Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Az óvónők azt mondták legyen...

Az óvónők azt mondták legyen egy nap a héten amikor nem alszanak ott a gyerekek akiknek az anyukájuk otthon van kisbabával, hallottál már ilyet?

Figyelt kérdés

Nálunk ez borzasztó nagy galibát okoz.

Eleve a lányom óvoda-mániás erre készült hónapok óta. Imád ott lenni, nem akar hazajönni ebéd után, mert akkor kimarad a délutáni játékból az udvaron.


Másrészt a kettővel nem bírok,mert mindkettőnek más lenne a jó és sosem tudok egyszerre jót tenni nekik, és így valamelyik mindig üvölt.

Harmadrészt pedig meg van mondva percre pontosan mikor kell értük menni azon a napon, van egy 15 perces időintervallum amíg oda kell érni, mert előtte ebédelnek, utána meg már altatnak az óvónők. Hát nem túl egyszerű a kicsivel bárhova is időre menni, így az az egy nap amikor ez aktuális általában azt szoktam érezni, hogy megbolondulok.


Úgy érzem, megbolondulok ettől, de nem akarok rossz anyukának tűnni azzal hogy elmondom, ez nekem/nekünk nem jó :(

Foglalkozok én a nagyobbal is, szoktunk csajprogramokat tartani amikor apa a kicsivel otthon marad stb... de ez a rövid nap nem jó nekünk. :(


2012. okt. 8. 15:21
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
89%

Érdemes másik oldalról is elemezni, mait írtok....... elvárjátok, hogy az óvoda reggeltől estig foglalkoztassa a gyerekeiteket, csoportonként 25-30-at, de otthon kettővel nehezen bírtok, és ezt le is írjátok. Igen, arra kell ilyenkor hivatkozni, hogy a gyerek imád óvodába járni és legszívesebben hajnal 6-tól este 6-ig ott maradna, sőt hétvégén is....de a gyereknek az ovi ugyanolyan "munkahely", ugyanúgy kifáradnak az egész napi forgatagban, alkalmazkodásban, szabálykövetésben, zajban, foglalatosságban, még ha javarészt önfeledt játszással telik is az idő, mint ti a munkahelyeteken, és ők is otthon tudnak a legjobban pihenni. Az ő idegrendszerüknek is szüksége van erre, és az érzelmi életük fejlődéséhez arra is szüksége lenne, hogy a családban is megfelelő mennyiségű hasznos időt töltsön, ami nem vacsora, TV, alvás....hanem közös játék, séta, kirándulás, kizárólagos figyelem.


Kedves kérdező, bizonyára nem azért akarják hazaküldeni az undok óvónők a gyerekeidet, mert nem szeretik, és hogy ők a lábukat lóbálhassák.....még akkor se, ha ők 30-cal kell hogy elbírjanak, míg te bevallásod szerint kettővel se, mert mindegyiknek más a jó (igen, ott meg 30 gyereknek 30 féle igénye van)..... hanem egyrészt a gyereknek igenis szüksége van a családra is, bármilyen nehéz is ezt feldolgozni.... és akinek nem dolgoznak a szülei, azok megtehetik, hogy időnként lopnak egy közös délutánt a gyereküknek!


másrészt amibe a szülő belelát, az csak a töredéke annak a munkának, amit egy óvónőnek el kell végeznie. A szülő annyit lát, hogy az óvónő énekelget, mesélget, rajzolgat a gyerekekkel....de ennél sokkal összetettebb a munkája, rengeteg tervezetet, vázlatot, fejlesztési naplót kell írni, tehetséggondozást, minőségbiztosítást végezni, statisztikát, kimutatásokat írni, és még sok egyéb adminisztrációs munka, amit a gyerekek közt, a csoportban nem lehet, mert akkor a gyerek az első, mást nem szabad, és nem is tudnánk csinálni. Ezek a dolgok leginkább alvásidőre vagy otthonra maradnak. Otthon pedig engem is vár a saját családom, akik szintén igényt tartanak rám, és én is rájuk, mégis, sokszor éjszakába nyúlóan az ovis dolgokkal vagyok itthon is elfoglalva.....és akkor jön egy ilyen kérdés, hogy hogy merészeli azt kéri az egyébként egész nap otthon lévő anyukától azt kérni az a semmirevaló óvónő, hogy ha megteheti, egy-egy délutánt töltsön a saját gyerekével! A válaszadók meg már egyenesen ki is rúgatnák ezért.


