Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Jó anyának tartod magad?

Jó anyának tartod magad?

Figyelt kérdés
Miért igen, vagy épp miért nem? Min szeretnél változtatni? Hány gyermeked van és mennyi idősek?
2013. jan. 24. 20:00
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Egy van, 9hónapos. Rajta nem, magamon viszont szeretnék változtatni. Jó lenne ha több türelmem lenne.
2013. jan. 24. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is több türelemre lenne szükségem. Azt hiszem főleg ezen kellene változtatnom.... A fiam 1 éves.
2013. jan. 24. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Én is több türelmet szeretnék :)
2013. jan. 24. 20:07
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
21 hónapos a fiam,1,5 éves kora óta benne a dackorszakban.Ha változtathatnék a nagy étvágyát visszahoznám ami eltűnt.De inkább magamon változtatnék, több türelmet és higgadtságot szeretnék.
2013. jan. 24. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Mostanában nem. Egyre kevésbé vagyok vele türelmes, sokszor kiabálok vele, gyakran szakad el nálam a cérna. Pedig okos, értelmes gyerek, csak hát neki is vannak rossz napjai, meg néha dacol is.

Egyedül vagyok vele, borzasztóan el tudok fáradni. Annyira szeretem, és mégis olyan csúnyán össze tudok vele veszni. Ezen kellene valahogy változtatni, mert ez így borzasztó.

2013. jan. 24. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Sose tartottam magam jó anyának.

Aztán párom felvilágosított, hogy figyeljem meg mik azok a mozdulatok, pozitív tulajdonságok, kedves mondatok, amiket tőlem vett át a lányunk, és hogy ezeket vegyem alapul, és ne azt, hogy néha türelmetlen vagyok vagy fáradt vagy nem tudok mit kezdeni a dacolós időszak minden pillanatával.

S tényleg. Rá kellett jönnöm, hogy mennyi jót is adok a lányunknak. Nem beszélve arról, hogy piszkosul szeretem.

Közben persze lenne min változtatnom, és amúgy is örök elégedetlen vagyok, de legalább már nem tartom magam rossz anyának, azért mert nem vagyok tökéletes.

Egy számomra elképzelt, ideálisnak gondolt anyakép lebeg állandóan előttem, miközben olyan anya nem is létezik. Valami olyanhoz akartam mindig hasonlítani magam, ami nem is létezik. Úgyhogy most a tökéletes anyakép-ködből kimászva, megpróbálom magam pozitívan értékelni. Ez amúgy segít. Ha nem egy képet kergetsz, ha nem a hibáidra koncentrálsz, hanem végiggondolod, hogy mit adsz jót a gyermekednek.

2013. jan. 24. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
2,5 éves fiam van, a dackorszak közepén. Fél karom odaadnám, ha több türelmem lenne, néha egészen megbolondít. Ezzel együtt imádom. Mindig mondom is neki, egy szerencséd van, hogy anyuka ennyire szeret, és ezt ő is tudja :-)
2013. jan. 24. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Akkor látom többnyire mindenkinek ugyanaz kell! Türelem! Abból jó lenne nekem is egy zsákkal! 3 és fél éves kislány és 1 éves kisfiú anyukája vagyok!
2013. jan. 24. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Én is kérnék egy kis... na jó inkább sok-sok türelmet.

3,5 éves dacos, akaratos én meg türelmetlen. Sajnos sikerül néha kiabálni is vele, mikor már 60 ezredjére mondom, hogy induljon fürdeni, de nem indul, hanem autózik, aztán ha langyos a víz és nem engedem, hogy forrót tegyen bele, akkor visít... akkor már én is megemelem a hangom... jajj... na ez volt ma az i-n a pont... bocs, hogy idepötyögtem...

3,5 éves fiam van

2013. jan. 24. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
3,5 éves kisfiam van nekem is, néha türelmetlen vagyok vele és nehezemre esik játszani, autókat tologatni meg ilyenek, ezt nagyon sajnálom, és igyekszek változtatni, de nehéz, mert ő egyáltalán nem tud egyedül játszani
2013. jan. 24. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!