). Így szerintem ő is érzi, hogy bízom benne, bízom a képességeiben. 2 hét sok idő náluk, lehet, hogy addigra már alváshoz sem fog már kelleni pelus :o))

Bár te tudod tudja e tartani, én sosem rohantam kezet lábat törve, ha mondta, hogy pisilni kell, hanem szépen odakísérem a wc-re, amíg felteszem az ülőkét, kérdezem, hogy letolta e már a gatyót, persze még nem, szóval elbabrálunk még egy darabig, és mindig kibírja. Sőt a múltkor az autóban is kibírta, mikor 10 perc után tudtunk csak megállni egy parkolóban. Álltalában azért záros határidőn belül mindenhol meg lehet állni, parkoló, benzinkút, vagy csak egy sima kis bekötőút mindenhol van...


Sok sikert! Az én fiam is 2,5 éves volt, mikor 3 hete már jól ment neki. Pont akkortájt már éjjelre sem kellett adnom pelust, meg a du-i alváshoz sem. Úgyhogy két hét még....!! sok idő! Bízz benne! Max mosol. Szerintem ennyit megér.

2012. júl. 9. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Mayra ***** válasza:
100%
Kettővel elöttem szolóhoz csatlakoznék. Nadrág pelenka van belöle fiús lányos vékonyabb fajta pellus leszoktatós, ami a pár csepp pisit megfogja ,ha becsurogna, és lelehet venni mert biztos szól ha bemenne. Lányomnak volt ilyen rózsaszin hercegnős dmes 6 éve. Most van e nem tudom.
2012. júl. 20. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Van belőle még,ma vettünk neki 1 cs. Pampers nadrágpelenkát.Most is gyártanak fiúknak és lányoknak valót is.Azzal oldjuk meg az utat.

Köszönöm a válaszokat!

2012. júl. 21. 14:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!