Kedves irodában dolgozó, te betolod a papírokat a fiókba, kikapcsolod a gépet és kimehetsz meginni egy kávét....én pisilni is akkor jutok el, ha a váltótársam vagy a dajkanéni már a csoportban van, és előfordul, hogy ez legkorábban 10-11 órakor történik meg, akkor is, amikor fél 7-kor már ott vagyok és dolgozom.

És az sem ritka, hogy enni leghamarabb csak délben tudok, mert reggel sietek fél 7-re az oviba, nincs időm reggelizni (saját gyerekeimet, férjem kell még reggel "elkészíteni"), a tízórai folyamatos, ami azt jelenti, hoyg a délelőtt folyamán folyamatosan ülnek le-állnak fel az asztaltól a tízóraizók, én közben foglalkozást t artok, vagy kenem, adagolom a tízórait, vagy mindezeket egyszerre, aztán mese, aztán udvar....és délben tudok először leülni enni, miközben 2 percenként ugrálok repetát osztogatni, mert egyik ezt kér, másik azt kér.....tudod, mint otthon, csak szorozd be 30-cal.


De nem akarom sajnáltatni magam, mert imádom a munkám, csak borzasztóan rosszul esik, amikor azt gondoljátok, az óvónő a gyerek, de legfőképpen a szülő legfőbb ellensége, és a családoknak kizárólag csak jogai vannak, a másik meg dögöljön bele, ha már egyszer óvónő akart lenni!

2012. okt. 8. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
100%

Jó Neked, hogy csak heti nap! Nekem minden nap haza kell hoznom ebéd után. Képzelheted milyen az életem, rohanok reggeltől estig, reggel megyünk, délelőtt főzök, takarítok, kicsivel játszok, délben, mikor a kicsi már ko, olyan álmos, akkor indulunk az oviba a nagyért, általában a kicsi elalszik uda, vagy visszafele, mire hazaérek felébred, és már nam hajlnadó utána aludni, estére nem bírok vele. És mindennek a tetejében heti 3 alkalommal délután 4-re viszem vissza a lányomat különfoglalkozásra, de semmire sincsenek tekintettel, de én nézzem el, hogy nincs elég ágy ott altatni a gyereket. nem tudom, majd januártól, ha vissza megyek dolgozni, akkor lesz ágy hirtelen, vagy az én gyerekem nem fog aludni.

Szóval örülj neki, hogy csak 1 nap kell elhoznod. Hozd el pénteken, akkor nem zavarod meg, úgyis jön a hétvége, otthonlét.

2012. okt. 8. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 A kérdező kommentje:

Mindenkinek nagyon köszönöm a válaszokat. Örülök, hogy minden oldalról érkezett reagálás.

Én a kedves utolsó előtti óvónőnek írnék csak annyit, hogy rosszul esik, hogy sokak válaszát nézted itt-ott az én véleményemnek, és hogy engem dagradálsz le holmi óvónőgyűlölő gonosz anyukána, holott erről aztán szó sincs.

A két gyerekkel nem nem bírok, hanem egyszerűen annyira más igényeik vannak, hogy azt érzem ha osztódnék akkor tudnám kielégíteni. És nem amiatt vannak más igényeik mert különböző személyiségek és szokásokat hoznak (mint az óvodában a csoportban), hanem életkorukból adódóan.


A másik dolog pedig kifejezeten bántott: valahogy úgy hangzott hogy jó elbújni a "gyerekem imád az óvodábnan lenni"szöveg mögé. Sosem bújnék emögé, és ha nem így lenne nem mondanám. Azzal tökéletesen tisztában vagyok, hogy őket is megterheli az óvodai élet, a szabályok, stb.... sokat szoktam vele beszélgetni komoly dolgokról, és azt írtam le amit ezekből kihámoztam. Tényleg szeret ott lenni.

A másik dolog, hogy nem érzem úgy idézem, hogy "lepasszolnám" a gyereket az óvónőknek. Könyörgöm. Én is heti 5 napot egész nap jártam óvodába, és tökéletes idegi és testi állapotba kezdtem az iskolát. Édes Istnem, nem lepasszolom a gyereket, hanem óvodába járatom ahogy annak itt az ideje.


Ezen kívül, sajnos nem leszek mindig otthon, vissza kell majd mennem dolgozni, akkor mi lesz ezzel az egy nappal, amit addigra megszokik???


Köszönöm még eszer a válaszokat. Egyik kedves, kultúrálát válaszoló arra inspiprált, hoyg válasszunk másik napot, így azt hiszem megpróbáljuk a pénteket (eddig hétfőn hoztam el), ha az sem működik, akkor beszélek az óvónőkkel.


Akiknek megértem hogy sok a munkájuk, és sok a 20 gyerek, de nem én kértem hogy ezt a szakmát válasszák, és ráadásul sosem mondtam, hogy lusták vagy más személyes okból szeretnék hazaküldeni heti 1 napot a gyereket.


Hát ennyi, nem ragozom tovább.

2012. okt. 8. 19:50
 14/29 anonim ***** válasza:
69%
Az óvónő válaszolónak az érvelése csak ott sántít, hogy a kérdező óvodájában csak azoknak a gyerekeknek kell hazamenni heti egy délután, akiknek az anyukájuk otthon van a kistesóval. Mi van azokkal az óvodásokkal, akiknek nincs kistesójuk, dolgoznak a szüleik és heti 5 napot délelőtt-délután bent vannak az oviban? Az ő idegrendszerüknek nem kell az a heti plusz egy délután? Az ő lelki fejlődésük nem számít? Ők nem fáradnak ki az oviban? Nekik nincs szükségük a családjukra? Eddig is több millió gyerek járt és jár ma is úgy oviba, hogy csak alkalmanként vagy egyáltalán nem viszik haza délben, és mind normálisan felnőttek mindenféle lelki problémák és egyebek nélkül. Itt nem a gyerek lelki fejlődéséről van szó, hanem arról, hogy az óvónők nem akarnak az egész csoporttal foglalkozni, mert sok a gyerek. Inkább akit lehet, azt hazaküldik valamilyen indokkal. Mint mondtam, ez teljesen érthető, az óvónő válaszoló is leírta, mennyire le vannak terhelve az óvónők, de ha a szülő nem tudja megoldani valamilyen okból, hogy hazavigye a gyereket, akkor az óvónőnek nincs joga elvárni, hogy mégis hazavigye. Ha a kérdezőnek nem jó ez a heti egy délután, akkor mindennap beviszi a gyerekét reggel és bent marad délutánig, senkinek semmi kifogása nem lehet. Majd ha törvénybe foglalják, hogy heti egy délutánra kötelező hazavinni a gyereket, akkor jogosan várhatják el ezt az óvónők.
2012. okt. 8. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
100%

Úgy tűnik, nem érződött ki az írásomból, hogy sztereotípiára sztereotípiával akartam válaszolni.


Tehát írod, hogy


"Azzal indokolják (amit egyébként mindig hangoztatnak), hogy a gyerek érdekében tesznek mindent."

.............


Ez egy tipikus sztereotípia, azért akarják hazaküldeni a gyereket, mert lóbálni akarják délután a lábukat, de arra hivatkoznak, hogy a gyereknek ez a jó.


Erre válaszoltam én egy másik sztereotípiával, miszerint azért akarják otthagyni az oviban a gyereket az anyukák, hogy addig lóbálhassák otthon a lábukat, de arra hivatkoznak, hogy a gyereknek az a jó.


Meglehet, hogy mindkettő téves megállapítás, de érdemes elgondolkodni a másik oldalon is.



Még mindig nem értem, miért nehezebb neked otthon két gyerekkel, mint az oviban 20-30-cal. Különböző korú és igényű gyerekeid vannak. Ez világos. Az oviban pedig szintén különböző korú és igényű gyerekek járnak, nem egyen-káposztafejek. Nekem most van 2,5 éves és 7 éves ovisom is egy csoportban. De az ugyanolyan életkorú gyerekek is teljesen más egyéniségek, teljesen más igényekkel. Vannak visszahúzódóbb, csendesebb, bújósabb gyerekek, akik nehezen viselik a zajt, zsúfoltságot, tömeget, mégis le kell húzniuk nekik is napi 8 órát az oviban. De vannak harsány, mozgékony, hiperaktív, rapszodikus gyerekek, akiknek óriási a mozgásigényük, akik álladó figyelmet követelnek maguknak (mindegy mivel, csak fehívhassák magukra a figyelmet), nekik szintén nem könnyű egy szobánnyi területen huszadmagukkal elviselni a szabályokat, normákat, egymást.....


És akkor ott a bepisilős-bekakilós, 3 cumival sétáló alig 3 éves, vagy 2,5 éves, meg az intellektuális élményekre éhező kis tudóspalánta 7 éves....... szóval nem egyformák a gyerekek az oviban sem.

2012. okt. 8. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
100%

De, az ő idegrendszerük is elfárad és nekik is szükségük van a családjukra, de értelemszerűen azok a szülők, akik kötött munkaidőbeosztással reggeltől délutánig dolgoznak, ha akarnák sem tudnák megtenni, hogy elvigyék a gyereküket. Szerintem sokan megtennék közülük, csak nincs rá lehetőségük.


Egyébként ne hasonlítsátok össze a 30 évvel ezelőtti gyerekcsapatot a mostaniakkal. Én 15 éve vagyok a pályán, de 15 év alatt is rengeteget változott a gyerekek viselkedéskultúrája. amikor friss diplomásként munkát kezdtem egy 32 fős csoportban, ahol a gyerekek 60°-a roma volt, fele ennyit nem küzdöttem meg a mindennapokkal, mint most a 27 fős csoportban, zömében értelmiségi szülők gyerekeivel. Csak olyan egyszerű dolgok, mint hogy kérek valamit, és kérem, és kérem, és még mindig kérem....de csak nem akaródzik sem meghallani, sem teljesíteni (szorozva 27). Vagy amit megbeszélünk százszor, hogy mi mért balesetveszélyes, mit miért nem szabad csinálni, de 2 perc múlva csak azért is, de nem dacból, hanem csak mert miért ne.

2012. okt. 8. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem maga az ötlet hogy egyezményesen heti 1 nap legyen rövid szimpatikus nem olyan radikális mint hogy minden nap el kell vinni ebéd után.

Heti egyszer azért megoldható, értem a kérdezőt is de ez nem olyan felháboritó ötlet.

2012. okt. 8. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 A kérdező kommentje:

Olyan szinten elbeszélünk egymás mellett, hogy az félelmetes!


1. Semmi bajom az óvónőinkkel, szeretem mindegyiket, tisztelem becsülöm a munkájukat, és elismerem azt a nehéz munkát amit végeznek.


2. Sosem mondtam, hogy nekem nehezebb otthon a kettővel mint nekik bent az óvodában a harminccal. Ez nem egy verseny, és nem is szükséges az összehasonlítgatás - ezt csak te próbálod kiprovokálni kedves válaszoló


3. A "mindent a gyerek érdekében teszünk" nem egy sztereotípia, hanem szó szerint ezt szokták mondani az ég egyadta világon mindenre. Tényleg!!! olyan sokszor hallottam már, hogy kicsit túlzásnak is érzem, hoyg ezt hajtogatják. Ettől még lehet hoyg így is van, csakhogy: honnan a csudából tudják mi a gyerekemnek az érdeke, mikor ők nem egészen 1 hónapja ismerik őt, én meg 3,5 éve?????


4. Lehet hogy ez a legyen egy rövid napja a gyereknek 10-ből 9 gyereknél beválik és jó dolog, de ha azt az egyet a tízzel egy kalap alá veszik, akkor máris semmit nem ér a "mindent a gyerek érdekében teszünk" módszer.


5. Sajnos az a helyzet, hogy azon az egy napon amikor rövidnapos a nagyobb gyermekem kezelhetetlen miután hazahohzom. Minden más napon boldogan és jókedvűen jön haza, öröm az összes közös családi délután, de azon az egy napon, csak hisztizik mindene, tombol, direkt rosszalkodik. Elmondta hogy neki nem jó hogy a délutáni udvari játékból kimarad. Nem igényli ezeket a napokat, mert tényleg szereti az óvodát, és tán mert amikor meg itthon van nagyon sokat foglalkozunk vele, és közös lányos napokat/programokat is csinálunk gyakran.


6. Arról már nem is szólok, hogy természetesen a második gyermekemnek ugyan úgy jár az osztatlan figyelem napi pár órában mint anno a nővérének járt...


A kérdésem nem arra vonatkozott, hogy megkérdőjelezzem az óvónők munkáját, tisztességét vagy bármit, hanem érdekelt, hogy ez máshol is működik-e így.



Azt mondjuk még nem is meséltem,hogy az első ottalvás nem sikerült a gyereknek, még aznap délután mikor mentem érte közölték hogy ha egy két napon beül nem tanul meg ottaludni, akkor vigyem csak szépen haza úgyis otthon vagyok a kicsivel. Így, kerek perec, holott szerencsétlennek az volt az első nap, és annyira izgult hogy nem tudott elaludni. Itthon elmesélte, hoyg izgult, és holnap alszik szépen. Aludt is. Nem csoda, elmondtam neki hogy az óvónök azt mondták nem lehet ottalvós ha nem tud aludni.


Tényleg befejeztem, ez nem vitatéma.

Nálam jobban senki a világon nem tudja mi az én gyermekem érdeke!!!

2012. okt. 8. 21:26
 19/29 anonim ***** válasza:
71%

"Szerintem maga az ötlet hogy egyezményesen heti 1 nap legyen rövid szimpatikus nem olyan radikális mint hogy minden nap el kell vinni ebéd után.

Heti egyszer azért megoldható, értem a kérdezőt is de ez nem olyan felháboritó ötlet."


Ez így van. De akkor vonatkozzon az összes gyerekre, ne csak néhányukra. Ha egy szülő meg tudja oldani, akkor az összesnek meg kel tudnia oldani, nem?

2012. okt. 8. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
82%

Drágám! Óvónő voltam és most már anya is vagyok. Mindkét oldalt látom. Nem tudok sok jót mondani a szakmámról és az óvónőkről úgy általában. Igaza van a kolléganőnek, hogy nagyon összetett a feladat, túlterheltek, szeretnének nyugodtabb délutánt, de a rendőr sem ül be a kávézóba pihenni, ha aznap már az 5. verekedést látja az utcán, mondván túl feszült.

Tedd, amit jónak érzel, ha ott marad a gyerek és nem mész érte, mit tehetnek? Hazaküldeni nem fogják egyedül. Ha meg a gyerek érdekeit nézik, rá kellene, hogy jöjjenek, a te lányodnak így jó!

2012. okt. 8. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!